PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LG EİGEN GM735 ROM YÜKLEMESİ

gutstrel22
02-01-10, 12:37
merhaba arkadaşlar,
gördüğüm kadarıyla lg eigen kullanıcılarında artış olmuş, bende eigen kullanıcısı olarak (aramıza windowsa yeni geçmiş arkadaşlar var) bu nedenle ben elimden geldiğince basit yükleme tekniğini sizlerle paylaşmak isterim, lg eigen kullanıcıları rom (yazılım) nasıl yüklerler onu anlatmaya çalışacağım,

bizzat tarafımdan denenmiştir, adımları aynen takip edin lütfen

1.adım
öncelikle ActiveSync 4.5 programını buradan http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=activesync&lid=6085 pc ye indirip kuruyoruz, kurma işlemi sonrasında pcyi yeniden başlatıyoruz,

2.adım
Updater Uygulaması yüklediğinde, Ülke & Dil ayarları kullanıcının bilgisayar ayarlarına göre otomatik olarak güncellenir, LG MOBİL DESTEK ARACI http://tr.lgmobile.com/web/web.support.manualSoftWarePopup4RF.laf buradan en altta indir butonundan indir,, lg sitesinden anlatımı görmek için(http://tr.lgmobile.com/web/web.support.manualSoftWarePopup3RF.laf
) bakabilirsiniz, alttaki ileri ileri ileri tuşuna tıklayın, her adımda öğreneceğiniz bilgiler vardır, rom yüklemeden önce verilerinizi yedekleyiniz....

3.ve son adım
az önce indirdiğimiz B2CAppSetup bir kez basın 1-2 dk bekleyin, açılan pencerede 2 adet buton olacak, yükseltmeyi başlat ve start updating for smartphone, yükseltmeyi başlat seçeneğinden gm735 üstüne çift çift tıklayınız, (yükseltme butonuna ilk defa rom yükleyecekler için, 2.defa rom yükleyecekler bu butona basmasına gerek yoktur,)

ÖNEMLİ:::açılan pencereye ileri ileri butonu basarak usb
ve modem driverlerini kurulmasına izin veriniz, aksi taktirde pc telefonunuzu tanımayacaktır, YÜKLEME İŞLEMİ BİTTİKTEN SONRA cihazınızı kutudan çıkan usb kablosu ile pc ye bağlayınız, activesync ile eşitleyin, açık pencere olarak masaüstünde duran lg mobile destek aracındaki 2. buton olan start updating for smartphone butonuna basınız. açılan pencerede next butonuna basınız daha sonra açılan pencerede sağda altta START UPDATE SEÇENEĞİNİ TIKLAYARAK rom yükleme işlemlerine başlayabilirsiniz, açılan pencerede anliz indir update complete.. yazar. hiçbir işlem yapmanıza gerek yok, sadece 10-15 dk bekleyiniz, bu arada çay kahve keyfi de yapabilirsiniz, yükleme esnasında cihazınıza hiç bir müdahale etmemelisiniz, rom yükleme esnasında usb yi pcden çekmeyiniz,
işlem bittiğinde telefon yeniden başlatacaktır,

ve böylece telefonunuza en son ve güncel yazılım yüklenmiş olacaktır,

NOT: ROM YÜKLEMEK RİSKLİ BİR İŞTİR, CİHAZINIZDA KALICI ZARAR VEREBİLİR,
XP DE DENENMİŞTİR, VİSTA VE WİNDOWS 7 DE DENENMEMİŞTİŞTİR.. ŞARZINIZIN TAM DOLU OLMASINA DİKKAT EDİNİZ,
YÜKLEMEK YA DA YÜKLEMEMEK SİZLERE KALMIŞTIR, HİÇBİR SORUMLULUK KABIL EDİLMEZ,

olabildiğince basit bir anlatım uslubu kullanmaya çalıştım, umarım anlaşılır,

HAYIRLI OLSUN

ultrAslan
02-01-10, 12:44
Teşekkürler hocam.
Yılan hikayesine dönen LG ROM konusunu aydınlattığın için sağol.

ctrlPDA

evren_patir
02-01-10, 12:45
yüklü olan programlarımızın hepsi silinecekmı yanı hard reset gıbımı olcak yada hepsı duracak sadece yenılıklermı eklenecek ?

