PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LG GM735 Ekran Döndürme Denendi..... Başarılı !!!

eselcuker
10-02-10, 12:50
evet arkadaşlar artık diğer telefonlarda olduğu gibi telefonumuzu çevirince dönme işlemini ( HATta diğer telefonlardan daha iyi çünkü sadece tek yöne dönmüyor her yöne dönüyor yani:D) gerçekleştirecek bizzat şuan denedim ve tam olarak çalışıyor daha yapalı bir kaç dk oldu sorun yaşamadım tam olarak çalışıyor gibi görünüyor...
ilk olarak en başta HTC EMU işini halletmeniz gerekiyor
http://www.ctrlpda.com/showthread.php?tid=11101 adreste nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz

2. olarak linkteki programı telefonumuza yüklememiz gerekiyor
http://idevelopstuff.com/dev/WM/Fuze/changeScreen/changescreen_inst.cab

progrmaı çalıştırdıktan sonra
üstten enabled ve run startup işaretleyin
defaultun ilerisindeki kutucukların hepsini işaretleyinalttan exceptions a geçin ordaki de bütü kutuluları işaretleyin

exceptions bölümü uygulama bölümü istediğimiz uygulamaların hangi yönlere geçeceğini ayarlıyabilyoruz burda önemli olan uygulama isimlerini doğru girebilmek istediğiniz uygulamaya ayar verebilrisniz uygulama isimleri programın kendi verdiği isimler olarak girmeniz gerekiyor peki hangi programa hangi ismi veriyor diye soruyorsaız general bölümüne geçip show apps name i tıklayın istediğniz uygulamayı açtığınız da appname görünecek kutu içerisinde kırmızı olarak exceptions bölümüne uygulama ekleyerek o ismi girerek tam ayar yapabilirsiniz

HAYIRLI UĞURLU OLSUN
GÜNCELLEME (12/02/2010)
evet arkadaşlar eminim ki çoğunuzda sistem çalışıyor ama oyun, uygulama v.b yerlerde sorun yaşuıyorsunuz çünkü yaptığımız yanlışın farkına şuanda wardım bu işi yapan arkadaşlar dosyalarda hala bazı bugların olduğundan bahsetmişler ve çoğu kişide testlerde çalıştığını ama tam kullanıma geldiğinde tam çalışmadığını yazmış şuanda yaptığım bazı denemelerde NEDEN BAZI ARKADAŞLARIN TAM ÇALIŞTIRAMADIĞINI çözmüş bulunmaktayım

1. hatamız ; telefonu düz bir yere koynu ve calibrate i tıklayın
aslınad yapılması gereken bu değil telefonu elinize alıp TiltX ve TiltY değerleri ikisi de (1 - 2 - 3) aralığında kalacak şekilde olduktan sonra calibrate yapmamız gerekiyor direk masa üstüne koyup calibrate yaptığımızda bazen sorun çıkartıyor.

install emu files yaptıktan sonra telefonu elimize alıyoruz ve TiltX ve TiltY değerleri ikis ibirden 0,1,2,3 sayılarına olması durmuda calibarete yapınız

örnek ; TiltxX : 1, TiltX : 3 Calibrate yapılabilir
TiltX : 3, TiltY : 2 Calibrate yapılabilir
TiltX : 0 Tilty : 63 ( düz zeminde genelde bu şekilde oluyor ) CALİBRATE YAPILMAMALI

DİKKAT CALİBRATE YAPMADAN ÖNCE TELFONU ELİMİZE ALIP X VE Y DEĞERLERİNİN İKİSİ BİRDEN 3 DEN KÜÇÜK OLACAK HALE GELENE KADAR SAĞA SOLA OYNATARAK AYAR YAPINIZ.

EL İLE çok inec ayar yapmak mümkün değil ama en uygun değer anladığım kadarı ile 0 , 0 olması elle yapılabilir mi bilmiyorum

işin doğrusu ise aslında telefon düz bir zemine koyulmuşsa iki değerinde 0 ı göstermesi gerekir.Ama tabiki elimizde versiyon şuanda TAM STABİL olmadığı için bu şekilde bir sorunla karşıkarşıyayız eminim zaman içersinde düzelecektir. düz zemine koymak yerine elinizle biraz eğerek ayar yapmak şuan en stabil halini almasına sebep oluyor

ultrAslan
10-02-10, 13:16
Teşekkürler güzel paylaşım..

admylmz
10-02-10, 13:24
teşekkürler. çalışıyorsa herkeze hayırlı uğurlu olsun.

eselcuker
10-02-10, 13:32
benim telefonda canavar gibi :D

omerbaba06
10-02-10, 13:45
heryöne dönüyor

admylmz
10-02-10, 13:46
telefonum servisden gelebilirse kullanırım.
tekrar teşekkürler eselcuker

müzmüz
10-02-10, 14:04
tesekkurler artik bu tlf canavar olacak

eselcuker
10-02-10, 14:29
önemli dğeil arkadaşlar ne demek bneim için gayet eğlenceli kendim de kullandığım için :D:D
geriye sanırım sadece WM6.5 kaldı onu da ilerleyen zamanlar da çözeceğimize inanıyorum hadı hayırlısı

barisin
10-02-10, 14:48
eyvallah hocam ama bir sorum olacak ben galiba bu HTC emu işlemlerini yapamıyorum o denilen dosyalar çıkmıyor. yardımcı olursan sevinirim. ki sen halletmişsin herşeyi bu sensör olayında tekrar emeği geçenlere teşekkür ederiz.

shumi
10-02-10, 14:50
şimdiden teşekkürler hocam. eline sağlık...
hemen kurup deniyorum bende :)

efsane
10-02-10, 14:52
eyvallah hocam ama bir sorum olacak ben galiba bu HTC emu işlemlerini yapamıyorum o denilen dosyalar çıkmıyor. yardımcı olursan sevinirim. ki sen halletmişsin herşeyi bu sensör olayında tekrar emeği geçenlere teşekkür ederiz.

İlk mesajda yönlenen bizim sayfada cab formatı var.Onu kurun cihaza.
Teşekkürler eselcuker.

ralp
10-02-10, 14:52
emeğine sağlık dostum denedim çalışıyor..
yalnız şöyle bir sorun var 10 saniye sonra dönüyor telefon :)

eselcuker
10-02-10, 15:03
diğer konuda verdiğim g-sensör zip dosyasını indir sonra içindeki dosyaları çıkart zipden. 2 adet dosya çıkacak
1.Sensors.dll
2.HTCEmuPanel.cpl

bu iki dosyayı aygıtın ana dizininden windows klasörünün içine atacaksın direk ikisini attıktan sonra 2. dosyanın üstüne tıklayıp çalıştıracaksın telefon üzerinden bütün bu işlemleri telefonda dosya yöneticisi üzerinden yapabilirsin. gayet basit açıldıktan sonra altta büyük install htc emuatör files geliyor onu tıklayıp üstte calibrate yapcaksın çok basit zor değil daha takılırsan msn ekle ordan ben anlatırım sen yaparsın

eselcuker
10-02-10, 15:04
evet saten Efsane hallettmiş o cabı kurduktan sonra yine windows klasörü içinden HTCEmuPanel.cpl dosyasını çaıştırın bu kadar
.cab için teşekkürler Efsane Eline sağlık

efsane
10-02-10, 15:05
diğer konuda verdiğim g-sensör zip dosyasını indir sonra içindeki dosyaları çıkart zipden. 2 adet dosya çıkacak
1.Sensors.dll
2.HTCEmuPanel.cpl

bu iki dosyayı aygıtın ana dizininden windows klasörünün içine atacaksın direk ikisini attıktan sonra 2. dosyanın üstüne tıklayıp çalıştıracaksın telefon üzerinden bütün bu işlemleri telefonda dosya yöneticisi üzerinden yapabilirsin. gayet basit açıldıktan sonra altta büyük install htc emuatör files geliyor onu tıklayıp üstte calibrate yapcaksın çok basit zor değil daha takılırsan msn ekle ordan ben anlatırım sen yaparsın

O dosyaları attıktan sonra sanıyorum cpl olduğu için Başlat>Ayarlar bölümünde görünmesi lazım.

RazieL
10-02-10, 15:07
Evet kesinlikle çalışıyor, emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.

barisin
10-02-10, 15:09
arkadaşlar resco file exp. kullananlar ayarlardan tüm dosyaları gösteri gizli saklı dosyaları gösterin yanındaki tik işareitini kaldırsınlar.
eyvallah arkadaşlar.

elkun
10-02-10, 15:10
arkadşlar bundan sonra bütün sensörlü oyun prog. fln kullanabilecek miyiz yoksa bi sınrlama fln varmı

shumi
10-02-10, 15:11
10 numara olmuş, süper çalışıyo :)
paylaşım için tekrar teşekkürler..

shumi
10-02-10, 15:14
emeğine sağlık dostum denedim çalışıyor..
yalnız şöyle bir sorun var 10 saniye sonra dönüyor telefon :)

programda advaced sekmesinde hızlı-yavas ayarlayaması yapabiliyorsun. senin ki belki hızlı olarak ayarlı değildir.

ralp
10-02-10, 15:20
hayır hızlı olarak ayarlı ?
10 saniye derken abarttım biraz ama en azından 4 5 saniye geçiyor arkadaşlar herkeste böylemi hemen dönüyormu yoksa silip bidaha yükliyeyim

ReaLiST
10-02-10, 15:26
Teşekkür ediyoruz, eline sağlık denedim ve çalışıyor (Bende de çok seri çalışmıyor, bir kaç saniye gecikmeli çalışıyor advanced altında sensör hızını faster a almama rağmen.) neyse bu kadarı da iyi :)

eselcuker
10-02-10, 15:41
şimdilik yapabileceğimiz en iyisi bu artık ilerleyen zamanlar daha stabil programlar buluruz inşallah

barisin
10-02-10, 16:03
arkadaşlar peki bunları yaptıktan sonra
mesela ana ekrandayken ya da fotolara bakarken falan yine dönme yapıyor mu cihazımız?

eselcuker
10-02-10, 16:07
1.Sensors.dll
2.HTCEmuPanel.cpl

O dosyaları attıktan sonra sanıyorum cpl olduğu için Başlat>Ayarlar bölümünde görünmesi lazım.

baktım ama başlat ayarlarda göremedim şimdi tekrar kontrol edeyim bir

evet ayarlar sistem altında görünüyor.
spb yüklü olduğu için başlata da onun menüsünü ayarlamıştım orda göremedim ama normal başlat ı açtığımda sistemde gördüm

elkun
10-02-10, 16:34
arkadaşlar bende lg müzikde resimde fln yan yatırınca ekran yarım gözüküyo nedendir?

eselcuker
10-02-10, 16:39
arkadaşlar bende lg müzikde resimde fln yan yatırınca ekran yarım gözüküyo nedendir?

işte saten bütün olay ordan başlıyor dostum nasıl dersen

orda ki kullanılan programlar LG nin kendi tarafından yazılmış programlar ve bu programlar ekran döndürmeye destek vermiyor ve bu sebepten dolayıdır ki telefonumuzda kendinden ekranı döndürme özelliği kapalı olarak geliyor. o yüzden dolayı program LG'nin programlarında döndürmeye çalıştığında sorun oluyor verdiğim programın ayarlarında LG'nin programlarını ekleyerek dönme yi iptal edebilirsiniz.

