PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gps de radar uyarısı

aliass
30-11-09, 02:22
Arkadaşlar bazı gps aletleri yolda trafik ekiplerinin radar aleti olduğu zaman ötmeye başlıyor.radarın yaydığı sinyali algılayıp sürücüyü uyarıryor radara yaklaşınca şöför hızını azaltıyor sonra radarı geçtikten sonra tekrar hızlanıyor.bu telefonlara yüklediğimiz gps programlarındada bu özellik varmı? samsung omnia 2 cep telefonunu kullanıyorum acaba buna uygun istediğim özellikteki bi gps programı önerebilirmisiniz?şimdiden teşekkürler

ekmekparası
30-11-09, 17:39
arkadaşım sanırım igo8 de böyle bir özellik var fakat ismi radar değil de "Hız Kamerası Uyarısı" şeklinde geçiyor..

igo8 açıyoruz
-Ayarlar
-Uyarılar
-Hız Kamerası Uyarısı (bunu tıklıyoruz)

ardına şunu diyor

BAZI ÜLKELERDE BU İŞLEVİ KULLANMAK
YASAL OLARAK YASAK OLABİLİR.
YİNEDE AÇMAK İSTİYORMUSUNUZ?
-EVET -HAYIR

Sanırım radar bulma ile ilgili olduğu için bu soruyu soruyor tabi belediye otobüsüyle en fazla 50-60 yapıldığı ve radar olan yerden geçmediği için bu uygulamayı hiç denemedim deneyen biri varsa ve işe yarıyorsa paylaşırsa bende naiplenmiş olurum

aliass
30-11-09, 22:11
arkadaşım sanırım igo8 de böyle bir özellik var fakat ismi radar değil de "Hız Kamerası Uyarısı" şeklinde geçiyor..

igo8 açıyoruz
-Ayarlar
-Uyarılar
-Hız Kamerası Uyarısı (bunu tıklıyoruz)

ardına şunu diyor

BAZI ÜLKELERDE BU İŞLEVİ KULLANMAK
YASAL OLARAK YASAK OLABİLİR.
YİNEDE AÇMAK İSTİYORMUSUNUZ?
-EVET -HAYIR

Sanırım radar bulma ile ilgili olduğu için bu soruyu soruyor tabi belediye otobüsüyle en fazla 50-60 yapıldığı ve radar olan yerden geçmediği için bu uygulamayı hiç denemedim deneyen biri varsa ve işe yarıyorsa paylaşırsa bende naiplenmiş olurum

igo 8 in son sürümünde varmıdır onu indirip kursammı acaba?

daylili
01-12-09, 10:22
Arkadaşlar bahsettiğiniz radar sabit radarlardır.Sinyali algılamaz yerini önceden bildiği için uyarır sadece..

ultrAslan
01-12-09, 11:10
evet bu işlem için gerekli olan dosyaları yakında bilginize sunacağım..
Tomtom, Garmin için gerekli olan dosyalardır.
Diğer belirttiğiniz yazılım sitemizde yasak olduğu için paylaşımı yasaktır.

ekmekparası
01-12-09, 15:14
Arkadaşlar bahsettiğiniz radar sabit radarlardır.Sinyali algılamaz yerini önceden bildiği için uyarır sadece..

tam olarak bilmediğim için.. peki sinyali yakalamak için ne gerekli yani uydudan olmalı ki önceden bilinmeli yoksa radarın alanına girdikten sonra bildirilse iş işten geçmiş olabilir :)

ultrAslan
01-12-09, 15:41
hocam bunun için bilinen radar noktalarını barındıran dosyalar gerekli..
Bu dosyaları yakın zamanda sunacağım.

Saygılar.

ekmekparası
01-12-09, 16:12
yani bunu kullansakta bilinen radar noktaları için sadece..
yinede dikkat edin diyorlar..