gutstrel22
02-01-10, 12:58
evet yüklü bütün programlar resimler, mesajlar ve rehber rom yükleme esnasında silinir,

efsane
02-01-10, 13:15
Teşekkürler gutstrel22.

gutstrel22
02-01-10, 13:36
Teşekkürler gutstrel22.

ben teşekkür ederim, sizden de rom konusunda çalışmalar beklemekteyiz, lg romlarına el atsanız?
selamlar

gutstrel22
02-01-10, 13:37
Teşekkürler hocam.
Yılan hikayesine dönen LG ROM konusunu aydınlattığın için sağol.

ctrlPDA

ben teşekkür ederim,

actaestfabu
02-01-10, 14:12
BEN YENİ BİR KULLANICIYIM. ROM ATMAK NE İŞE YARAR. BUNU MUTLAKA ATMAMIZ MI GEREKİYOR. BU BİR NEVİ GÜNCELLEMEMİDİR. İLGİLENİRSENİZ SEVİNİRİM...

by_crazyriver
02-01-10, 14:29
6.5 mi cıktı ?????nedir bu ben anlamadım...???

ultrAslan
02-01-10, 14:31
BEN YENİ BİR KULLANICIYIM. ROM ATMAK NE İŞE YARAR. BUNU MUTLAKA ATMAMIZ MI GEREKİYOR. BU BİR NEVİ GÜNCELLEMEMİDİR. İLGİLENİRSENİZ SEVİNİRİM...

Rom atmak , PC ye yeniden Windows Yüklemek gibi düşünün bu anlama gelir.
Eğer güncel bir sürümse, güncelleme olarak düşünebilirsiniz.
Ama ilk mesajdaki versiyon hakkında bilgim yok.

Okan Kuzu
02-01-10, 15:17
güzel bir anlatım olmuş teşekkürler gutstrel22... inşallah biran önce romlarınız da çıkar...

norpen
02-01-10, 15:44
Teşekkürler paylaştığın bilgi için

gutstrel22
02-01-10, 16:26
6.5 mi cıktı ?????nedir bu ben anlamadım...???

daha çıkmadı beklemedeyiz, ocak ayında çıkar inşallah,

a.b.d.
02-01-10, 19:50
şimdi bende az önce yaptığım işlemde başarısızlığa uğradıktan sonra yoğun uğraş ve kafa patlattıktan sonra şunu gördüm bu işlem çok aşırı şarj tüketiyor full batarya ile işlem yapsanız bu şarjın bitmesine yetiyor ve işlem yarıda kalabiliyor aklınızda olsun böyle bir durumla karşılaşırsanız cihazı iyice şarj ettikten sonratekrar deneyin yazılımı böylelikle yüklemiş olacaksınız....

bloodyrune
02-01-10, 21:21
LG rom updater ve benzeri bir kaç markanın rom update yazılımlarında vista ile uyumsuzluk bulunuyor ve vista işletim sisteminde kullandıgınız zaman telefonunuz servislik oluyor. Bu yüzden sorun çözülene kadar kesinlikle vista işletim sisteminde rom güncellemeyin. (Düzgün çalışma ihtimali var, bir nevi rus ruleti, %10 da takıldıktan sonra tekrar bir xp kurulu bilgisayar bulup rom yükleme denenirse düzelebiliyor ama büyük ihtimalle servislik oluyor, LG Incite kullanıcılarıda aynı dertten muzdarip ve onların forumlarındada vista konusunda uyarılar mevcut)

Windows XP yada 7 'de update programı sorunsuz çalışıyor.

blackhead
03-01-10, 22:36
ben win7de yükleme yaptım. yalnız başıma şöyle bir sorun geldi. yükleme programının ekranında hem türkçe hemde ingilizde güncellemeye başla seçenekleri var. türkçe olanla ne kadar denediysem olmadı. daha sonra ingilizce seçenekle tek denemede başardım. sanırım benim win7nin aslında ingilizce olmasından kaynaklandı.

gutstrel22
04-01-10, 15:02
WİSTA ve windows 7 de denenmemiştir,

yanfirik
10-01-10, 22:32
hocam win 7 de denedim sorunsuz bi şekilde 10d yi yükledim...önemli olan şuan 6.5 in çıkması...saygılarla..arkadaşların dediği gibi şarj tam dolu olsun

