PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Htc Desire Root & Recovery // Custom Rom yükleme

ultrAslan
06-07-10, 12:18
Öncelikle Root ve Recovery nedir? kısaca bahsedelim..

Root
Linux sistemlerde bütün yetkilere sahip olan kullanıcı root dur, cihazı root etmek demek, bu kullanıcı ile cihaza oturum açmak demektir.
Cihazı root ettiğiniz zaman bütün yetkilere sahip olursunuz..

Recovery
Cihazımızda hali hazırda bir recovery Mod vardır, ancak o recovery modda çokda fazla işlem yapamyoruz, öyle bir recovery mod yüklüyoruz ki, bize SD Kart üzerinden rom yüklee seçeneği sunuyor, cihazı formatlama imkanı sağlıyor, cihazın ROM'u uçsa dahi, bu recovery bölümü zarar görmüyor.
Kısacası Sd den rom yüklemek ve başka işlemleri de kolay yapabilmek için Kişisel hazırlanmış Recovery ROM lar yükleriz.

Htc Desire ROOT & Recovery
Öncelikle cihazı Bootloader moda alın..
Cihazı Mousenin sağındaki Geri tuşuna basılı tutarak açın,
En üstte 2. satırda, HBOOT-0.XX.XXXX yazacak..
Bu versiyonu bir yere not edin. Ve ses kısma tuşu ile "POWER DOWN" yazısının üstüne gelin, sonra Güç düğmesine basın, cihazı tekrardan açın.

Önemli: Cihazın USB kablosunu 3. adıma kadar takmayın..

1. ---- bootloader version 0.75.xxxx yada aşağısı ve ROM versiyonu 1.15.xxx.x ve aşağısı ise BUNU İNDİRİN (http://coblitz.codeen.org/www.romraid.com/paul/bravo/r5-desire-root.zip)//ALTERNATİF (http://www.mediafire.com/download.php?dmteotaawmz)
---- bootloader version 0.80.xxxx yada aşağısı ve ROM versiyonu 1.21.xxx.x ve aşağısı ise BUNU İNDİRİN (http://coblitz.codeen.org/www.romraid.com/paul/bravo/r5-desire-root-alt.zip)//ALTERNATİF (http://www.mediafire.com/download.php?mjmtmdiojzw)
2.a. Htc sync indirip kurun..
2.b. İndirdiğiniz dosyayı zipten çıkarın. Ve dosyaların bulunduğu klasörde terminal (linux ve mac için) / komut istemi (windows için) açın.

3. Şimdi cihazı tekrarkapatıp, yine "Geri/Back" tuşuna basılı tutarak açın, "FASTBOOT" kırmızı çevreli olacak, sonra cihazı USB ile bağlayın

4. Şimdi terminalde (linux) / komut satırında, 'step1-windows.bat'( windows için ), './step1-mac.sh'(mac için ) yada './step1-linux.sh'(linux için) yazın. Ve ,Enter a basın işlem bitene kadar cihaz da PC ye de dokunmayın.

5. İşlem bitince Boot mensüsünde: "BOOTLOADER" ı seçin (Vol Aşağı ve yukarı tuşları ile kaydırma, Power tuşu ile seçim yapma), daha sonra orada gelen "Recovery" bölümünü seçin, cihaz ekranında kırmızı üçgen içinde Ünlem işareti çıkacak.

6. Şimdi terminalde (linux) / komut satırında, 'step2-windows.bat'( windows için ), './step2-mac.sh'(mac için ) yada './step2-linux.sh'(linux için) yazın. Ve ,Enter a basın işlem bitene kadar cihaz da PC ye de dokunmayın.

7. İşlem bitince yeni Recovey menünüze hoş geldiniz, yeşil yazılı Recovery menüsü gelecek. Orada "Wipe" ve daha sonra "Wipe-Factory Reset" seçeneğini seçin (burada seçim ve kaydırma mouse ile yapabilirsiniz).

8. Şimdi ana menüye geri gelmiş olmalısınız, gelmediyse geri tuşuyla ana menüye gelin, "Flash zip from sdcard" seçin, ve rootedupdate.zip i seçip, orta tuşa basın. tekrara basmanızı isteye bilir, tekrar basın..

9. Bu işlemde bittiği zaman artık menüden "Restart Phone" demelisiniz. Cihazınız artık root edilmiştir.

Recovery Menüsüne girip Rom yükleme
1. İndirdiğiniz ROM dosyasını (ZIP uzantılı) cihazın kartına atın, kartttaki rootedupdate.zip i silin, zip dosyasını Update.zip olrak adlandırın, Yukarıda indirdiğiniz klasörde yine Terminal yada Komut satırı açın.

2. Cihazı bootda açın, Cihazı USB ile bağlayın, Boot mensüsünde: "BOOTLOADER" ı seçin (Vol Aşağı ve yukarı tuşları ile kaydırma, Power tuşu ile seçim yapma), daha sonra orada gelen "Recovery" bölümünü seçin, cihaz ekranında kırmızı üçgen içinde Ünlem işareti çıkacak.