barisin
10-02-10, 16:46
arkadaşlar bu "advanced" sekmesi nerede HTCEmunun içinde değil mi ?

barisin
10-02-10, 16:55
ok arkadaşlar hepsini yaptım.
internet explorerda denedim evet kesinlikle süper çalışıyor emeği geçenlere teşekkürler...

eselcuker
10-02-10, 16:59
arkadaşlar bu "advanced" sekmesi nerede HTCEmunun içinde değil mi ?

hayır advenced sekmesi benim gönderdiğim screenchanger programı içersinde alttan 2. seçenek

barisin
10-02-10, 17:03
tamam hocam hallettim zaten sabahtan yanlış yerde uğraşıyormuşum :) eline sağlık.

jose59
10-02-10, 17:13
esel tesekkur ederım :) süper oldu

elkun
10-02-10, 17:35

orda ki kullanılan programlar LG nin kendi tarafından yazılmış programlar ve bu programlar ekran döndürmeye destek vermiyor ve bu sebepten dolayıdır ki telefonumuzda kendinden ekranı döndürme özelliği kapalı olarak geliyor. o yüzden dolayı program LG'nin programlarında döndürmeye çalıştığında sorun oluyor verdiğim programın ayarlarında LG'nin programlarını ekleyerek dönme yi iptal edebilirsiniz.

eselcuker şimdi hocam biz o listeye eklediklerimiz dönmesini istemediğimiz şeyler mi oluyo?yani ben o listeye eklyip yanınada tik işaretlerini koyarsam dönmeyecek mii?

barisin
10-02-10, 17:44
o listeye dönmesini istediğin programların ismini yazıcaksın.
mesela "İnternet Explorer" koymak istediğin program. "show app names" e tıkladıktan sonra "İnternet Explorer"e gidiyoruz.
ekranın ortasında çıkan "iexplore" yazısı o listeye yazman gereken isim. yani "İnternet Explorer" yazarsan hiçbirşey değişmez.

kısacası o listeye dönmesini istediğin programın asıl adını yazıyorsun dönmesini istediğin yönleri de tik işareti koyuyorsun.

ddggnn
10-02-10, 17:46
teşekkürler

elkun
10-02-10, 17:49
hocam kusura bakma ben pek anlamadığım için böle soruyorum sıkıyorum biraz ama kusuruma bakmayınn

ben lgnin kendi arayüzünü kullanıyorum..ayrıca o listede bende hiçbirşey ekli olmadığı halde bütün her yerde ekran dönüyo bu nasıl oluyo...sadece programla gelen şeylerin hepsini tik yaptım... onun dışında hiçbirşey ekleyip çıkarmadım o halde bütün menülerde dönüyo umarım anlatabilmişimdir

eselcuker
10-02-10, 17:56
artı olarak o listede hangi yöne dönsün hangi yöne dönmesin ayarını da yapbiliyorsun 4 kutucuk geliyor 4 yön için mesala internet explorer'ın sola değil sadece sağa dönmesini istiyorsan orda kutucukları işaretle kaldır yaparak ayar verebiliyorsun

program gerçekten çok güzel düşünülmüş ve yapılmış

bennecyim
10-02-10, 17:57
dönmesini istemediğin programın adını listeye ekle. kutucuklar boş olsun ozaman dönmez.

bennecyim
10-02-10, 18:01
emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. gerçekten harika bir çalışma.

elkun
10-02-10, 18:17
tamam arkadaşlar uraşarak buldum artık sadece istdiğim yerlerde dönüyor çok başarılı tekrar teşekkürler.....peki bunun için uygulama bulabilirmiyiz oyun fln?

eselcuker
10-02-10, 18:25
sabahtan beri oyun oynuyorum dostum :D
http://www.ctrlpda.com/showthread.php?tid=11101 linkte mesajlarıma bak

elkun
10-02-10, 18:33
sabahtan beri oyun oynuyorum dostum :D
http://www.ctrlpda.com/showthread.php?tid=11101 linkte mesajlarıma bak

sağolasın hocamm:D

eselcuker
10-02-10, 18:38
ama oyun oynarken bu ekran döndürme programı çalışıyor ve oyun ortasında ekranın dönmesine neden oluyor o yüzden dolayı program ayarlarından yüklediğiniz oyunlarda dönmeyi kaptınız :D

veys1984
10-02-10, 18:46
Emeği geçen herkese çok teşekkürler...

bennecyim
10-02-10, 18:54
hesap makinası kullanmak isteyenler HTC_Calculator_WQVGA_Main yüklesin. ekran yan dönünce diğer özellikleri çıkıyor hesap makinasının.

edizkara
10-02-10, 19:26
hocam verdiğin dosyanın içindeki 2 sini windowsa atınca görülmüyor winrarlı atıncada desteklemiyor acaba dosyamı bozuk yeniden upload edebilirmisin

edizkara
10-02-10, 20:09
cevap yokmu

evren_patir
10-02-10, 20:29
Ben birinci Mesajdakı Efsane hocamızın Soyledıgı cab dosyasını yukledım Sonra Bu Konudakı programı yukledım o tiklerin hepsını doldurdum save dedım sonra ekranı cevırdıgımde ise HATA! changescreen.exe uygulamasında bır hata olustu Hata sı ıse !HTCSensorSDK PInvoke .DLL bulunamadı diyor ne yapmam lazım ?

eselcuker
10-02-10, 20:30
dostum ilk mesajda verdiğim linke git bizim forumun linki war orda ek olarak bir cab. dosyası war efsane hazırlamış sağolsun onu yükle saten htcemu direk çalışır çalışmazsa yükledikten sonra başlat - settings - sistem e gir orda htcemu die bir şeyin geldiğnii görürsün ordan anlatılan ayarları yapabilirsin

elkun
10-02-10, 20:30
cevap yokmu

hocam menüye tıklayıp tüm dosyaları göster dediğin zaman göreceksin

hunter59
10-02-10, 20:41
dostum emeğine sağlık 10 numara oldu şimdi bu telefon harika..:idea::idea::idea::idea::idea:

evren_patir
10-02-10, 20:44
Ben nıye beceremedım anlamadım :d htcumu bulamadım Tekrar yukledım cab dosyasını yıne aynı oldu:S

eselcuker
10-02-10, 21:09
dostum yüklemeyi tamamladayısan başlat - settings e gir alttan sistem sekmesini aç orda HTCEmu die bir dosya belirmiş olacak

hunter59
10-02-10, 23:32
yanlız biraz geç düşüyor jeton telefona nedendir bilemiyorum eğer bu konu hakkında bilgi sahibi olan bir arkadaş varsa yardımcı olabilirmi

pmomer
11-02-10, 00:12
öncelikle hazırlayan ve emeği geçen herkese teşekkürler,yalnız herhangi bir programda bütün dönüş tikleri işaretli olduğu halde sadece tek tarafa dönüyor,yapmam gereken başka bi ayarmı var

sdtbsr
11-02-10, 00:26
Arkadaşlar exceptions bölümüne eklediğiniz programlar ekranı döndürdüğünüzde dönmesini istemediğiniz programlar yani o kısma eklediğiniz programları çalıştırdığınızda ekran dönmeyecektir.

bulent_66
11-02-10, 01:04
emeğe saygı gayet güzel çalışıyor

oriwelli
11-02-10, 05:04
arkadaşlar 4 tane tick var hepsini işaretleyin yanlız telefon sadece tam tersine dönmüyor bendede.

pmomer
11-02-10, 09:07
tam tersine dönme olayı oluyor,silip tekrar yükledim o zaman olmuştu,bende arayüz shell var shell in bütün tikleri işaretleyip kaldırınca tam dönme olayı hem shell de hemde diğer programlarda gidiyor

eselcuker
11-02-10, 12:11
http://www.pocketpcfreeware.mobi/tag-accelerometer.html
linkde bir çok oyun ve program war ordan çekerek inceleyip burda paylaşırsınız artık

edizkara
11-02-10, 12:38
cevap yokmu

hocam menüye tıklayıp tüm dosyaları göster dediğin zaman göreceksin

eyvallah hocam oldu ama ilkbaşta çok düzgün çalışyor sonra bozulyor hareketleri iyi algılamıyor acaba bir çözümü varmı

gobletoffire
11-02-10, 12:38
yanlız bu iyi güzelde kamerada sorun yapıyor foto çekerken kamerada dönüyor ve foto çekilemicek hale geliyor.

eselcuker
11-02-10, 12:43
programının ayarlarından kamera ayarı yapman gerekiyor kamerayı ekleyip dönmesini engelleye bilirsin mesajları araştır bulursun

kadirokcu
11-02-10, 13:44
Ya herkes Yapmış bi ben beceremedim sanırım windows dizininin içine attığımız dosyayı çalıştırdıkdan sonra calibre diyince beklememiz gerekiyor mu

edizkara
11-02-10, 14:08

eselcuker şimdi hocam biz o listeye eklediklerimiz dönmesini istemediğimiz şeyler mi oluyo?yani ben o listeye eklyip yanınada tik işaretlerini koyarsam dönmeyecek mii?

arkadaşlal ben şöyle bişe yaptım detuful yanındaki kutuların 1.sini işaretleyip diğer 3 ünü boş bıraktım eklediğim diğer programların kutularının hepsini ilaretledim böylesi daha kolay zannederim

eselcuker
11-02-10, 14:49
Ya herkes Yapmış bi ben beceremedim sanırım windows dizininin içine attığımız dosyayı çalıştırdıkdan sonra calibre diyince beklememiz gerekiyor mu

calibrate den önce altta INSTALL HTCEMUFİLES die bir buton war önce onu tıklaman gerekiyor ondan sonra calibrate yapcaksın

erdogan26
11-02-10, 15:36
çok güzel olmuş elinize sağlık

kadirokcu
11-02-10, 15:44

calibrate den önce altta INSTALL HTCEMUFİLES die bir buton war önce onu tıklaman gerekiyor ondan sonra calibrate yapcaksın

tmm install yaptım sonra caliblere tıklayıp kapatıyormuyuz yoksa biraz beklememiz mi gerekiyor

eselcuker
11-02-10, 16:26
calibrate yap sonra üstte ok de kapat programı tamam

gobletoffire
11-02-10, 19:28
programının ayarlarından kamera ayarı yapman gerekiyor kamerayı ekleyip dönmesini engelleye bilirsin mesajları araştır bulursun

kameradaki işaretleri kaldırıyorum fakat genede dönüyor

fyconqueror
11-02-10, 20:59
arkadaşlar. telefonu dün aldım. acemiyim bu konularda. HTC olayını hallettim ama change screen yapamadım. Change screen sıkıştırılmış klasörü windows un altına attım. üzerine tıkladım. Kurulum gerçekleşti yazdı o kadar. daha sonra da bir şey olmadı.
Lütfen bir arkadaş MSN den yardım etse çok sevinirim.

fatihfagor@hotmail.com msn im

teşekkürler

eselcuker
11-02-10, 21:16
change screen ı windows altına atmıyorsun dostum onu normal program yükler gibi yükleyeceksin =)

fyconqueror
11-02-10, 21:20
yaptım ayarladım :) başlat programlara atıyormuş meğer
ama şu kamera ayarları nasıl kapatılıyor yapamadım. Add yapıyorum ama lgcamera yaazılmıyor bende. yazı yazmak için klavye bile çıkmıyor.

eselcuker
11-02-10, 21:25
klavyeyi alttan açman gerekiyor + olarak program kamerayı ne olarak görüyor bilmiorum önce show apps name yapıp kamerayı 1 kere çalıştırman lazım sonra ortada programın atadığı isim çıkar ondan sonra ekleme yapacaksın

mutimuti
11-02-10, 21:50
camera yazanı lgcamera diye değiştir veya yeni ekle hiç tik kalmasın kameradayken dönmeyecek. denendi.

babacan76
11-02-10, 22:23
teşekkürler emeğe saygı...

forzabesiktas
11-02-10, 22:59
HTCSensorSDK PInvoke DLL bulunamadı .. Tüm ayarLar yapıLdıktan Sonra Save Dediğimde aLdıgım uyarı budur. Yardım Ederseniz Sevinirim..

sadanorg
11-02-10, 23:16
Teşekkür ederim güzel çalışma Ama bende stabil çalışmadı hemen tepki vermedi. Arasıra donar gibi oluyor.

zacman
11-02-10, 23:26
internet explorerda yan çevirince kendi kendine bir ters bir düz oluyor ekran sapıtmış gibi.

mertali
11-02-10, 23:55
HTCSensorSDK PInvoke DLL bulunamadı .. Tüm ayarLar yapıLdıktan Sonra Save Dediğimde aLdıgım uyarı budur. Yardım Ederseniz Sevinirim..