TIRTIL
12-01-10, 00:19
ben lgnin sitesinden proğram indirdim....ve buradan V10d yi çok rahatbir şekilde yükledim...sorun..yok korkmaya gerek yok....kolay gelsin

ılkdmr
12-01-10, 14:14
xp de kurdum hiçbir sorun çıkmadı..

yusuf5571
16-01-10, 23:47
abi rom yuklemedik emergency download yazıyor bu nemek

usb sürücüye windows xp görmüyor lg usb modem diye görüyor

gutstrel22
17-01-10, 18:17
EVET yüklerken emergency download ve büyük uyarı iconu çıkar,

GHK
22-01-10, 11:35
Avusturalyali GM730f kullanicisi bir arkadasimiz WM6.5 rom hazir mi diye sormus LG'ye. Onlarda "hazir. suradan yukleyebilirsiniz" demisler.
Devami asagidaki linkte :(

http://www.techagility.info/2010/01/trying-to-install-lgs-wm6-5-update-to-gm730f-using-windows-7-andor-xp-pro-good-luck/

Bu arada mevcut 6.1 rom yuklemelerinde LG programi kullaniliyor ya. Iste orada mantiken olmasi gereken "smartphone (windows mobile)" secenegini sectiginizde "emegency download" uyarisi ekrana yapisip kaliyor. Diger secenegi secmek gerekiyormus.

polo17
23-01-10, 01:15
merhaba arkadaşlar,
gördüğüm kadarıyla lg eigen kullanıcılarında artış olmuş, bende eigen kullanıcısı olarak (aramıza windowsa yeni geçmiş arkadaşlar var) bu nedenle ben elimden geldiğince basit yükleme tekniğini sizlerle paylaşmak isterim, lg eigen kullanıcıları rom (yazılım) nasıl yüklerler onu anlatmaya çalışacağım,

bizzat tarafımdan denenmiştir, adımları aynen takip edin lütfen

1.adım
öncelikle ActiveSync 4.5 programını buradan http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=activesync&lid=6085 pc ye indirip kuruyoruz, kurma işlemi sonrasında pcyi yeniden başlatıyoruz,

2.adım
Updater Uygulaması yüklediğinde, Ülke & Dil ayarları kullanıcının bilgisayar ayarlarına göre otomatik olarak güncellenir, LG MOBİL DESTEK ARACI http://rapidshare.com/files/329140985/B2CAppSetup.exe.html buradan indir, lg sitesinden anlatımı görmek için(http://tr.lgmobile.com/web/web.support.manualSoftWarePopup3RF.laf
) bakabilirsiniz, alttaki ileri ileri ileri tuşuna tıklayın, her adımda öğreneceğiniz bilgiler vardır, rom yüklemeden önce verilerinizi yedekleyiniz....

3.ve son adım
az önce indirdiğimiz B2CAppSetup bir kez basın 1-2 dk bekleyin, açılan pencerede 2 adet buton olacak, yükseltmeyi başlat ve start updating for smartphone, yükseltmeyi başlat seçeneğinden gm735 üstüne çift çift tıklayınız, (yükseltme butonuna ilk defa rom yükleyecekler için, 2.defa rom yükleyecekler bu butona basmasına gerek yoktur,)

ÖNEMLİ:::açılan pencereye ileri ileri butonu basarak usb
ve modem driverlerini kurulmasına izin veriniz, aksi taktirde pc telefonunuzu tanımayacaktır, YÜKLEME İŞLEMİ BİTTİKTEN SONRA cihazınızı kutudan çıkan usb kablosu ile pc ye bağlayınız, activesync ile eşitleyin, açık pencere olarak masaüstünde duran lg mobile destek aracındaki 2. buton olan start updating for smartphone butonuna basınız. açılan pencerede next butonuna basınız daha sonra açılan pencerede sağda altta START UPDATE SEÇENEĞİNİ TIKLAYARAK rom yükleme işlemlerine başlayabilirsiniz, açılan pencerede anliz indir update complete.. yazar. hiçbir işlem yapmanıza gerek yok, sadece 10-15 dk bekleyiniz, bu arada çay kahve keyfi de yapabilirsiniz, yükleme esnasında cihazınıza hiç bir müdahale etmemelisiniz, rom yükleme esnasında usb yi pcden çekmeyiniz,
işlem bittiğinde telefon yeniden başlatacaktır,