Okan Kuzu
01-12-09, 21:39
yasak olan program :D:D iyiymiş :D

ultrAslan
02-12-09, 00:13
Arkadaşlar biz ismini telaffuz etmekten çekinirken siz dosyasını yayınlıyorsunuz,
mantığınızı bir türlü çözemedim..

mesaj silinmiştir..
ben sitemizde paylaşımı yasak olmayan yazılımlar için radar dosyası ekleyeceğim..

palikarya
02-12-09, 00:50
bu nasıl zihniyet anlayadım doğrusu arkadaş. Kaç taneniz lisanslı navigasyon yazılımı kullanıyorsunuz. Malum yazılımın ismini de zikremedim, sadece ben bu dosyayı kullanıyorum dedim. Hem verdiğim text dosyası programa özel değil ki... olmadı ama

ultrAslan
02-12-09, 15:32
hocam programa özel.
zihniyet şu: yasal uyarı var, dikkate alan yok, bizide kendinizi de yakacaksınız.
hiç bir şekilde bahsi geçen yazılımla ilgili paylaşım yapmayın arkadaşlar.
bu durum normal olsa paylaşımı ilk etapta ben yaparım zaten.

feykali
08-01-10, 00:21
Arkadaşlar Türkiye'de satılan GPS cihazlarında bildiğim kadarı ile radar sinyallerini yakalayan sistem mevcut değil.(Kanunen ithal edilmeside bu cihazların yasak. hatta gümrükten yanınızda sokmanız bile diye biliyorum.Tabi hangi gümrükçü anlayacaksa :) ) Bizim kullandığımız radar dosyaları sadece kordinatları mevcut olan sabit yada devamlı cevirme yapılan noktalara gelmeden bizi uyarılmasını sağlayan dosyalar. Fakat yurt dışında radar bulucu cihazları kullanmanın serbest olduğu ülkelerde İngiltere gibi bunlar GPS cihazlarına entegre edilmiş olarak satılıyor Geçenlerde bir araştırmama göre ROLLS royce amcamın arabalarına takılan ve %100 e yakın uyarı sağlayan bir GPS alıcısı ve rafar bulucusunu öğrendim.(mikro dalga, lazer, vs .bir çok sistemi yakalıyormuş) Sadece sorun fiyatındaydı 2500 pound. Yani tük parası 6000 ytl gibi bir tutar. Şimdi bu parayı buna vermek akıllı bir insanın yapacağı birşey mi onu düşünmek gerekli. :)) Tabi o kadar parası olan için sorun değildir ama bizler yine elimizdeki poi lerle devam edeceğe benziyoruz

erdogan666
24-01-10, 05:00
radarlar zaten haritalar gibi atilio programlara bende mesala yasak programin radar dosyalari war aynen ndrive in da war we ayni noktalarda radarlar gorunuo o birazda harita we radar dosyalarinin guncelligiyle ilgili yasak programin ayarlarindan guwenlik kameralarini 800m onceden bildirmesini ayarladim kamera amlemi cikio we geri sayiyo o mesafeye kadar o mesafe gecince kamera radar amlemide yok oluo :)

aaydoogduu
03-05-10, 03:57
ultrAslan paylaşacağım demişsin ama son durum nedir bilgi verirmisin forumda aradım birşey bulamadım?

madmax59
03-05-10, 10:03
Arkadaşlar Türkiye'de satılan GPS cihazlarında bildiğim kadarı ile radar sinyallerini yakalayan sistem mevcut değil.(Kanunen ithal edilmeside bu cihazların yasak. hatta gümrükten yanınızda sokmanız bile diye biliyorum.Tabi hangi gümrükçü anlayacaksa :) ) Bizim kullandığımız radar dosyaları sadece kordinatları mevcut olan sabit yada devamlı cevirme yapılan noktalara gelmeden bizi uyarılmasını sağlayan dosyalar. Fakat yurt dışında radar bulucu cihazları kullanmanın serbest olduğu ülkelerde İngiltere gibi bunlar GPS cihazlarına entegre edilmiş olarak satılıyor Geçenlerde bir araştırmama göre ROLLS royce amcamın arabalarına takılan ve %100 e yakın uyarı sağlayan bir GPS alıcısı ve rafar bulucusunu öğrendim.(mikro dalga, lazer, vs .bir çok sistemi yakalıyormuş) Sadece sorun fiyatındaydı 2500 pound. Yani tük parası 6000 ytl gibi bir tutar. Şimdi bu parayı buna vermek akıllı bir insanın yapacağı birşey mi onu düşünmek gerekli. :)) Tabi o kadar parası olan için sorun değildir ama bizler yine elimizdeki poi lerle devam edeceğe benziyoruz

Rolls Royce ye binen adam için çerez parasıdır o