Htc sensör menusunde Calibrate yaptığınız yerde htc emu sdk dll installed var onuda yapacaksınız..

zacman
12-02-10, 00:12
arkadaşlar bu emu ayarlarında default seçeneklerinin tamamını seçersek problem olmuyor gibi gözükse de, bu seferde sbp anaekranında da dönüş oluyor.onun için sadece 1. kutu seçili olsun.sbp ana ekranını exceptions da "mobileshell" olarak ekleyip seçenekleri boş bırakın.ayrıca ilk başta tanımlı program isimlerinden "services" ve "cprog" 'a tüm seçenekler ilk konularda anlatıldığı gibi seçimlerini kaldırın.çünkü cprog arama esnasındaki tuş takımlarınının programı ve arama esnasında dönüş oluyor.ben işime yaramayanları kaldırmıştım.(manila, htcmenü,labirent vs.)

evren_patir
12-02-10, 00:30
internet explorerda yan çevirince kendi kendine bir ters bir düz oluyor ekran sapıtmış gibi.

Aynı sorun bendede var Keşke ustalarımızdann bırı hepsını bır tek cab haline getırebilse bize sadece kurmak kalsa :) Çok şeymi istemiş oluruz acaba :)

zacman
12-02-10, 00:36
evren kardeş yukarıda senin mesajdan önceki mesaja yazdım,ben böyle düzelttim.

evren_patir
12-02-10, 00:49
Ben asphalt 4 yukledım Onuda sensor le oynayamadım Arkadaslar Yukleyip bı bakarmısınız bendemı sorun yoksa ayarlarımdamı? oyunun ayarlarında ıkı secenek var bı sensor dıgerı normal bilginiz olsun

forzabesiktas
12-02-10, 01:04

Htc sensör menusunde Calibrate yaptığınız yerde htc emu sdk dll installed var onuda yapacaksınız..

Hocam Detaylı bir bilgi verirmisiniz inanın kafam karıştı :)

htc sensör menusu nerede ? calibrate nerede ne zaman yaptık..?
htc emu sdk dll installed nerede ?

eselcuker
12-02-10, 01:22
Ben asphalt 4 yukledım Onuda sensor le oynayamadım Arkadaslar Yukleyip bı bakarmısınız bendemı sorun yoksa ayarlarımdamı? oyunun ayarlarında ıkı secenek var bı sensor dıgerı normal bilginiz olsun

aynı sorun bende de söz konusu bende araba sağa takılı kalıyor ve hiç durmanda sağa doğru çekip gidiyor :D

htcemu yu sildim öyle denedim sorun yine aynı
sanırım oyun omnia için düzenlenmiş olduğu için sorun yaşıyoruz şimdi makineye hard reset attım tekrar deneyeceğim

ahmetaslan
12-02-10, 01:37
bende çok güzel oldu. cab dosyaları için teşekkürler. ne kadar güzel değilmi. "cab dosyaları için teşekkürler". bu iş bukar basit değil tabiki. biz paylaşmadan sadece bekleyip ve alan arkaşlarım adına "tabiki aynen ben de o gruba giriyorum". uğraşan, kafa yoran, her mesajı okuyup ilgilene arkadaşlarımızın, artık kardeş olduk tanışmasakta. emeğine , eline koluna sağlık.

eselcuker
12-02-10, 02:03
ilk mesaj güncellenmiştir lütfen yeni ayarlarınızı buna göre yapınız

omeryaman91
12-02-10, 02:22
Hocam Valla Emeğine Sağlık Süpersin

racitia
12-02-10, 14:48
İlk mesaja göre yaptım tüm ayarları calibrasyonu el ile yaptım cabları kaldırıp tekrar tekrar yükledim 3 yönlü çalışıyor baş aşağı olmuyor oyunlar içinde geçerli...?

atakani
12-02-10, 16:53

Hocam Detaylı bir bilgi verirmisiniz inanın kafam karıştı :)

htc sensör menusu nerede ? calibrate nerede ne zaman yaptık..?
htc emu sdk dll installed nerede ?

aynı sıkıntı bende de var hocam nedir bu ???

forzabesiktas
12-02-10, 19:43
yok hocam ben bi türlü çalıştıramadım..

HTCSensorSDK PInvoke DLL bulunamadı ..

sürekli bu hatayı veriyor.

mertali
12-02-10, 22:53
dostum daha önce yazılmıştı tekrar yazayım.Dosyayı uygun yerlere atıp veya efsane arkadaşımızn verdiği cab dosyasını kurma işlemini yaptıysanız
Başlat/Settings/Sistem/ de ki HTC emu Calibrate programını görürsünüz.Ona tıklayın calibrate ayarını yapın sonra hemen calibraten altında HTC SDK install
var ona tıklayıp kurun.Calibrate yaparken -1 1 aralığında olmasına dikkat edin.60 57 gibi sayılarda yapmayın.Size göre eğik olan belki telefona göre düzdür onun için sayıların minimumda olmasına dikkat edin..Sonra restart edip diğer programı kurun..
Bende spb ana menusude dahil her şey dört tarafa dönüyor..

Not : ben daha önce G-sensör test ide kurmuştum ondan olacağını sanmam ama yukarıdakilere rağmen 3 tarafa dönüyorsa onuda kurun..

eselcuker
13-02-10, 00:00
G-sensör test ile alakası yok. hatta we hatta HTC Emu yu kurduktan sonra G-Sensör Test'i çalıştırdığımda garip bşy ile karşılaştım. o pogramda kırmızı top ters yöne gidiyor birde sen denesene sende de aynı mı.

yön sorununun tek açıklaması Calibrate'nin düzgün yapılmaması. İLK MESAJI GÜNCELLEDİM ORAYI DİKKATLİ OKURSANIZ ANLARSINIZ VE TAM OLARAK AYARLAYABİLİRSİNİZ...

evren_patir
13-02-10, 00:05
ben ıkısınıde sıfır yapmayı becerdım ama yıne tam saglıklı degıl

oriwelli
13-02-10, 05:01
evet tam sağlıklı değil.oyundayken hop kafasına göre dönüyor.ama onada çözüm buldum exceptions a onu iaretliyorum sonra döndürme dosyasını kullanıyorum...

mertali
13-02-10, 11:05
G-sensör test ile alakası yok. hatta we hatta HTC Emu yu kurduktan sonra G-Sensör Test'i çalıştırdığımda garip bşy ile karşılaştım. o pogramda kırmızı top ters yöne gidiyor birde sen denesene sende de aynı mı.

yön sorununun tek açıklaması Calibrate'nin düzgün yapılmaması. İLK MESAJI GÜNCELLEDİM ORAYI DİKKATLİ OKURSANIZ ANLARSINIZ VE TAM OLARAK AYARLAYABİLİRSİNİZ...

döndürme programı kapalı ikne bende kırmızı top doğru yönde gidiyor herhangi bir sorun yok..Sanırım siz gsensor testi döndürme programı açıkken denediniz.O açıkken ters algılama yapması ekranı döndürüyor ya o sırada onuda olması gerektiği yerde bırakması lazım ama onuda döndürüyor ondan sorun oluşuyor...

evren_patir
14-02-10, 11:15
evet tam sağlıklı değil.oyundayken hop kafasına göre dönüyor.ama onada çözüm buldum exceptions a onu iaretliyorum sonra döndürme dosyasını kullanıyorum...

Biraz daha acarmısın konuyu

ReaLiST
14-02-10, 14:58
Arkadaşlar konunun ilk açıldığı gün ekran döndürme olayını tam anlamıyla kurmuştum ve calibrasyonunu falan da yapmıştım. Ancak bir kaç gündür yeniden kalibrasyon yapmak için ayarlar altında HTCEmu Calibrator e giriyorum ve Remove HTCEmu Files butonuna basıyorum ve error veriyor; "Cannot remove HTCEmu DLL's. Make sure the files are not in use" diyor. Windows altında Htcemupanel ve sensors.dll dosyaları da mecvut halbuki. Bu hata neden kaynaklanıyor sizce?

*** Ekran dönderme bir kaç saniye gecikmeli de olsa çalışıyor hala

forzabesiktas
14-02-10, 22:08
dostum daha önce yazılmıştı tekrar yazayım.Dosyayı uygun yerlere atıp veya efsane arkadaşımızn verdiği cab dosyasını kurma işlemini yaptıysanız
Başlat/Settings/Sistem/ de ki HTC emu Calibrate programını görürsünüz.Ona tıklayın calibrate ayarını yapın sonra hemen calibraten altında HTC SDK install
var ona tıklayıp kurun.Calibrate yaparken -1 1 aralığında olmasına dikkat edin.60 57 gibi sayılarda yapmayın.Size göre eğik olan belki telefona göre düzdür onun için sayıların minimumda olmasına dikkat edin..Sonra restart edip diğer programı kurun..
Bende spb ana menusude dahil her şey dört tarafa dönüyor..