ve böylece telefonunuza en son ve güncel yazılım yüklenmiş olacaktır,

NOT: ROM YÜKLEMEK RİSKLİ BİR İŞTİR, CİHAZINIZDA KALICI ZARAR VEREBİLİR,
XP DE DENENMİŞTİR, VİSTA VE WİNDOWS 7 DE DENENMEMİŞTİŞTİR.. ŞARZINIZIN TAM DOLU OLMASINA DİKKAT EDİNİZ,
YÜKLEMEK YA DA YÜKLEMEMEK SİZLERE KALMIŞTIR, HİÇBİR SORUMLULUK KABIL EDİLMEZ,

olabildiğince basit bir anlatım uslubu kullanmaya çalıştım, umarım anlaşılır,

HAYIRLI OLSUN

ylnzkrt
23-01-10, 02:07
eyvallah saolasın fakat ben bi sorunla karşılaştım usb modem kurulumunu yaptıktan sonra active prgramı tanımıyo pc ye bağlayın diyo cihazzı fakat cihaz zaten bağlı çıkarıp taktığımda da update yapmıo yardımcı olabilirseniz sevinirim

gutstrel22
23-01-10, 13:53
eyvallah saolasın fakat ben bi sorunla karşılaştım usb modem kurulumunu yaptıktan sonra active prgramı tanımıyo pc ye bağlayın diyo cihazzı fakat cihaz zaten bağlı çıkarıp taktığımda da update yapmıo yardımcı olabilirseniz sevinirim

tam olarak xp de modem driverlerini başarıyla yüklediyseniz, sorun usb kablonuzda olabilir,

gutstrel22
23-01-10, 13:55
Avusturalyali GM730f kullanicisi bir arkadasimiz WM6.5 rom hazir mi diye sormus LG'ye. Onlarda "hazir. suradan yukleyebilirsiniz" demisler.

http://www.techagility.info/2010/01/trying-to-install-lgs-wm6-5-update-to-gm730f-using-windows-7-andor-xp-pro-good-luck/

Bu arada mevcut 6.1 rom yuklemelerinde LG programi kullaniliyor ya. Iste orada mantiken olmasi gereken "smartphone (windows mobile)" secenegini sectiginizde "emegency download" uyarisi ekrana yapisip kaliyor. Diger secenegi secmek gerekiyormus.

tr de satılanlar gm730f değildir, gm735 rom olarak tamamen farklıdır, gm 730ların romlarını yüklemeye çalışmayınız, cihazınız çöker,

gm 735 e modifiye edilene kadar beklemenizi tavsiye ederim,

adams
23-01-10, 14:01

tr de satılanlar gm730f değildir, gm735 rom olarak tamamen farklıdır, gm 730ların romlarını yüklemeye çalışmayınız, cihazınız çöker,

gm735 ile gm730f tamamen aynı cihazlardır.Nette her iki modelin teknik özellikleri de mevcut.

gutstrel22
23-01-10, 14:36

gm735 ile gm730f tamamen aynı cihazlardır.Nette her iki modelin teknik özellikleri de mevcut.

görünüş özellik aynı romlar farklı,

oriwelli
23-01-10, 21:42
it *STILL* on WM 6.1…………..

bu yazıya dikkat edin hala 6.1 de orada yazan arkadaş...

GHK
25-01-10, 14:26

GM370f'in islemcisi MSM7625'mis. http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-au/devices/details.mspx?id=898
Bizimki MSM7201A. Yani ufak bir islemci farki var.

adams
25-01-10, 15:34

GM370f'in islemcisi MSM7625'mis. http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-au/devices/details.mspx?id=898
Bizimki MSM7201A. Yani ufak bir islemci farki var.