3. Şimdi terminalde (linux) / komut satırında, 'step2-windows.bat'( windows için ), './step2-mac.sh'(mac için ) yada './step2-linux.sh'(linux için) yazın. Ve ,Enter a basın işlem bitene kadar cihaz da PC ye de dokunmayın.

4. İşlem bitince yeni Recovey menünüze hoş geldiniz, yeşil yazılı Recovery menüsü gelecek. Orada "Wipe" ve daha sonra "Wipe-Factory Reset" seçeneğini seçin (burada seçim ve kaydırma mouse ile yapabilirsiniz).

8. Şimdi ana menüye geri gelmiş olmalısınız, gelmediyse geri tuşuyla ana menüye gelin, "Flash zip from sdcard" seçin, ve Update.zip i seçip, orta tuşa basın. tekrara basmanızı isteye bilir, tekrar basın..

9. İşlem bitimi yine Restart Phone yapın.. Rom yüklenmiştir.

Not: Riskli iştir, SIM LOCK lu cihazlarda yapmamanız tavsiye olunur, ben Linuxda yaptım, Hiçbir sorunla karşılaşmadım, Tavsiyem android kullananlar bir linux yüklesinler, yada mesela ubuntu livecd var, ordan pc ye yüklemeden direk cd den ubuntu kullabailirsiniz, yada fedora..
Ben şuan ROM denemeleri yapıyorum.

Umut Aşkın
06-07-10, 12:22
Tesekkurler hocam bır arkadasta var desıre bır deneyelım bakalım bu arada cıhaz super cıhaz :)

ayetisik
18-07-10, 19:41
Root yaptığımızda Telefon Görüşme Kayıt proğramlarını kullanabiliyor muyuz. Yani şuanda Desire karşı tarafın sesini kaydetmeyi kısıtlamış, buna çözüm olur mu root yapmak..

Umut Aşkın
18-07-10, 19:57
Evet genelde root butur programları kullanma amaclı yapılıyor :)

ayetisik
18-07-10, 20:09
Bu hızlı cevap için gerçekten teşekkürler.

Umut Aşkın
18-07-10, 20:12
Sorun degıl hocam hep buralardayız sor cekınme :D

leobiz
24-07-10, 16:45
Sayın Admin ve Yönetci arkadaşlar, öncelikle varlığınız ve yardımınız için teşekkür edeyim. Birkaç sorum var, onları cevaplayabilirseniz ona göre başlayayım bu işleme ben.
1. Benim bilgisayardaki işletim sistemim Windows 7. Sorun yaratır mı?
2. Normalde HTC Desire'ı USB üzerinden bilgisayara bağlayınca SYNC tercihinde telefonu Harddisk Drive olarak kullanmama izin verilmiyor. Tercihi disk drive yapınca kullanabiliyorum, normal midir?
3. Telefonun Klasörünü USB bağlantısı bilgisayarda açtığımda SD Card için ayrı bir Directory göremiyorum. BU da normal midir? Telefona veya SD card'a yapacağım aktarımları nasıl ayırt edeceğim?
4. Benim telefonun kapanması çok uzun sürüyor, size son mesajı yazdığımda kapatmıştım, halen sürüyor power off işlemi. 5 dakika oldu neredeyse, Normal midir?
5. 2. şıktaki komut satırı açmak nedir, nasıl olur?
6. Yahu arkadaşım dur başına iş açma bırak bu işleri mi dersiniz yoksa yürü be kardeşim, sen de yapabilirsin mi?

Umut Aşkın
24-07-10, 16:51
1. Bence xp olmalı
2. Sorun olmaz zaten dogrusu o
3. Bılmıyorum walla
4. Romun dolulugundan kaynaklanıyor ge ckapanması
5.Ms dos ekranından yazıyosun
6. Yure be kocum kım tutar senı

leobiz
24-07-10, 16:54
Ee, bu xp yerine Win 7 olayı bozmasın bizi. Bir sorum olursa telefonu kaybetme riskimiz var mı yoksa toparlanabilir mi?

Umut Aşkın
24-07-10, 16:56
Yok ya sadece ms dos olayında sıkıntı cıkarır gıbı gerısınde aynı :D Denılenlerın harıcınde bısey yapmazsan sıkıntı yok demektır :D

leobiz
24-07-10, 16:57
iyi bari, siz offline olmayın da sıkışınca yazayım hemen :)
elimi sakın burakma gibi oldu :)

Umut Aşkın
24-07-10, 16:59
Ya arada gırecem ama su benım de ısım olmasa :D

leobiz
24-07-10, 17:02
amanın diyim başladım, vallahi bırakmam, sakın gdeyim deme

GeRYLiM
24-07-10, 17:19
ya arkadaşlar tesadüf bende yeni okudum bu konuyu yakalamışım anlaşılan bende de HTC Desire var da bu root olayını duydum daha önce de root yaptıktan sonra bi ayarı istemeden bozsam ne yapmam gerek bir de çok fazla artısı yoksa yapmayı düşünmüyorum artı pasaporta işli benim cihazım sorun olur mu ?