Not : ben daha önce G-sensör test ide kurmuştum ondan olacağını sanmam ama yukarıdakilere rağmen 3 tarafa dönüyorsa onuda kurun..

var ona tıklayıp kurun. Arkadaşım böyle bir menu yokki oLsa neden yazmıyım anLamıyorum .. LG GM735 kullanıyorum anLadım bir türlü bu telefonlar kaç çeşit ?

mertali
14-02-10, 22:17
Bu konudaki http://www.ctrlpda.com/showthread.php?tid=11107&page=1 ilk mesajtaki efsanenin hazırlamış olduğu cab dosyasını kurmadınızmı ?

sadanorg
15-02-10, 00:03
Dediklerinizi yaptım aynı sorun devam ediyor. 3 tarafa calışıyor. Son rom olan d yüklü belki ondan olabilirmi. Reset atıp yeniiden denedim sonuç aynı. Kendi test menüsünde 4 yünlü çalışıyor. Tşk

ReaLiST
16-02-10, 14:22
Arkadaşlar konunun ilk açıldığı gün ekran döndürme olayını tam anlamıyla kurmuştum ve calibrasyonunu falan da yapmıştım. Ancak bir kaç gündür yeniden kalibrasyon yapmak için ayarlar altında HTCEmu Calibrator e giriyorum ve Remove HTCEmu Files butonuna basıyorum ve error veriyor; "Cannot remove HTCEmu DLL's. Make sure the files are not in use" diyor. Windows altında Htcemupanel ve sensors.dll dosyaları da mecvut halbuki. Bu hata neden kaynaklanıyor sizce?

Bu hatayla ilgili fikri olan var mı?

admylmz
16-02-10, 14:29
harun abi, ben bu ekran döndürme olayını deneme fırsatına henüz erişemedim.
ama şöyle bi fikir sunabilirim.
dll dosyaların bozulmuş olma ihtimalini göz önünde bulundururarak yenileme yapmak fayda gösterebilir.
kurmuş olduğun oyun veya program buna neden olmuş olabilir.

ReaLiST
16-02-10, 14:43
Haklısın adem kardeşim olabilir. İstersen geleyim bir ara yanına kurcala biraz ?

admylmz
16-02-10, 16:59
gel harun abi de, telefon için geleceksen gerek yok.
ama çay içmeye muhabbete her zaman beklerim.

piroksen
17-02-10, 00:24

Aynı durum bende de var.

Bende sensoru sadece 3 yönlü olarak kullanabiliyorum. remove yapıp tekrar install edeyim belki düzelir dedim ama remove yapamıyorum. Adem arkadaşın dediğini bir deneyeceğim. Dediği gibi belki dosyalar hasar görmüş olabilir.

actaestfabu
17-02-10, 12:49
arkadaşlar aynı sorun bende de var calibrasyonun altında install yok yerine remove httcemu diye bişey var. tıkladığımda ise hata veriyor. calibrasyon yapamadığımdan sensoru de sağlıklı kullanamıyorum sağa çevirince sola dönüyor sola çevirince ortaya geliyor yakalayamıyorum artık ekranı :)

yardımcı olur musunuz lütfen ?

cemilsadri
18-02-10, 12:24
gayet güzel çalışıyor yapanların ellerine sağlık

racitia
18-02-10, 22:48
en başta yukarıdaki tüm problemleri yaşadım. Cihazı tüm yüklediğiniz bu sensör çevirmeprogramlarından iyice temizleyin. İlk sayfada verilen cab dosyası yardımı ile emu ve çevirme programını yükleyin. Cihazı açıp kapayın. sistemden emu ya girin el ile tilt ayarlarını en düşük yakın eşdeğer yapın örneğin 1-1 2-2 0-0 gibi. (bazen ilk rakam kımılatmasanız dahi sürekli değişken oluyor 1-1, 63-1 ,1-1, 63-1 gibi bunun olmamasını sağlayın. Daha sonra alttaki remove tuşuna basıp yerine gelen installa basın ve ok çıkın. Change screen programını açın enabled ve run on start up kutularını tikleyin default kutucuklarının hepsini tikleyin alttan exceptionsa gelin ve gerek görmediğiniz programlara onayları iptal edin shell32 , changescreen_conf , lgcamera , gwes , cprog gibi olmayanları add ile ekleyip kutucuklarını boş bırakın istemediğiniz programları general bölümünden show app names ile bulabilirsiniz advanced bölümünde tüm tikler kaldırılmış olacak ve ivme fasterda olacaksonra save deyip çıkın. Ben bu yöntemle yaptım 4 yönlü ve stabil çalışıyor. 3 yön ve farklı algılama sorunlarıyla bende çok boğuştum.

a.b.d.
19-02-10, 19:40
en başta yukarıdaki tüm problemleri yaşadım. Cihazı tüm yüklediğiniz bu sensör çevirmeprogramlarından iyice temizleyin. İlk sayfada verilen cab dosyası yardımı ile emu ve çevirme programını yükleyin. Cihazı açıp kapayın. sistemden emu ya girin el ile tilt ayarlarını en düşük yakın eşdeğer yapın örneğin 1-1 2-2 0-0 gibi. (bazen ilk rakam kımılatmasanız dahi sürekli değişken oluyor 1-1, 63-1 ,1-1, 63-1 gibi bunun olmamasını sağlayın. Daha sonra alttaki remove tuşuna basıp yerine gelen installa basın ve ok çıkın. Change screen programını açın enabled ve run on start up kutularını tikleyin default kutucuklarının hepsini tikleyin alttan exceptionsa gelin ve gerek görmediğiniz programlara onayları iptal edin shell32 , changescreen_conf , lgcamera , gwes , cprog gibi olmayanları add ile ekleyip kutucuklarını boş bırakın istemediğiniz programları general bölümünden show app names ile bulabilirsiniz advanced bölümünde tüm tikler kaldırılmış olacak ve ivme fasterda olacaksonra save deyip çıkın. Ben bu yöntemle yaptım 4 yönlü ve stabil çalışıyor. 3 yön ve farklı algılama sorunlarıyla bende çok boğuştum.

sabitlenmiyor hep hareket halinde uyuz oldum

efe191919
19-02-10, 23:59
teşekkürler güzel paylaşım ama indirdim winrar zip çalıştırıyo onu da atamıyom içindeki dosyaları atıyom setup tıklıyom olmuyo bilen nasıl yapacağımı söyleyebilirmi

admylmz
20-02-10, 10:44
hocab cab uzantılı dosyayı direk telefona at, dosya gezgini ile telefondan aç.
winzip veya winrar programıyla çıkartma dosyaları.
birde indirmek için linke tıkladığında, birlikte aç ve çalıştır gibi butonlara basma. "kaydet" butununu kullan.
cab uzantılı dosyalar windows moble için kurulum dosyasıdır.

mavi38
21-02-10, 01:34
bende programı yükledim herşey tamam. ekran dönüyor ama bir sorun var. mesela resimlere veya başka uygulamalara girince ekranı çeviriyorum bu seferde ekranın yarısı dönüyor yarısı takılmış gibi görüntü bozuyor. nasıl düzelir acaba.?

baki
21-02-10, 01:57
tesekkürler tek sorun ekranın yarısı dönüyo :)

bennecyim
21-02-10, 02:32
bende programı yükledim herşey tamam. ekran dönüyor ama bir sorun var. mesela resimlere veya başka uygulamalara girince ekranı çeviriyorum bu seferde ekranın yarısı dönüyor yarısı takılmış gibi görüntü bozuyor. nasıl düzelir acaba.?

change screen çalıştırın show app nameye tıklayın çıkan ekrana tamam deyin. dönmesini istemediniz programı çalıştırın. kırmızı yazı ile programın adı yazar. programı kapatıp tekrar change screen çalıştırın çalıştırın. stop seçin. exceptions tan add seçin dönmesini istemediğiniz programın adını yazın ve yandaki 4 kutu da boş olsun save deyin. o program artık dönmeyecektir.

sadanorg
21-02-10, 08:48
Lg nin kendi proğramları yatay ekran desteklemediğinden yarım oluyor. Bence alternetif prolar yükle ben resim için resco photo viever de böyle sorun olmuyor.

abdcar25
21-02-10, 16:15
evet arkadaşlar artık diğer telefonlarda olduğu gibi telefonumuzu çevirince dönme işlemini ( HATta diğer telefonlardan daha iyi çünkü sadece tek yöne dönmüyor her yöne dönüyor yani:D) gerçekleştirecek bizzat şuan denedim ve tam olarak çalışıyor daha yapalı bir kaç dk oldu sorun yaşamadım tam olarak çalışıyor gibi görünüyor...
ilk olarak en başta HTC EMU işini halletmeniz gerekiyor
http://www.ctrlpda.com/showthread.php?tid=11101 adreste nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz

2. olarak linkteki programı telefonumuza yüklememiz gerekiyor
http://hotfile.com/dl/27961414/188c261/changeScreen_inst.CAB.html

progrmaı çalıştırdıktan sonra
üstten enabled ve run startup işaretleyin
defaultun ilerisindeki kutucukların hepsini işaretleyinalttan exceptions a geçin ordaki de bütü kutuluları işaretleyin

exceptions bölümü uygulama bölümü istediğimiz uygulamaların hangi yönlere geçeceğini ayarlıyabilyoruz burda önemli olan uygulama isimlerini doğru girebilmek istediğiniz uygulamaya ayar verebilrisniz uygulama isimleri programın kendi verdiği isimler olarak girmeniz gerekiyor peki hangi programa hangi ismi veriyor diye soruyorsaız general bölümüne geçip show apps name i tıklayın istediğniz uygulamayı açtığınız da appname görünecek kutu içerisinde kırmızı olarak exceptions bölümüne uygulama ekleyerek o ismi girerek tam ayar yapabilirsiniz

HAYIRLI UĞURLU OLSUN
GÜNCELLEME (12/02/2010)
evet arkadaşlar eminim ki çoğunuzda sistem çalışıyor ama oyun, uygulama v.b yerlerde sorun yaşuıyorsunuz çünkü yaptığımız yanlışın farkına şuanda wardım bu işi yapan arkadaşlar dosyalarda hala bazı bugların olduğundan bahsetmişler ve çoğu kişide testlerde çalıştığını ama tam kullanıma geldiğinde tam çalışmadığını yazmış şuanda yaptığım bazı denemelerde NEDEN BAZI ARKADAŞLARIN TAM ÇALIŞTIRAMADIĞINI çözmüş bulunmaktayım

1. hatamız ; telefonu düz bir yere koynu ve calibrate i tıklayın
aslınad yapılması gereken bu değil telefonu elinize alıp TiltX ve TiltY değerleri ikisi de (1 - 2 - 3) aralığında kalacak şekilde olduktan sonra calibrate yapmamız gerekiyor direk masa üstüne koyup calibrate yaptığımızda bazen sorun çıkartıyor.

install emu files yaptıktan sonra telefonu elimize alıyoruz ve TiltX ve TiltY değerleri ikis ibirden 0,1,2,3 sayılarına olması durmuda calibarete yapınız

örnek ; TiltxX : 1, TiltX : 3 Calibrate yapılabilir
TiltX : 3, TiltY : 2 Calibrate yapılabilir
TiltX : 0 Tilty : 63 ( düz zeminde genelde bu şekilde oluyor ) CALİBRATE YAPILMAMALI

DİKKAT CALİBRATE YAPMADAN ÖNCE TELFONU ELİMİZE ALIP X VE Y DEĞERLERİNİN İKİSİ BİRDEN 3 DEN KÜÇÜK OLACAK HALE GELENE KADAR SAĞA SOLA OYNATARAK AYAR YAPINIZ.