LG ' nin kendi sitesinde de MSM72001A yani bizimki ile aynı işlemci olduğunu yazıyor.
Link için Tıkla (http://www.lge.com/au/mobile-phones/all-lg-phones/LG-bar-phones-GM730f.jsp)

Sanırım LG kendi ürettiği cihazın özelliklerini Microsoft ' tan daha iyi biliyordur.

ekaragozlu
27-01-10, 14:59
arkadaşlar bende türkiyeden ttnetden alınma lg gm375 var inglizce bende buna türkçe rom yada yama arıyorum bu verdiğiniz türkçe rommudur?

admylmz
27-01-10, 15:18
arkadaşlar bende türkiyeden ttnetden alınma lg gm375 var inglizce bende buna türkçe rom yada yama arıyorum bu verdiğiniz türkçe rommudur?

http://www.ctrlpda.com/showthread.php?tid=9716

ekaragozlu
27-01-10, 15:38

ttnet şubesine gittim cihazın cdsi varmış ödünç aldım kopyaladım bulamıyanlara tavsiyem olsun....

fby
27-01-10, 19:59
2.adım
Updater Uygulaması yüklediğinde, Ülke & Dil ayarları kullanıcının bilgisayar ayarlarına göre otomatik olarak güncellenir, LG MOBİL DESTEK ARACI http://rapidshare.com/files/329140985/B2...p.exe.html buradan indir, lg sitesinden anlatımı görmek için(http://tr.lgmobile.com/web/web.support.m...pup3RF.laf

bu üsteki rapidshare linkinden indiremiyorum başka bi site linki varsa verebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

sadanorg
28-01-10, 00:21

ttnet şubesine gittim cihazın cdsi varmış ödünç aldım kopyaladım bulamıyanlara tavsiyem olsun....

Sanırım cihaza hard reset attın bendede olmuştu cd falan uğraşma ayarlar bölümünde türkçe dil desdeği tek tıklama ile kuruluyor. kolay gelsin.

aliihsan
30-01-10, 16:55
rom yüklemek ne işe yarar?

oriwelli
30-01-10, 19:46
kısaca makineyi daha iyi bir şekilde hatasız ve kolay olarak kullanmanıza yarar.

the
05-02-10, 13:45
baba rom yüklemesi yaptım ii hoş da telefonda değişen bişey olmadıki herşey aynı virefon bile duruyo acaip canım sıkıldı en azından şu virefon gitseydi bea hani herşey silinecekti o neden silinmedi?

admylmz
05-02-10, 13:50
baba rom yüklemesi yaptım ii hoş da telefonda değişen bişey olmadıki herşey aynı virefon bile duruyo acaip canım sıkıldı en azından şu virefon gitseydi bea hani herşey silinecekti o neden silinmedi?

çünkü wirefondan aldığın cihazın rom'unu güncelliyorsun.
rom wirefon'a göre hazırlanmış.

brkblx
06-02-10, 03:18
yaw o rapid linkinden bende indiremedim bi el atsanız şuna?

arax
09-02-10, 01:35
evet arkadaşlar rica ediyorum lg mobil destek aracını indirmemiz için verdiğiniz linki yenilermisiniz no rapid yapsanız daha iyi olmazmı o rapid linki devamlı eror veriyor lütfen bir göz atın akternatif linki bekliyorum şimdiden teşekkürler..

RazieL
09-02-10, 22:01
Merhaba arkadaşlar ;
Ben Windows 7 64-Bit kullanıyorum, Windows 7 64-Bit sürümü ile Rom yüklemesi yapamıyorum. "LG USB MODEM DRIVER" 'ı yüklemiyor ne yazık ki. Bu sorun sadece bende mi var yoksa genel bir sorun mu ?

Teşekkürler.

eselcuker
09-02-10, 22:09
urunler icin cikan driverlar 64 bit ialetim sistemine destek vermiuor sorun sadEce sende degil yanii

gutstrel22
10-02-10, 11:24
evet arkadaşlar rica ediyorum lg mobil destek aracını indirmemiz için verdiğiniz linki yenilermisiniz no rapid yapsanız daha iyi olmazmı o rapid linki devamlı eror veriyor lütfen bir göz atın akternatif linki bekliyorum şimdiden teşekkürler..

link yenilenmiştir, indirebilirsiniz,

gutstrel22
10-02-10, 11:25
arkadaşlar en iyi ve sorunsuz yüklemeyi xp de yapabilirsiniz,

hakanbilir
12-02-10, 13:16
Arkadaşlar az önce LG Müşteri Hizmetlerini aradım (Saat = 12:05 Tarih = 12 Şubat 2010 Cuma.) LG GM735 için Windows mobile 6.5 rom çıkarack mı diye sordum. Cevap " Hayır!!!"