leobiz
24-07-10, 17:35
Ben programı indiriyorum şimdi, başlıycam birazdan, şu anda yabancı siteleri de inceliyorum. Sanki bu rootu yapmayacaksan telefonu niye aldın o zaman pozisyonu hakim, demek ki bi keramet var. Pasaporta işli olmasının hiç alakası olduğunu sanmıyorum.
Nickin de çok ters oldu şimdi bu gerilimli ortamda :) zaten strestim, strese soktun beni :)

GeRYLiM
24-07-10, 17:40
kusura bakma birader yaa genelde herkesi gererim de ondan bole yani bu kadar kasılacağını bilseydim diğer nick imi kullanırdım ama sen beni MaviHayaL olarak ta bilebilirsin ;)

GeRYLiM
24-07-10, 17:41
bu arada madem root yapılmayacaksa bu telefon kullanılmıyor o zaman bizde ortama ayak uydururuz sorun olmaz ;) neyse kurun da bakalım ne olacak :)

leobiz
24-07-10, 18:31
oldu da bitti maaşallah :)
root işlemi sorunsuz bitti, hiç de korkulacak gibi değil, o kadar güzel anlatmışsınız ki, aynen yapınca sorun çıkmadı. ancak size sormadan sonunda birşey yaptım, update var yükleyeyim mi dedi telefon, ben de yükle dedim, umarım yaptıklarımı kaldırmamışımdır.

GeRYLiM
24-07-10, 18:40
bende başladım sona geldim root işleminde bir sorun yok şu anlık rootedupdate.zip i yüklüyor
hatta yükledi bile şimdi restart atacağım bakalım ne olacak.

GeRYLiM
24-07-10, 18:58
bu arada şimdi ruut olduk ta ne oldu ben henüz bi şey anlamış değilim yaaa :(

leobiz
24-07-10, 19:16
e HTCye bağımlı kalmadan bi sürü işlem ve özelleştirme yapabileceğiz sanırım. telefonun tüm özelliklerini de kullanabileceğiz buradaki programları yükleyerek

Umut Aşkın
24-07-10, 19:30
Arkadaslar hallettıgınıze sevındım eger bıse olursa yazın buraya ben yardımcı olurum ıslerım yogundu bakamadım kusura bakmayın

leobiz
24-07-10, 19:39
Selam umutcezarap, herşey için teşekkürler.
Şİmdi Linux live cd açtım, kalıcı recovery yapayım diyorum. Bizim root işleminin kesin olarak yapıldığını nasıl anlayacağız?

GeRYLiM
25-07-10, 10:28
ya arkadaşlar bu arada güncelleme yüklemiyor telefon bo root yapma işinde versiyon düştü ama güncelleme kabul etmiyor artı ben henüz farklı bişi göremedim hala mesela superuser permissions diye bir şey açıldı ama girince siyah ekran çıkıyor ? bir de başta yedeklemeyi unuttum gitti bütün verilerim :( üzerine ancak su içebildim...

leobiz
25-07-10, 17:17
benim güncelleme yaptı ama değişen hiçbirşey yok, dediğin gibi superuser permissions menüsü var bir fark,o da boş. sesimizi duyan yok mu :) niye yaptık biz bunları? şimdi ne yapmamız gerekiyor?

Umut Aşkın
25-07-10, 18:15
Hocam sımdısoyle bırsey war sen bunu yaptın artık sısteme daha rahat mudahale edebılırsın:) Yanı sesı yukseltebılırsın ekranı ıstedıgın gıbı degısıtrebılırsın daha bı cok sey :D

leobiz
26-07-10, 00:44
Benim video patladı,kayıt yapacakken ya da oynatırken kapanıp açılıyor.napcez şimdi

Umut Aşkın
26-07-10, 00:49
HArd reset at gıtsın duzelmezse rom degıstır :D

leobiz
26-07-10, 01:31
Hard reset nasıl oluyor

Umut Aşkın
27-07-10, 02:05
Hocam hard resetı ayarların ıcınde bır secenek war factory reset dıye onunla yapıyosun:) Yalnız yapmadan once sım kartını ve hafıza kartını cıkar onemlı bılgın warsa yedekle ondan sora yap :D Yaptıktan sora al sana sıfır desıre :D:D

leobiz
27-07-10, 18:45
hard resetle birşey değişmedi, ben de orijinal romunu geri yükledim, sıfır haline döndü makine, kamera da problemsiz çok şükür.
neye yarayacağını anlamadan bir daha yüklemem birşey :)
2.2 Froyo gelecek zaten, bi de ona bakarız.

Umut Aşkın
27-07-10, 19:38
Kamera sorununun cozuldugune sevındım :D Bence root olayı gereklı bır ıslem bence tabı :)

GeRYLiM
28-07-10, 18:09
orjinal rom u nereden bulacağız ?