EL İLE çok inec ayar yapmak mümkün değil ama en uygun değer anladığım kadarı ile 0 , 0 olması elle yapılabilir mi bilmiyorum

işin doğrusu ise aslında telefon düz bir zemine koyulmuşsa iki değerinde 0 ı göstermesi gerekir.Ama tabiki elimizde versiyon şuanda TAM STABİL olmadığı için bu şekilde bir sorunla karşıkarşıyayız eminim zaman içersinde düzelecektir. düz zemine koymak yerine elinizle biraz eğerek ayar yapmak şuan en stabil halini almasına sebep oluyor

arkadaşlar sensör olayını hallettim ama kaydettiğim programlar mesela wmplayer ekran dönüyor fakat birkaç saniye sonra tekrar eski haline geliyor..neden olabilir sizce

zacman
21-02-10, 16:57
arkadaşlar sensör olayını hallettim ama kaydettiğim programlar mesela wmplayer ekran dönüyor fakat birkaç saniye sonra tekrar eski haline geliyor..neden olabilir sizce

tam kalibrasyon yapmadığından değerler 1-1 0-0 1-0 gibi çok yakın olmalı ayrıca benim mesajları oku bu konuda bazı programlarda ben ayar yaparak çözmüştüm aynı sorunu.

racitia
22-02-10, 12:06

sabitlenmiyor hep hareket halinde uyuz oldum

0 dan bir geri gittiğinde -63 fln oluyor bu yüzden elinizi oynatmamanız yada 1-2 gibi raKAMLarda çalışmanız gerek sürekli hareket etmesi ondan ince ayar istiyor 1-1 1-0 gibi yapsanız da olur 0 da uğraşmayın sola ve üste hafif çapraz yatık yaparak bu değerlere ulaşmak mümkün. uğraşınca oluyor.

racitia
22-02-10, 12:10
Bir arkadaş hangi programlara yetki kaldırdığını liste ve isim şeklinde paylaşırsa tek tek app ismi aramamıza gerek kalmaz gereksiz yerlerde dönüp duruyor.
Örneğin: cprog
lgcamera
poutlook
mobileshell
changescreen_conf
shell32
gwes
lgstartmenu
gibi....

actaestfabu
22-02-10, 13:13
program güzel ve canavar gibi çalışıyor ama bir sorun var. Uygulama isimlerini yazmama rağmen uygulamalara etki etmiyor. Örneğin bugün ekranını camerayı iptal ettiğim halde yinede yarım ekran olup sorun çıkarıyor. Silmeyi denedim olmadı. Uygulama isimlerini tamamen kaldırmayı denedim olmadı. İşaretleri kaldırdım olmadı. Bu sorunu nasıl giderebilirim ?

actaestfabu
22-02-10, 13:17
lgcamera yazdığım zaman ise camera düğmesi işlev dışı kalıyor...

racitia
22-02-10, 16:41
isimleri doğru yazdığınıza emin olun tikler kaldırılmış olacak hepsi problem yapmaması lazım bende oluşmadı böyle bir problem

zacman
22-02-10, 20:49
Bir arkadaş hangi programlara yetki kaldırdığını liste ve isim şeklinde paylaşırsa tek tek app ismi aramamıza gerek kalmaz gereksiz yerlerde dönüp duruyor.
Örneğin: cprog
lgcamera
poutlook
mobileshell
changescreen_conf
shell32
gwes
lgstartmenu
gibi....

arkadaşım benim bu konudaki mesajlarıma bakarsan bir fikrin olur ben bu konunun ilk başından beri yazıldığı ve kendi yazdığım mesajlardaki ayarlarla halen sorunsuz kullanıyorum.

emrahisilti
23-02-10, 12:29
arkadaşlar bende bir sorun yok genelde msn gibi programlarda sapıtıyor klavye büyük olduğu için ekranı kapatıyor neyse sorum şu şarj daha az gitmeye başladı sanki sensör çalışınca sizde böyle bir durum varmı acaba ?

actaestfabu
23-02-10, 17:00
arkadaşlar bende bir sorun yok genelde msn gibi programlarda sapıtıyor klavye büyük olduğu için ekranı kapatıyor neyse sorum şu şarj daha az gitmeye başladı sanki sensör çalışınca sizde böyle bir durum varmı acaba ?

zaten Benim şarjım iki gün hiç gitmediki. Sensorde eklenince tabi sabahada çıkmaz oldu. Sanırım normal bişey bu. Çünkü batarya telefonu kaldırmıyor gibi...

by_crazyriver
23-02-10, 20:15
arkadaslar sensörü yükleyip kullanmaya basladıgımda cihazda kasmalar yasadım sizde de böyle sorun oldu mu??örneğin menuler arası gecişlerde,prog.acılıslarında msj.-email gösterimlerinde sıklıkla kasılmalar,donmalar yasadım..sensörü iptal edince normale döndü..acaba salt benim cihazımda mı oldu merak ediyorum..???

ReaLiST
24-02-10, 09:46
Valla ben ekran dönderme işinden vazgeçtim. Kamera tuşuna ekran döndermeyi atamışdım daha öncesinde yine onu kullanmaya başladım. En azından daha stabil ve istediğim gibi çalışıyor.

eselcuker
24-02-10, 10:08
şarjım ortalama 1,5 gün arkadaşlar. sensör de sürekli açık

atakani
24-02-10, 12:50
ya arkadaşlar şu ekran çevirme işlemini 1-2 haftadan beri düzenli kullanan varmı ? mennunlarmı ...

bennecyim
24-02-10, 13:27
ben kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok. format atıp ilk önce bu programı kurun. daha sonra kullandığınız diğer programları kurun. ekran dönmesi 1 saniye bile sürmüyor nerdeyse. 4 tarafa da dönüyor.

firtina.84
25-02-10, 12:33
Lütfen Yardıııım. Proğramı kurdum denilenleri yaptım süper çalışıyor ama genelde bir hata oluştu diyor ve kapanıyor. Yani ben enable yapıyorum proğram dara gelince disable oluyor. Nasıl bir çözüm önerirsiniz. Şimdiden Teşekkürler

bennecyim
25-02-10, 12:59
Lütfen Yardıııım. Proğramı kurdum denilenleri yaptım süper çalışıyor ama genelde bir hata oluştu diyor ve kapanıyor. Yani ben enable yapıyorum proğram dara gelince disable oluyor. Nasıl bir çözüm önerirsiniz. Şimdiden Teşekkürler

NETCFv3.5 veya NETCFv3.7 yükle. sanırım sorun çözülür.

aym82
25-02-10, 14:47
arkadaşlar döndürmeyle ilgili problemi olanlar ben bir yol buldum benimkinde çalışıyor.sorun yan çevirince görüntü telefona göre baş aşşağı geliyordu arkadaşların dediği gibi yapmama ramen X:0 Y:0 düzlemine getiripte kaydettiğimde telefon bu şekilde davrandı,fakat X:0 Y:45 yani telefonu tam dik bir şekilde tuttuğunuzda (benimkinin verdiği değerler) bu şekilde kaydederseniz sadece döndürdüğünüz kadar dönüyor başaşşagı gelmiyor.
birde arkadaşlar şunlara diraz oyun bulalım bende biraz var ama nerede paylaşacağımı bilemiyorum..

admylmz
25-02-10, 15:52
4shared
rapidshare
vip-file

serseri_0385
26-02-10, 23:17
kardeşimmm saolasın gerçekten çok aradığım bişeydi

yldr3535
27-02-10, 05:27
arkadaşlar bu olayı g-alarm programında sallama sensörü olarak kullanabilen var mı acaba?? ayarlarda sensörü kalibre ediyor ama alarm çaldığında çalışmıyor ve hata veriyor bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

treaback
27-02-10, 13:12
-1 0 gibi bir kalibrasyon yakaladım. Sensör mükemmel çalışıyor. Elerinize sağlık.

worldcomp
27-02-10, 16:42
şimdiden teşekkürler hocam. eline sağlık...
hemen kurup deniyorum

firtina.84
01-03-10, 19:45

Change screen Proğramı enable ise ondan olabilir çünkü dosyalar kullanılıyor nasıl kaldırsın ki? Bence

evren_patir
01-03-10, 19:47
En iyi Calibrator Hangısı olduguna karar verdınızmı arkadaşlar ?

chuck24
01-03-10, 20:10
arkadaşlar bi navigasyon yüklemeyi birde ekran döndürmeyi başaramadım deli oldum ya bu iki konuyuda halletsem telefonu asla bırakmayacağım ama bunları kuramayınca moralim bozuluyor valla...

firtina.84
01-03-10, 21:31

yükledim dönüşler bayağı bi hızlandı ama yine hata veriyo Advanced ayarlarında her kutucukta tik olacakmı onlar ne işe yarıyo. İlginiz için teşekkürler.

sadanorg
01-03-10, 21:53
Yasaklı olanı indir sadece hafıza kartına at bukadar. forumnavigation.com adresinde..

bennecyim
02-03-10, 13:29

yükledim dönüşler bayağı bi hızlandı ama yine hata veriyo Advanced ayarlarında her kutucukta tik olacakmı onlar ne işe yarıyo. İlginiz için teşekkürler.

hata vermemesi için format atıp kur bence. Advanced de eklenen programın dönüp dönmeyeceğini ayarlıyorsun. kutucuklar dolu olursa program döner boş olursa dönmez. dönmesini istemediğin program olursa, change screen çalıştırın show app nameye tıklayın çıkan ekrana tamam deyin. dönmesini istemediğin programı çalıştır. kırmızı yazı ile programın adı yazar. programı kapatıp tekrar change screen çalıştır. stop seç. exceptions tan add seçin dönmesini istemediğin programın adını yaz ve yandaki 4 kutu da boş olsun save de. o program artık dönmeyecektir.

emrahisilti
04-03-10, 13:01
ben sıkıldım bu döndürme işini iptal ettim en ufak harekette dönmeye başlıyor işinizi zorlaştırıyor ayrıca şarjdanda yiyor

treaback
04-03-10, 14:12
Bende tüm bu işlerden sıkıldım. Her şeyin orijinal olanı arkadaş... :) Artık Windows Mobile ekranını kullanıyorum.

firtina.84
07-03-10, 20:39
Arkadaşlar hiç sıkılmayın bence ısrarla devaaaaaaaaaam. Bende başta çalıştıramamıştım ama arkadaşların yardımlarıyla hallettim çok şüper çalışıyo daha iyisi olamazdı hatta diğer cihazlar dönerken ekran kararma felan oluyor bunda o da yok direk dönüyor nasıl halletiğime gelince:
- cihaza bir format attım sonra netfremwork 3.7 yükledim bu şart iki katı hızlanıyor dönmeler, sonra HTC yi yükledim çalıştırıp instal yaptım ama calibre yapmadım orjinali gibi duruyor calibre ayarı yapınca sapıtıyor daha sonra change screen yükledim ve enabled ve Run on startup kutucuklarını tikledim alttaki default kutucuklarınıda tikledim çok süper çalışıyor gayet memnunum ben. Sizde uygulayın aynısını eminim olacaktır.
-ama skyfree internet tarayıcısı pek sensörü takmıyor kafasına göre dönüyor bide asphalt 4 yüğkledim akran dönmeleri tamam ama arabayı yönlendirmiyor bunları yapamadım bi fikri olan varmı?

ilkerdirik
07-03-10, 23:26
arkadaşlar selam telekom kampanyasından aldın lg 735 in şarjı 1 günde bitiyor, bir problem mi olabilir?