Umut Aşkın
28-07-10, 19:13
Htcnın kendı sıtesınden serı numara ve ımeı vererek ındırın

GeRYLiM
28-07-10, 22:32
oradan bir türlü indiremedim ama neyse hallettim bir şekilde başka bir siteden buldum şimdilik orjinale döndü ben bu root olayından saten bişi anlamadım deli etti beni de şimdilik normal takılalım ileride gerekirse eğer root yaparız ;)

Umut Aşkın
28-07-10, 23:51
Hocam zamanı gecmeden yap bence rootu bıraz ugras sora cıhazın tadına war :D

mr_kaos
31-07-10, 14:31
Desire Root Step 1

Erasing cache and rebooting in RUU mode...

erasing 'cache'... OKAY
... OKAY

About to start flash...
< waiting for device >
sending 'zip' (137446 KB)... OKAY
writing 'zip'... INFOadopting the signature contained in this image...
INFOsignature checking...
INFOzip header checking...
INFOzip info parsing...
INFOchecking model ID...
INFOchecking custom ID...
FAILED (remote: 42 custom id check fail)
sending 'zip' (137446 KB)... OKAY
writing 'zip'... INFOadopting the signature contained in this image...
INFOsignature checking...
INFOzip header checking...
INFOzip info parsing...
INFOchecking model ID...
INFOchecking custom ID...
FAILED (remote: 42 custom id check fail)

benim sorunum bu yardımcı olabilirmisiniz
birde ben de gold kart işlmei yaparken Physical Disk te hard disk secenegi cıkıyor Removable Disk secenegi yok gold kart ıslemımı yanlıs oluyor

patbaba
01-08-10, 01:11
sim lock lu cihazlara yuklemeyin demissininiz icinizde yukleyen oldumu kilitli cihazlara veya yuklernirse ne gibi sorun cikartiyor bu konuyuda aydinliga kavusturalim.

mr_kaos
01-08-10, 12:58
arkadaşlar htc bu hafta 2.2 froyo updateni baslatacakmıs avrupadan gelen cıhazlar için

ahead1982
05-08-10, 10:24
arkadaşlar merhabalar. ben iki ay kadar önce desiremi root ederek üzerindeki fransızca romdan kurtuldum. daha sonra xda üzerinden çeşitli custom romlar denedim ve en son ingiltere için olan 3 firmasına ait 1.22.77 diye bir rom yükledim bi türlü 1.21.405 romuna dönemedim önceki root dosyaları bir işe yaramadı. bunu yapmanın bir yolu varmı acaba. :exclamation:

welly275
05-08-10, 23:28
hocam bu Android USB driverlar nerede hangi konu altında ? device not found hatası alıyorum sürekli...

Umut Aşkın
05-08-10, 23:32
Hocam androıd sync dosyasını ındırceksın sonra telefonubılgısayara baglayıp telefondakı usttekı cubugu ındırıp tak dıyın tamamdır

ridvan79
06-08-10, 13:12
umutcum ya bu telefonu pc tnaıyor görüyor ama step1 sürekli manin 43 chek fail diye hata veriyor çözemedim nedir problem bilen varmı

Umut Aşkın
06-08-10, 14:11
Hocam androıd sync yı kaldır tekrar yukle telefondakı baglantı ayarlarında sıkıntı olabılır

onuryurduseven
06-08-10, 22:40
Arkadaşlar telefonu usb ile boot moduna aldıktan sonra pc ye bağlıyorum.sağ altta yeni donanımınız kullanıma hazır yazıyor.ve root için komut isteminde step1-windows.bat yazıyorum.gerekli yazılar çıktıktan sonra “step 1 complete-now use the bootloader menu to enter recovery mode.To do this,pres the power buton,wait a few seconds,then use the volume keys and power buton to select the RECOVERY option” yazısıyla işlem bitiyor.
2.bölüme başlamak için bootlanderi seçip,ardından recovery seçiyorum.altta sağda yeni donanım bulundu android 1.0 yazıyor ardından pc de yeni donanım bulundu sihirbazına hoş geldiniz ekranı açılıyor ve Windows yazılım arayacak yazıyor,update sitesine bağlanı seçiyorum ve otomatik yükleyi seçiyorum, android 1.0 aranıyor yazıyor,ancak bulunamadı ve yüklenemiyor sonucu geliyor,bende iptalle geçiyorum,sanırım sorunda burada başlıyor.ve step2-windows.bat yazıyorum.kısa bi yazı dizininden sonra “””error:device not found””” yazıyor ve işlem sonlanıyor.Pc nin c: bölümünde android sdk var,adb driver htc,android adb usb driver var,bunların hepsini rardan çıkarıp c: ye yapıştırdım.Ayrıca htc sync de bilgisayarda yüklü.İndirmem gereken başka bişeymi var acaba,ne yapmak lazım ?

Umut Aşkın
06-08-10, 22:45
http://www.htc.com/uk/SupportDownload.aspx?p_id=312&cat=3&dl_id=933
Hocam sen surdan su sync dosyasını bır daha ındır oncekını kaldır bunukur dene bakalım nolcak

onuryurduseven
06-08-10, 22:49
tamam hocam indiriyorum,benim cihaz singapurdan alınmış,ülke seçeneği fark edermi dersin indirme seçeneklerinde

onuryurduseven
06-08-10, 22:54
yabancı siteden indiği için sanırım 1 saat falan yazıyor indirme süresinde,bitince tekrar haber ederim hocam

Umut Aşkın
06-08-10, 23:00
Tamam hocam beklemedeyım:)

onuryurduseven
06-08-10, 23:54
Hocam yine olmadı yaa.recovery yüklemeye geçince "aygıt sürücüsü yazılımı yüklemesi başarılı olmadı" yazıyor.durum bilgisi için tıklayınca android 1.0 yüklenmedi yazıyor ve yine step2 de device not found yazdı

Umut Aşkın
06-08-10, 23:55
Hocam pekı baska bır bılgısayarda denedın mı ısletım sıstemınden olabılır mesela

onuryurduseven
06-08-10, 23:57
evet denedim şu anki win7,ofistekide xp.ikisindede aynı.sanırım başka bir driver yüklenmesi gerek android 1.0 diyorya onun gibi bir driver varmı acaba

Umut Aşkın
07-08-10, 00:01
http://androidcommunity.com/forums/f28/fastboot-driver-wont-install-nandroid-problem-15701/ Hocam ıngılızce ama bır bak senın sorunun aynısı

onuryurduseven
07-08-10, 00:07
hocam verilen linklere girince çok uzun yazılar çıkıyor ingilizcede anlamıyorum malesef,onun için öğlende görmüştüm ben bu siteyi ama çözememiştim :(

Umut Aşkın
07-08-10, 00:15
Hocam bende sımdı baska bı sorunla ugrasıyorum dur bakacam eger vaktın yoksa yarın kesın soylerım :)

onuryurduseven
07-08-10, 00:22
umutcuğum saat ilerledi,lütfen kendini yorma şimdi,yarın rahat rahat inceleriz.çok teşekkür ederim ilgine,yarın bakarız :)

Umut Aşkın
07-08-10, 00:29
Tamam hocam yarın halledelım:) Hadı ıyı geceler :)

onuryurduseven
07-08-10, 00:33
sanada iyi geceler hocam :)

ridvan79
07-08-10, 19:49
arkadaşlar benim desireyi kapatıp açmaya çalışınca eziyet oluyor telefon açılana kadar kendi kendine kaç kere reset atıp kaç kere açılıp kasılıyor bu yüzden unvreka yapamıyorum başkasındada bu problemi olan varmı ?

ridvan79
08-08-10, 00:01
umutt başardım sonunda işlem tamam hem root ettim hem recoveryi değiştirdim

http://theunlockr.com/2009/10/06/how-to-set-up-adb-usb-drivers-for-android-devices/ burda drvierleri nasıl yükelyeceğiz o anlatılyor ve driverler burda eğer driverler kurulu ise

http://download.cnet.com/USBDeview/3000-2094_4-10614190.html bu programı indirin usbdeview bununla kaldırıp interneti kapatın ordan driver yüklemesin ayrıca

http://www.mydigitallife.info/2009/08/24/workaround-for-htc-hero-sync-problem-in-windows-7/ burdanda htc sync programını indirin kurun

http://www.tolxdorff.net/projects/android/downgrade.php daha sonra burdaki linki tıklayıp unveroke yapmak için bilgileri ve programları indirin ama sadece step 2 dekileri yapın ilki step 1 android 2.2 den dönmek isteyenleredir step 2de unveroke programı çalışır usb debung işaretli durumda disk drive açık çalıştırıyoruz daha sonra program takip edin tekrar açılınca uygulamalardan usb debung tekrar işaretleyin ve işlem tamamlanmasını bekleyin done yazdımı telefon root recovery hazır recvery ilk geçtiğinde orda misc_update yükleyin sonra istediğiniz customları kurun elimden geldiği kadar burda yazabildim bir sorunuz olursa cevaplarım

onuryurduseven
08-08-10, 00:10
Ridvan,aksilik iste bu gece bilgisayar olmayan bi yerdeyim,yarin mutlaka yapacagim,bugun o videodaki gibi yukledim olmamisti.demekki daha biseyler daha varmis yapilacak.yarin yardimini bekliyorum takilirsam,sana hayirli olsun :-)

ridvan79
08-08-10, 00:16
inşallah ya bende sabahtan beri uğraşıyorum unrevoke programıyla oluyor ama bağlantı hazır olacak geri kalan her şeyi o yapıyor ilk önce telefon açıkken onu çalıştıracaksın telefon disk drive da olacak ve usb debung işaretli olacak daha sonra telefon kapanıp hboot moduna geçecek daha sonra tekrar başlayacak ve reflash atmış olacak direk recovery e geçecek ordan chose sd update zip tıkla sonra misc_update yükle ve her şeyi hazır olacak daha bir şeyler olursa sorarsın aşama olarak yanlız videoları iyi seyret tüm linkleri incele ondan sonra başla izlemek ayrı okumak ayrı izleyince daha iyi anlıyorsun

onuryurduseven
08-08-10, 00:21
Tamam insallah yapicaz yarin,inan 4_5 gundur umutla beraber bununla ugrasiyoruz.tesekkurler...