mertali
08-03-10, 01:02
3g yi kapat 3,5 - 4gün gider..Sorunuzla ilgili konu var forumda .. 6 gün gitti diye başlık açmıştı .

lütfen konuların içine başka konuları sorarak karışılığa yol açmayınız..

erdogan26
10-03-10, 17:32
yanlışlıkla süper bi telefon almışım:)

admylmz
10-03-10, 17:49
her konuya yazmana gerek yok hocam.

haylazoki
15-03-10, 02:32
bırı bana yardım etsın naptıysam olmadı kırcam ben bu telı parcalıcam msnımı verıyım bırı bana yardım etsın lutfen su ekran donrumede haylazokii@hotmail.com lutfen

blackhead
16-03-10, 21:56
NETCFv3.7' yi nereden bulabiliriz. sitede arattım bulamadım.

mersin112
17-03-10, 19:05
eselcuker arkadaşım çok tşkler. tam 0-0da calibre etmeyi başardım ve şuanda harika çalışıyor. üsteli program adı eklememe gerek kalmadı. her yerde dönüyor mükemmel bi şekilde. sadece kamera bozulmuştu onu da hallettim. çok tşk ederim. sitenin takipcisiydim ama sana tşk etmek için üye oldum :))
kal sağlıcakla.

bhdr55
18-03-10, 23:22
ilk kurulması gereken dosyayı kurdum calibre ediyorum ama ikinci yani asıl programı kuramıyorum setup dediğimde hata çıkıyor:(

bhdr55
18-03-10, 23:29
programı windowsun altına nasıl yapıştırıcam lütfen yardımcı olun

admylmz
19-03-10, 08:53
telefonu usb kablosu ile bilgisayara bağlayacaksın.
activesync ile bağlantı kurdukdan sonra göreceksin windows klasörünü.

orfalis
24-03-10, 15:05
1.Sensors.dll
2.HTCEmuPanel.cpl

merhaba ben yeni üye oldum lg gm 735 kullanıyorum sensör konusunda yardım alabilir miyim . verdiğin cab dosyası nerde hangi konuda bulamadım .

erdalkiren
25-03-10, 16:07
selam. telefonuma yüklediğim bu ekranı yan döndürme programı mesela ekran menülerinde iken yan dödürdüğümde tamamı değil de menülerin yarısı yan dönüyor. diğer yarısı da düz biçimde kalıyor. yani yarısı yan, yarısı düz duruyor ekranın :)

punta324
25-03-10, 19:22
paylaşımlar için teşekkürler..fakat calibreyi elde 0-0 ya da 0-1 yapmama rağmen ekran anlamsız şekilde sağa sola dönüyor. Telefonun orjinalinde olsa daha iyi olurdu.

orfalis
26-03-10, 10:19
Arkadaşlar hiç sıkılmayın bence ısrarla devaaaaaaaaaam. Bende başta çalıştıramamıştım ama arkadaşların yardımlarıyla hallettim çok şüper çalışıyo daha iyisi olamazdı hatta diğer cihazlar dönerken ekran kararma felan oluyor bunda o da yok direk dönüyor nasıl halletiğime gelince:
- cihaza bir format attım sonra netfremwork 3.7 yükledim bu şart iki katı hızlanıyor dönmeler, sonra HTC yi yükledim çalıştırıp instal yaptım ama calibre yapmadım orjinali gibi duruyor calibre ayarı yapınca sapıtıyor daha sonra change screen yükledim ve enabled ve Run on startup kutucuklarını tikledim alttaki default kutucuklarınıda tikledim çok süper çalışıyor gayet memnunum ben. Sizde uygulayın aynısını eminim olacaktır.
-ama skyfree internet tarayıcısı pek sensörü takmıyor kafasına göre dönüyor bide asphalt 4 yüğkledim akran dönmeleri tamam ama arabayı yönlendirmiyor bunları yapamadım bi fikri olan varmı?

asphalt4 ü ben de yükledim dediğin doğru sadece ekran dönüyor kontrol yok. ayrıca lgıgle menülerini tam dönürmüyor ekran yarım dönüyor...

piroksen
27-03-10, 01:24
selam. telefonuma yüklediğim bu ekranı yan döndürme programı mesela ekran menülerinde iken yan dödürdüğümde tamamı değil de menülerin yarısı yan dönüyor. diğer yarısı da düz biçimde kalıyor. yani yarısı yan, yarısı düz duruyor ekranın :)

LG nin sclass arayüzünün yatay ekran desteği olmamasından kaynaklanıyor. Sclass'i kapatırsan sorun çözülür.

nnihat1
31-03-10, 18:55
herkese emeklerinden dolayı çok teşekkürler elinize sağlık

deepndark
01-04-10, 03:31
Arkadaşlar ya bende sorun var ya sizde sorun var ben çözemedim.

Şimdi ben cihazıma cab uzantılı bir çok uygulama bulup yükledim gerek burdan gerek yabancı asitelerden.

Ancak burdaki ve SBP mobile shell (http://www.ctrlpda.com/showthread.php?tid=9715&page=5) bu gibi dosyaları indiriyorum arkadaşlar çok güzel anlatmıış yükleyin demiş ancak işçinden ne cab dosyası çıkıyor ne exe dosyası çıkıyor arkadaş.

benim cihazdamı sorun var yoksa bu iişin başka bir yolumu var ben anlamadım .
,saatlerdir telefonla uğraşıorum garmin sorunsuz yüklediğim bikaç oyun sorunsuz sonra htc emu yükledim calibrasyonu yaptım.

bu iki programda takıldım sinir sistemim çoktu valla.

bahsettiğim iki dosyayı da defalarca indirdim .ne bir cab dosyası ne exe uzantılı bir dosya. atıyorumm hafıza kartına yok windows klasörüne atıyorum yok içlerinde setup var oda html kodu olarak açılıo bir sürü dll var ve 1 dosyası 2 dosyası şeklinde uzantıları olan dosyalar var ya telefon da sorun var ya bende dicem ama birsürü programı kurdum.

bu işin bi çözümünü üretebilen varsa çok sevinicem.

oktay555
01-04-10, 13:22
Arkadaşlar ya bende sorun var ya sizde sorun var ben çözemedim.

Şimdi ben cihazıma cab uzantılı bir çok uygulama bulup yükledim gerek burdan gerek yabancı asitelerden.

Ancak burdaki ve SBP mobile shell (http://www.ctrlpda.com/showthread.php?tid=9715&page=5) bu gibi dosyaları indiriyorum arkadaşlar çok güzel anlatmıış yükleyin demiş ancak işçinden ne cab dosyası çıkıyor ne exe dosyası çıkıyor arkadaş.

benim cihazdamı sorun var yoksa bu iişin başka bir yolumu var ben anlamadım .
,saatlerdir telefonla uğraşıorum garmin sorunsuz yüklediğim bikaç oyun sorunsuz sonra htc emu yükledim calibrasyonu yaptım.

bu iki programda takıldım sinir sistemim çoktu valla.

bahsettiğim iki dosyayı da defalarca indirdim .ne bir cab dosyası ne exe uzantılı bir dosya. atıyorumm hafıza kartına yok windows klasörüne atıyorum yok içlerinde setup var oda html kodu olarak açılıo bir sürü dll var ve 1 dosyası 2 dosyası şeklinde uzantıları olan dosyalar var ya telefon da sorun var ya bende dicem ama birsürü programı kurdum.

bu işin bi çözümünü üretebilen varsa çok sevinicem.

Senin karın ağrın anlaşıldı. Sen cab dosyasını (sıkıştırılmış zip veya rar dosyası sanıp) açarak içindekileri cihazına atıyorsun. cab dosyasını açmadan cihaza atacaksın, şayet cab dosyasının hangisi olduğunu biliyorsan.

Bak halbuki burada sana HİÇBİR İŞLEM YAPMADAN CİHAZA AT demiştim, senin rar veya zip dosyası sandığın bu dosya zaten cab dosyasının ta kendisi...

Bak burda ne yazmışsın bana;

1. sayfadaki linkin içinde cab dosyası zaten yok istiyorsan kendin dene HTCSensorSDK.dll ve HTCAPI.dll dosyaları çıkıyor bunlarda install edilmiyor.
birileri bişiler başarmış ama ne şekilde bende anlayamadım.

Sonra .cab dosyasını yükleyemiyorum dedin. Çelişkili bir durum.
Ya ben seni anlamakta zorlanıyorum ya da sen kendini ifade etmekte güçlük çekiyosun.

Şimdi aşağıdaki linkteki dosyayı indirip hiçbir işlem yapmadan direk hafıza kartına at ve cihazdaki dosya yöneticisinden üzerine tıkla. Eğer dediğin yine şekilde hata verip yükleme yapmazsa ya bu .cab dosyasında bir hata var (cihazım serviste o yüzden deneyemiyorum) ya da senin cihazda bir sorun var. Öncelikle cihazı kapatıp aç. Yine olmazsa hard reset atarsan sorun çözülecektir. Ama hard reset atmadan önce dosyayı başka birinin yükleyip sağlam olduğunu teyit etmesini bekle derim.

http://uploaded.to/file/fea9um

muratkuyucuk
01-04-10, 13:34
hocam elinize emeğinize sağlık.......:idea:

bu s-class arayüz yatay ekranı desteklemiyo bende spb shell yükledim şimdi deli dumur gibi dönüyor teşekkürler....:idea:

inşallah kimse sorun yaşamaz kolay gele:angel:

dj tiki
07-04-10, 19:48
kardeş chang_screen programının linki gitmiş acaba elinde olan birisi tekrardan upload edebi,lirmi bekliyorum şimdiden teşekkürler

muratsert
11-04-10, 17:34
chang_screen linki ölü yenilemeniz mümkün mü şimdiden teşekkürler

osddemir
12-04-10, 17:15
change screen linki ölü

emrecius
14-04-10, 00:25
linki tekrar alabilirmiyim? linkteki dosya silinmiş. teşekkürler..

shatizar
17-04-10, 01:57
şu ikinci verdiğin link uçmuş koyabilirmisin yenisini?

admylmz
17-04-10, 10:03

attackatak
03-05-10, 23:38
Hocam yaptım çok güzel fakat başlat menüsüne gelince ekran dönmesi hata veriyor ve eski haline dönüyor. Bu sorunu nasıl çözmeyelim ?

uluer295
05-05-10, 15:28
süper oldu yaa tesekkurler :D:D:D

sokomind
10-05-10, 06:49

s-class kapatmadan da mümkün.

LGstartmenu.exe başlat menüsü ve programlar ile ayarlar pencerelerini kapsayan gereksiz uygulamayı

HKLM\Software\LGE\Apps\LGxButton
altında
EnableLGStartMenu değerini 0 yaparak da sağlayabilirsiniz. Böylece windows kendi programlar ve ayarlar pencerelerini açacak.

eselcuker
10-05-10, 15:45

s-class kapatmadan da mümkün.

LGstartmenu.exe başlat menüsü ve programlar ile ayarlar pencerelerini kapsayan gereksiz uygulamayı

HKLM\Software\LGE\Apps\LGxButton
altında
EnableLGStartMenu değerini 0 yaparak da sağlayabilirsiniz. Böylece windows kendi programlar ve ayarlar pencerelerini açacak.