Umut Aşkın
08-08-10, 02:50
Umarım rıdvanın verdıgı yontem olur :)

ridvan79
08-08-10, 03:09
valla umutcum step 1 step 2 yöntemi sürekli ıd hatası veriyor pcye tanıtmama rahmen en son bu unveroke yöntemi denedim onuda kaç kez denedim bilmiyorum baya uğraştım benim telde de sorun vardı yazdım açılana kadar canım cıkıyordu ama radio romunu değiştirince düzeldi ama onu yapana kadar gel bana sor telefonu her seferinde buzdolabının derin dondurucusuna koyuyordum :) ondan sonra bir iki kez düzgün açılıyordu o yöntemi uygulamak içn düzgün açılması lazımdı anla halimi valla bu yöntemle hem recovery kalıcı oluyor hem tek seferde oluyor ama önemli olan bağlantıların olması ve telefonun bir seferde düzgün açılması geri telefonu manual konum belirterek driverleri yüklemek gerekiyor windows update ten değil ayrıca linkteki sync programını kurmak yeterlii şükür bitirdim opendesire3,5 romunu kurdum şimdi evet programları sd karta kuruyorum google earth te tadından yenmiyor şimdi keyif almaya başladım şimdilik iyigeceler

onuryurduseven
08-08-10, 23:06
Rıdvan bu htc sync in hangisini indiricem.bi ortada htcsync.zip var,bide altta htcsync 2.0.33 var ? bide ikinci linkte verdiğin usb deview birinci linkte videonun altında var,ikisi aynı değilmi

ridvan79
09-08-10, 00:57
zip olanı indir 2.0.33 zaten denediğimiz bu zip olan denemediğimiz sync

onuryurduseven
09-08-10, 01:19
rıdvan bu Step 2 - root with unrevoke recovery deki çıkan Download unrevoke recovery ve Download the unrevoke recovery USB driver ı indirdim.driveri rardan c: ye çıkardım.diğer programı (reflash_package ) açınca install seçiyorum ve birkaç dosya çıkarıyor c: ye o kadar.acaba o linkteki Requirements bölümünden Download PB99IMG.zip (DE) ve misc_update.zip dosyalarınıdamı indiricem,tam anlayamadım açıkçası

ridvan79
09-08-10, 01:24
senin rom versiyonun 2.1 gerek yok ilk step 1 yapmaya benim 2.2 di orjinal ota romu kuruluydu ondan 2.1 dönmek için ben step 1 yaptım daha sonra sen install dedin ya orda beyaz ikon reflash var exe dir o driver leri sysnci kurduktan sonra o exe yi tıkla usb debung işaretli olsun sonra bırak o çalışsın daha sonra telefon kapanıp hboot moda geçecek daha reboot tekrar başlayacak telefon açıldığın yine usb debung işaretlimi bir kontrol et işlem tamamlanınca done yazacak

onuryurduseven
09-08-10, 01:32
rıdvan o reflash ı seçince unrevoked3 diye bir gri ekran açılıyor o kadar,öyle duruyor

ridvan79
09-08-10, 01:39
öyle durmuyor o :) o ekranın altında yazılar çıkar waiting device boot gibi eğer telefon bağlıysa o yazılar seni yönlendirir yani senin bir şey yapmana gerek yok o recveryi atan program iyi bak yazılara o zaman anlarsın onur

onuryurduseven
09-08-10, 01:49
abi o zip olan sync ile tel.bağlanmıyor.öbürüyle bağlanıyor,onunla deneyeceğim

ridvan79
09-08-10, 01:55
tamam nasıl istersen öyle dene telefon açıkken teli sysnc tanıyacak ama fastboot moda geçince yine aynı şekilde driver isteyecek o zaman konum göstererek driver yüklersin yine hboot moda geçince yine isteyecek yine konum göstererek yüklersin ondan sonrası kolay zaten yazdıklarımı okursun videoları seyredersin ben şimdilik kaçıyorum yatayım sen sonucu yazarsın yarın sabah cevap yazarım

onuryurduseven
09-08-10, 01:57
tamam abi bende yarın devam edeyim bayağı ilerledi,iyi geceler...

Umut Aşkın
09-08-10, 02:16
Hocam ben yokken baya ılerlemıssınız masallah :D Umarım yaptın onur hocam

argento76
16-08-10, 20:00
selamlar.cihazı dün aldım,burası yerimi bilemedim ama bir sorunumvar.
htc sync ile pc ye bağlanmıyor cihaz sadece usb depolama olarak görüyor. nasıl pc ile senkronize edebilirim bilen varsa yardımları için şimdiden teşekkürler..

bu arada kutudan sd kart çıkmadı ayrıca alındı sd kart..

ridvan79
16-08-10, 23:02
htc sync programını indirip kurarsan senkranisazyon işlemi olur htc kendi sitesinden indirebilirsinnn

argento76
17-08-10, 01:23
indirdim kurdum ama olmadı.bitürlü görmüyo telefonu

ultrAslan
19-08-10, 12:12
bunu nerden anlıyorsunuz?
Ben Win XP de de yaptım, win 7 de de onuryurduseven arkadaşımızın cihazını yaptım..