+1

saten bütün işi bozan o LG'nin kendi programları değil mi :D

dreamer38
15-05-10, 02:54
ellerinize sağlık çok güzel oldu... emeğinize sağlık tekrar.. daha bugün aldım ve ilk pda kullanışım ama gm735im şimdiden canavar oldu..umarım çökmez.. :D:D

sokomind
15-05-10, 13:07
Telefonum, elimde de düz zeminde de hafif eğimli yatayda da sürekli Tilty bir 0 ir 63 olmak üzere çok hızlı bir frekansta değişiyor.
Herkeste mi öyle acaba?

requiem
16-05-10, 23:24
aynı durum bende de var, bu normal mi tilty değeri düz zeminde bir 0 oluyor bir 63 oluyor düzgün bir kalibrasyon yapamiyorum bu yüzden...

azuuri
21-05-10, 20:51
Arkadaslar bende aranıza yeni katıldım da link patlamıs ya :S

admylmz
21-05-10, 23:32

mernes
23-05-10, 17:15
http://hotfile.com/dl/27961414/188c261/c...t.CAB.html

Arkadaşlar bu link ölmüş ve ayrıca ilk linkteki dosyayı nasıl yükleyeceğimizi de anlatırsanız sevinirim :)

admylmz
23-05-10, 19:40
bi mesaj üstte link verdim.
tıklarmısın?

requiem
25-05-10, 04:36
aynı durum bende de var, bu normal mi tilty değeri düz zeminde bir 0 oluyor bir 63 oluyor düzgün bir kalibrasyon yapamiyorum bu yüzden...

Bu sorun Ferfecirin yayinlamis oldugu 6.1(i) romunu yukledikten sonra halloldu, şuan çok rahat bir biçimde changeScreen i kullanabiliyorum..
Gerçekten çok güzel oldu..

ballzaq
09-06-10, 02:03
arkadaslar emulatoru yukleyemedim olmuyo ndn ki acaba ?

excrazy
12-06-10, 19:00
Herşey tamam.Programın default ayarlarını kullanınca istisnasız heryerde ekran dönüyor.Bu da güzel.Ancak ben kamerada dönmesini istemiyorum.Bunu engellemek için default ayarlardan çıkıp kendi ayarlarımı kullanmam,yani dönmesini istediğim ve istemediğim programları tektek belirtmem gerekiyormuş.Bu da çok zahmetli bir iş.Bunun yerine default ayarların yazdığı dosyayı bulup sadece kamerayı kaldırabilirz sanırım.Ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum.Yardımcı olurmusunuz?Yada başka bir yol varmı sadece kamerada dönmesini engellemek için ?

barisin
12-06-10, 19:39
changescreen programına girin.
Exceptions kısmına tıklayın . yukarıda "Add"a tıklayın açılan yere lgcamera yazın. yanındaki 4 kutuda boş olsun. save yapıp çıkın. işlem tamamdır.

barisin
12-06-10, 19:51
Herşey tamam.Programın default ayarlarını kullanınca istisnasız heryerde ekran dönüyor.Bu da güzel.Ancak ben kamerada dönmesini istemiyorum.Bunu engellemek için default ayarlardan çıkıp kendi ayarlarımı kullanmam,yani dönmesini istediğim ve istemediğim programları tektek belirtmem gerekiyormuş.Bu da çok zahmetli bir iş.Bunun yerine default ayarların yazdığı dosyayı bulup sadece kamerayı kaldırabilirz sanırım.Ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum.Yardımcı olurmusunuz?Yada başka bir yol varmı sadece kamerada dönmesini engellemek için ?

Exceptions kısmına tıklayın . yukarıda "Add"a tıklayın açılan yere lgcamera yazın. yanındaki 4 kutuda boş olsun. save yapıp çıkın. işlem tamamdır.

excrazy
12-06-10, 20:18

Ben lgcamera yerine sadece camera yazıp kutucukları boş bırakarak deniyordum.Demek ismini yanlış tahmin etmişim.Dediğini yapınca düzeldi.Çok teşekkür ederim.

bobmarleysezer
26-06-10, 15:29
ya eselcuker ben dosyaları telefona indirdim dosya gezgininden bakıyorum ama install veya .exe falan yok yardımcı olurmusn pda lara yabancıyımda :(

halo_35
27-06-10, 20:18
ben bu ekran döndürme linkini bulamadım hepsinde sorun çıkıo

gunay45
27-06-10, 21:16
slm arkadaşlar herşeyi denldiği gibi yaptım ama save desdiğim zaman
HTCSENSORsdk pınvokeDLL BULUNAMADI bu hatayı veriyo ve telefon çok kötü kasıyo 5saniye sonra kasma geciyo ama program enabled olmuyo bu dllyi verirmisiniz

mratkus
06-07-10, 16:15
merhaba arkadaşlar ben bu işlemi yapamadım pekte anlamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim hangi dosyalar inecek nasıl yüklencek dosyanın birisini indirmek istedim ama sayfa görüntülenemiyor diyor yardım lütfen benimde telefonum dönsün lütfen

mratkus
06-07-10, 16:16
merhaba arkadaşlar ben bu işlemi yapamadım pekte anlamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim hangi dosyalar inecek nasıl yüklencek dosyanın birisini indirmek istedim ama sayfa görüntülenemiyor diyor yardım lütfen benimde telefonum dönsün lütfen

Cemdede
28-07-10, 01:23
Arkadaşlar benim telefonda aldım alalı ilk defa mesaj yazdım yanlışlıkla teli ters çevirdim ekranda döndü acaba herkeste mi oluyor bu böle merak ettim eğer öle ise normal dede dönse çok ii olurdu

tyranadar
01-08-10, 20:34
arkadaşlar link ölmüş biri link atabilir mi?

luciferion
06-08-10, 14:44

İlk mesajda yönlenen bizim sayfada cab formatı var.Onu kurun cihaza.
Teşekkürler eselcuker.

nerde hocam cab formatı.. zipli control panel dosyası var onu indirincede içinden başka bi zip dosyası onun içindende setup falan diye başka şeyler çıkıyor :(

sahin102
06-08-10, 19:52
cab ler normalde sisteminizde kurulu olan sıkıştırma programına göre sıkıştırılmış dosya gibi görünebilir. dosya gezgini ayarlarınızdan uzantıları gösteri seçerseniz ve cab uzantılı dosyayı telefonunuza aktardıktan sonra telefonun dosya gezgininden çalıştırır iseniz emülatör kurulmuş olur. daha ileri ayarlar için telefonun ayarlarının içinden gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

luciferion
07-08-10, 13:53
cab ler normalde sisteminizde kurulu olan sıkıştırma programına göre sıkıştırılmış dosya gibi görünebilir. dosya gezgini ayarlarınızdan uzantıları gösteri seçerseniz ve cab uzantılı dosyayı telefonunuza aktardıktan sonra telefonun dosya gezgininden çalıştırır iseniz emülatör kurulmuş olur. daha ileri ayarlar için telefonun ayarlarının içinden gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

dediğin gibi yapınca cab olarak göründü hocam fakat windowsun altına kopyalayıp çalıştır diyince yükleniyor ama sonrasında ne altta buton çıkıyor ne başka bir şey, programlarımın içindede görünmüyor

evren_patir
08-08-10, 21:25
Bence Hic Geregi yok boş iş :) Ekran cevirmeden kullanmak daha ıyı ılk baslarda bende yukledım ama cebımde dururken tus falan acıkken bırden dönüyordu yada elime aldıgımda Kontrolsuz dönuyordu ben kullanmıyorum simdilik ama Ferfecir hocamız dırek Rom'a eklerse eminim güzel olacaktır

hatasiz_cool
13-08-10, 06:15
biri bana bu x ayarları nerden yapılıyo konusunda yardımcı olabilir mi acaba

skllmyh
15-08-10, 02:51
ayarları 1 , 1 yaptım. bence tam oturdu. sadece Facebook Kamera UzardWebp DiamonTV de yana yatırmayı aktif ettim.

Bence sizde öyle yapın çünkü menüde sağa yatınca dokunmatik sapıtıyor sola dogru tıklıyorum köşede tıklamış gibi gözüküyor vs.. 2 tane başlat çıktı ama düzelttim kapatın onları

rapis
15-08-10, 03:08
ayarları 1 , 1 yaptım. bence tam oturdu. sadece Facebook Kamera UzardWebp DiamonTV de yana yatırmayı aktif ettim.

Bence sizde öyle yapın çünkü menüde sağa yatınca dokunmatik sapıtıyor sola dogru tıklıyorum köşede tıklamış gibi gözüküyor vs.. 2 tane başlat çıktı ama düzelttim kapatın onları

6.1 kullanıyosan oluyo bunlar da 6.5 de yok tam uygun

zeek
16-08-10, 05:10
eywallah 10numara oldu navigasyon bile istediğim yönde calıso çok tsk

embaal
30-08-10, 03:29
ARKADAŞIM ŞU İŞİ EN BAŞTAN ANLATIR MISINIZ? HEPSİ AYRI AYRI YERLERDE VERDİĞİN LİNKDE Kİ HTC EMU 735 İÇİN DEĞİL AÇAMIYORUM. AYRICA 735 DE 6.1 GEÇERLİ YENİ BİR KONU AÇIP SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE BİLDİRİN LÜTFEN EVET EMEĞİNİZE SAĞLIK AMA HEPSİ BİRBİRİNE GİRDİ HARD RESET ATTIM CİHAZA

embaal
30-08-10, 03:40
VERDİĞİN ADRESTEKİ HTC EMU İLE YAPILAN DÜZENLEMEDE VERİLEN LİNKLERDE ÖLMÜŞ HİÇ BİRŞEY YAPAMIYORUM

fatpo
31-08-10, 22:58
arkadaşlar anlatılan bu yöntem sadece oyunlar için mi yoksa gps programlarında da işe yarıyor mu? mesela garmin de ekranı çevirebiliyor muyuz? herkese kolay gelsin.

ercanakin94
05-09-10, 23:33
arkadaşlar bn bunu tamamen kaldırıp ekran dönmesini iptal etmek istiyorum.'! naıl yapmalıyım. yani tamamen eski ayarlarımla kullanmak istyprum yardımcı olabilecek varmı?

ardaaga
08-09-10, 17:46
herseyi yaptım kutuları seçtim en son save tıklıyorum HTCSensorSDK.dll yok diye hata verdim intten buldum yükledim atıyorum ama yine olmuyor napıcam lütfen yardım edin kırıcam telefonu çok sinir oldum

ardaaga
08-09-10, 22:12
sorunu cozdum bir sure kullandim ama telefonu acip kapatinca yine gitti ayni seyleri yenden yapiyorum olmuyor neden olabilir bir bilgisi olan varmi

yassy
09-09-10, 10:33
herseyi yaptım kutuları seçtim en son save tıklıyorum HTCSensorSDK.dll yok diye hata verdi ...