argento76
19-08-10, 12:22
htc sync programı sürekli bağlantı kesildi diyo
ve eşitleme ikonu gri renkte kalı yo yani kullanılmıyo. du
ama şimdi başka bir sürüm indirdim ve driver ları sistem32 ye kaydettim oldu :)

size bişey sorcam root ve recovery olayını yapmaya çalışıyorum ama şu dediğiniz "dosyaların bulunduğu klasörün içine komut istemi açın"
win 7 kullanıyorum ama klasör e nasıl açılır bilmiyorum.
normal bir şekikde başlattan açsam olmuyomu?
ilginize teşekkürler

ultrAslan
19-08-10, 12:36
olur hocam benim söylediğim sadece kısayol..
Win7 de bir klasöre gidip, Shift tuşuna basılı tutarken Sağ tık yaparsanız o klasörde komut penceresini direk açabilirsiniz..
Diğer şekilde Komut penceresinde klasöre gitmeniz gerekir..

argento76
19-08-10, 12:43
teşekkürler.son olarak senin tawsiye edeceğin bir rom varmı?

ultrAslan
19-08-10, 14:15
Desire için bence Official (resmi) 2.2 Froyo kullan..
Ama yinede heyecan ararsan, 2.1 Custom romların çoğu problemsiz..
Zaten bu işlerde mantık windows mobile gibi değil, eğer Orjinal 2.1 varsa Custom 2.1 ler de problemsiz veya diğer sürümler içinde aynı şey geçerli..
ama orjinal 2.1 yoksa Custom olanlar derme çatma olduğu için problemli oluyor..

Kolay gelsin..

argento76
19-08-10, 14:15
selamlar..

step 2 ye gelince error: device not found diyor ve haliyle olmuyor.
fikri olan?

ultrAslan
19-08-10, 14:21
Hocam direk 2. seçenekten başlayın..
Şimdi işlemleri söylüyorum..

Önce PC ve cihaz bağlantısını kes..
Htc Sync varsa kaldır PC den..
Htc Driver installer da var onu da kaldır..
PC yeniden başlat..
Htc Sync ı kur..
Cihazı direk Fastboot moda al..
Şimdi cihazı bağla, Fastboot USB yazmalı..
İşlemlere devam edebilirsin..

ultrAslan
19-08-10, 14:23
ilk mesaj da düzenlendi..

argento76
19-08-10, 14:47
yok olmuyor.yaptıklarımı anlatiim.
step 1 sorunsuz sonra bootloder dan recovery ye gelsiğim zaman pc de aygıt sürücüsü yüklenemedi diyo.
step2..... yaptığım zamanda error: device not found uyarısı alıyorum

argento76
19-08-10, 17:01
bu arada root olayını yaptım bunu yapmadan önce goldcard yapmak gerekiyor. bilginiz olsun şimdi froyo yüklemeye çalışıcam..

argento76
19-08-10, 19:05
froyo işlemi tamam official froyo olmadı bende bunu kurdum

[FroYo Sense] LeeDrOiD Mod V1.9 (19/08 l HTC 2.2 l Fast l Stable! l Up to Date)

melantis
30-08-10, 03:04
Arkadaşlar;

Bende 2.2 var ama nasıl root edilecek ?

İlk sayfada bu om ile ilgili dosyalar yok!

coni85
30-08-10, 03:46
Arkadaşlar;

Bende 2.2 var ama nasıl root edilecek ?

İlk sayfada bu om ile ilgili dosyalar yok!

Bu konuda da bir belge hazırlansa çok güzel olur aslında

viva56
31-08-10, 15:21
selamlar bütün haftasonumu 0.93 boottan 0.83 e indirmek için uğraştım ama nafile ama bugün bulduğum linkteki işlemi yaptım bingo bende 140 bootloader sürüm hatası veriyordu orijinal rom yüklemeye çalıştığımda ayrıca bootloader kesinlikle patchlenmiyordu. bu linkteki işlemi yaptım sorunsuzca downgrade oldu orijinal romuda yükleyebildim. tabi bu işlemin riski size ait.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=768256

efsane
01-09-10, 11:48
Teşekkürler viva56.

melantis
02-09-10, 21:37
Arkadaşlar orjinal 2.2 nasıl root edilir bilen yokmu?

ridvan79
04-09-10, 02:44
arkadaşım 2.2 root işi daha ben görmedim anca 2.1 geri dönmen gerekir bende onu bu bölümde baya yazdım o konuyu bende sıkıntı yaşamıştım 2.2 güncellemesini almıştım daha sonra geri dönme işi baya uğraştırdı ama kolay geldi daha sonra istersen bir incele desire bölümünü aradığın cevapları bulacaksınn

gokhanbolut
21-09-10, 23:30
selam,
konunuzda bahsettiginiz orjinal rom update yaparken bootloader sayfasinda ekran gitti kendi kendine ve birdaha telefonu ne normal ne de bootloader sayfasinda acamiyorum.ne yapmam gerektigi konusunda yardiminiza ihtiyacim var.yardim edebilirseniz sevinirim...tesekkurler..