Ayno hatayı bende alıyorum arkadaslar " 'HTCSensorSDK' PInvoke DLL bulunamadı." diyo change screen programını enable yapmaya calıstığımda yapıyo yardımcı olabilecek olan var mı???

rapis
09-09-10, 11:16
htc sensor panelini yükleyip programı açıp ın ınstall dll yaptınız mı

ardaaga
09-09-10, 12:15
install dll dedim remove çıktı yaptım kutuları isaretledim ama menüde tepe taklak durmuyor teeterdede hep kırmızı yesil tusların olduğu yere gidiyor napabilirim

ardaaga
11-09-10, 12:00
yardım edebilicek yokmu format atıp yenden denedim olmuyor

ufukes
13-09-10, 00:47
Hocam en kolayı ferfecir in çoğu romunda var. ferfecir 21054 inşalı bir rom bul ve yukle sorunsuz olarak kullanabilirsin. (roma ekli sonradan kurmana gerek yok.) ben o şekilde kullanıyorum ve tüm sensörlü oyun ve programları kullanıyorum.

ardaaga
13-09-10, 20:49
telefon garantili oldugu icin rom yuklemeye korkuyorum

ufukes
26-09-10, 02:52
bu dosyalar emulator olduğu için sensor cok randımanlı çalışmıyor. mesela teeter oynuyorum, ekranı az asagıya dondurduğum zaman top hızlanıyor. normalde aynı hareketı iphone ile yaptığımda gerceğe çok yakın oynanıyor. bu olay ne zaman bizim telefonlarda (gm735) tam olarak piyasaya çıkacak bilen varmı?

niikee
08-10-10, 21:04
eselcuker arkadaşım çok tşkler. tam 0-0da calibre etmeyi başardım ve şuanda harika çalışıyor. üsteli program adı eklememe gerek kalmadı. her yerde dönüyor mükemmel bi şekilde. sadece kamera bozulmuştu onu da hallettim. çok tşk ederim. sitenin takipcisiydim ama sana tşk etmek için üye oldum :))
kal sağlıcakla.

KArdesım camerayı ben halledemedım nasıl hallettın bendekı sorun kamera mesajların menusu muzuk menusu donunce ekran ortadan ıkıye arılıyo yarısı donuyo yarısı donmuyo pıxele gore gıbı bısı 120*200 donuyo gerı kalan eskısı gıbı mesela bıde kamera ztn kendınden yatıyo bıde bu program cevırıyo ıkıkere donmus gıbı oluyo yaan ceırınce kapatamadımda onu kamerayı hala calsıtıyo tum ayar olasılklarını tek tek denedım olmadı yarıdm eden ltfn

ufukes
09-10-10, 01:12
kal sağlıcakla.

KArdesım camerayı ben halledemedım nasıl hallettın bendekı sorun kamera mesajların menusu muzuk menusu donunce ekran ortadan ıkıye arılıyo yarısı donuyo yarısı donmuyo pıxele gore gıbı bısı 120*200 donuyo gerı kalan eskısı gıbı mesela bıde kamera ztn kendınden yatıyo bıde bu program cevırıyo ıkıkere donmus gıbı oluyo yaan ceırınce kapatamadımda onu kamerayı hala calsıtıyo tum ayar olasılklarını tek tek denedım olmadı yarıdm eden ltfn

Hocam aşağıdaki dosyayı hafıza kartına kopyala ve sonrasında changescreen programını açıp;

Help, Import Configuration da açılan pencerede göster. Bu benim kullandığım changescreen ayarları. Dönmemesi gereken programları o dosyaya ekledim.

http://www.4shared.com/document/DHthPcKK/changeScreen.html

Senin problemine gelince, bu sensör programları tam olarak bizim telefonumuz için değil. telefonumuzun donanımına uyarlanmış hali. bunların tam performans çalışabilmesi için romun içine gömülü gelmesi gerekli ama malesef gm735 için böyle bir resmi rom mevcut değil. resmi romda ekran döndürme olmadığı içinde ekran dönünce çözünürlük bozulmasını düşünmemişler. Sorunda bu zaten. normalde 240x400 olması gereken image dosyaları 400x240 çözünürlüğe geçildiği zaman boydan kaybediyor. umarım anlatabilmişimdir.

elcuedo
21-10-10, 15:42
BEN PROĞRAMI İNDİRDİM ÇALIŞTIRDIM AMA DÖNMÜYO NEDEN OLABİLİR ACABA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ARKADAŞLAR.

asdrew588
29-10-10, 15:49
changescreen hata veriyo neden olabilir

ufukes
30-10-10, 12:12
Denetim masasında htc emu panel e gir install dll bas.

beratkart
01-11-10, 13:12
Oyun denemedim ama ekran döndürme süper çalışıyor.Oyun da çalışır heralde..TEŞEKKÜRLER...çok makbule geçti...emeğine sağlık

klas1971
01-11-10, 17:31
burada yazılanları aynen uyguladım ama galerideki resimler dışında hiç bir program dönmedi. Telefon Turk telekomdana laınma

zobereq
12-11-10, 05:13
yaa tepe üstü tutup calibrate diyorum, etrafa sallayarak calibrate diyorum, düz tutup calibrate diyorum ama hep aynı yere donunce aynı tarafa yatıyo ekran.. :) en iyisi düz ekran kullanmak abi.. şahin'i almışız ferrari yapmaya çalışıyosuz... :D:D

ufukes
14-11-10, 01:22
şahin ve ferrrari olayı ile alakası yok. bu program bizim telefonumuz ile tam uyumlu olmasada gsensörü kullanmak için tasarlanmış. programda calibrate yapmanıza gerek yok. programı ilk kurduğunuz zaman zaten default değerlerde çalışması gerektiğini söylüyor ve default değerlere dönüyor. calibrate yapmak için uğraşmayın. sadece döndüğü zaman tam olarak görünmeyen programları exceptions bölümüne ekleyin.

kofstarr
14-11-10, 01:33
Ayrıca aslında telefon ferrariymiş ama biz bmw diye almışız :D

bobmarleysezer
19-11-10, 03:15
yaptıgım ayarları save dedigimde hata veriyor. hata bu 'HTCSensorSDK PInvoke DLL bulunamadı.' yardımcı olun ltfen

07fader07
03-12-10, 19:42
ben indirdim programı fakat change creen adlı klasörü cep teleffonuma atıp açtığımda programların hiç birirni tanımıyor

Ghost_Tr
03-01-11, 23:03
Ellerinize Emeğinize Sağlık Kardeş Sapa Sağlam Calısıyor :) Canavar gibi oldu telefon oyunlar olsun menü olsn hersey canavar :D

mhemee21
27-01-11, 20:33
arkadaşlar bu olayı g-alarm programında sallama sensörü olarak kullanabilen var mı acaba?? ayarlarda sensörü kalibre ediyor ama alarm çaldığında çalışmıyor ve hata veriyor bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

battousai
09-02-11, 15:54
htc g-sensör konusundaki GSENSOR_PANEL GM_735_750.cab dosyasını bilgisayarıma kurdum. kalibresini yaptım sonra changescreen_inst.cab'ı kurdum söylemiş olduğunuz işlemleri yaptım telefonu yan yatırdığımda "HTCSensorSDK" PInvoke bulunamadı. diye bi hata veriyo. GSENSOR_PANEL GM_735_750.cab dosyasını yüklemek yeterli olmuyo mu acaba? bide adı geçe HTC sensorpanel diye bişi var windowsa kopyalamamız gerektiğini anlatmışlar onuda mı yüklememiz gerekiyo? onu nerden yüklücemi bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

madmax59
09-02-11, 16:05
htc g-sensör konusundaki GSENSOR_PANEL GM_735_750.cab dosyasını bilgisayarıma kurdum. kalibresini yaptım sonra changescreen_inst.cab'ı kurdum söylemiş olduğunuz işlemleri yaptım telefonu yan yatırdığımda "HTCSensorSDK" PInvoke bulunamadı. diye bi hata veriyo. GSENSOR_PANEL GM_735_750.cab dosyasını yüklemek yeterli olmuyo mu acaba? bide adı geçe HTC sensorpanel diye bişi var windowsa kopyalamamız gerektiğini anlatmışlar onuda mı yüklememiz gerekiyo? onu nerden yüklücemi bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

GSENSOR_PANEL GM_735_750.cab dosyasını yükledikten sonra başlat settings e gel orda htcemu calibrator'e tıkla açılan programda install HTCEmu files butonuna tıkla sonra tiltx ve tilty değerlerini 0 a veya yakın değerlere getirip calibrate butonuna bas

battousai
09-02-11, 16:16
çok sağol hocam :) orası gözümden kaçmış. emeği geçen herkese teşekkürler. oldu çalışıyo :) ama makine biraz yavaş olduğu için yavaş galiba.

madmax59
09-02-11, 17:07
çok sağol hocam :) orası gözümden kaçmış. emeği geçen herkese teşekkürler. oldu çalışıyo :) ama makine biraz yavaş olduğu için yavaş galiba.

ekran döndürme olayı biraz yavaş ama oyunlarda hiç sorun yok gayet hızlı

karakule_061
01-05-11, 17:56
365 derece :) teşekkürler...

mağdur
18-06-11, 22:08
offff bir türlü yapamadım.. daha açıklayıcı bir şekilde yardmcı olabileck bir arkadaş warmııdır??

silfeler
23-07-11, 10:15
Selam kardeş.Ben ilk linkin boş olduğunu bildirmek istedim.Yenilersen sevinirim...

emre.ece
23-08-11, 22:14
Konu yok arkadaşım

XMorp
07-09-11, 02:27
arkadaşlar ben bunu ferfecir'in romlarından birinde yüklü olarak kullandım oldukça güzel 4 yönede dönüyor cihaz ama sıkıntılarımda oldu. mesela telefonla konuşurken ışık sensörleri sayensinde telefonun ekran ışığı kesiliyordu ama bu ekranın dönmesi nedeniyle sürekli yanıyor ve ekranda basılmadık tuş kalmıyordu. ayrıca telefonun bugün menüsünde (S-Class bugün yada SPB bugün fark etmez) sağ ve sola yatmalarda hatalarla karşılaşmıştım. ekran yan dönüyor ama sağ tarafı boş kalıyordu. bu programda da aynı sıkıntılar var mı acaba ?

Rude_Boy
05-08-12, 13:50
Teşekkürler Hocam Emeğinize Sağlık

tolgahan
04-11-12, 02:23
her söylenileni yaptım fakat benim cihazda en ufak kıpırdama yok sorun neden kaynaklanıyor olabilir? oyunda falan denemedim menülerde normal ekranda flan dönmüyor

sorn yok suan hallettim

WuRGuNNN
05-01-13, 16:29
abiler ben yükledim enabled den tik çıkıo hata verio

WuRGuNNN
05-01-13, 16:29
cevaplarınızı bekliyorum

WuRGuNNN
05-01-13, 20:27
abi bende hata veriyo htcsensor dio hata verio nie bole oluo abi ne olur yardım edin

efsane
05-01-13, 20:33
abi bende hata veriyo htcsensor dio hata verio nie bole oluo abi ne olur yardım edin

Keşke azcık okusak araştırsak ;) http://www.ctrlpda.com/showthread.php?60706-HTC-g-sensor-oyunlari-LG-icin-emulator

WuRGuNNN
07-01-13, 18:16
Keşke azcık okusak araştırsak ;) http://www.ctrlpda.com/showthread.php?60706-HTC-g-sensor-oyunlari-LG-icin-emulator

yav abi ne olur yardim edin olmuo ya yapiyorum cikarken hata verio