coni85
12-10-10, 20:37
2.2 sürümünün root edilmesinde bir gelişme var mı acaba.

eozen81
19-10-10, 12:41
Yanlış bilgi ise özür dilerim ama 2.2 Froyo Unrevoked 3.21 ile root edilmiyor mu?

http://www.thedroiddemos.com/2010/09/20/how-to-root-the-desire-with-unrevoked-3-21-video-walkthrough/

coni85
20-10-10, 04:10
Yanlış bilgi ise özür dilerim ama 2.2 Froyo Unrevoked 3.21 ile root edilmiyor mu?

http://www.thedroiddemos.com/2010/09/20/how-to-root-the-desire-with-unrevoked-3-21-video-walkthrough/

Ben o programla rootlama yaptım zaten.

eozen81
20-10-10, 14:03
Yani 96. mesajda sorduğunuz sorudan sonra fark edip de mi yaptınız?

coni85
21-10-10, 17:14
Yani 96. mesajda sorduğunuz sorudan sonra fark edip de mi yaptınız?

Evet sonradan buldum ve araştırdım ve işlemi yaptım.

dcaglayan
22-10-10, 09:47
Arkadaşlar 2.2 versiyondan 2.1 e düşmek mümkün değilmiş sanırım. HTC ile yapmış olduğum mesajlaşma sonucu gelen cevap aşağıda....

Müşteri Destek Merkezi ile irtibata geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Size en kaliteli hizmeti vermek ve her türlü soru ve isteğinize cevap vermek için çalışıyoruz.

Sorununuz ile ilgili, Desire telefonunuzda eger son guncellestirmeyi yuklediyseniz tekrar geriye eski guncellestirmeyi yuklemeyi desteklemez. Sadece son cikan guncellestirmeli destekliycektir.

ultrAslan
22-10-10, 10:32
Desire için söylüyorsanız zannedersem 4-5 defa Froyo (orjinal) yükleyip, 4-5 defa geri döndüm, öyle bişey yok, istediğiniz versiyona dönebilirsiniz, sadece metodları var..

GeRYLiM
22-10-10, 18:44
orada zaten yükleyemezsin demiyor HTC servisinin verdiği desteğin sadece son sürümlerde olduğunu söylüyor yani istediğin versiyonu yükleyebilirsin

emrullah2
26-10-10, 00:09
0.93.xxxx olan cihazı hiçbir yontemle root ve recovery yapamadım yardımcı olabılırsenız sevınırım xda ve diğer ilgili tum sitelerde anlatılan tum yontemlerı denedım hıcbırınde cozum bulamadım saygılarımla...

coni85
26-10-10, 02:41
0.93.xxxx olan cihazı hiçbir yontemle root ve recovery yapamadım yardımcı olabılırsenız sevınırım xda ve diğer ilgili tum sitelerde anlatılan tum yontemlerı denedım hıcbırınde cozum bulamadım saygılarımla...

şu konuya bir bak

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788044

emrullah2
26-10-10, 14:38
tesekkur ederım ama bu konuyu denedım yıne de olmadı

coni85
26-10-10, 19:10

Ben o konuyla yaptım tekrar bir incele iyice kavra ondan sonra dene istersen.

emrullah2
26-10-10, 21:32

hocam sendeki hboot 0.93xxx ıle mı baslıyordu_?

emrullah2
27-10-10, 01:31
hocam butun ıslemlerı yapıor ama sonrasında son asamada (waiting for root. safe to restart if this doesn't work.) bu yazıdan sonra takılıp kalıyorum bu asamadan sonra ne yaptın sen?

emrullah2
27-10-10, 01:45
hocam ayrıca konun tamamını okudum 0.93 olan cıhazların hıcbırını root eden yok sen nasıl yaptın?

coni85
27-10-10, 05:31

Evet he boot 0.93.0001 bende ki ben linux versiyonunda yaptım ve hiç bir sorun ile karşılaşmadım. Telefonu usb hata ayıklama moduna aldım pc ye bağladım ve Programı linux üzerinde root olarak çalıştırdım.

http://forum.linuxmint.org.tr/index.php/topic,985.0.html

GeRYLiM
27-10-10, 11:28
arkadaşım bende dün saatlerce uğaştım en sonunda bişiler yapabildim bunu paylaşmayı düşünüyorum ama tabi önce toparlamam lazım bazı dosyalar indirdim onları da buradan paylaşabilirim o zaman sizde yaparsınız umarım.

emrullah2
27-10-10, 13:54

Evet he boot 0.93.0001 bende ki ben linux versiyonunda yaptım ve hiç bir sorun ile karşılaşmadım. Telefonu usb hata ayıklama moduna aldım pc ye bağladım ve Programı linux üzerinde root olarak çalıştırdım.

http://forum.linuxmint.org.tr/index.php/topic,985.0.html

hocam bugun linux xp vista windows 7 x86 ve x64 de denedım yıne son asamada waiting for root. safe to restart if this doesn't work. yazısında kalıyor program ve cıhaz acılıyor 30 dk falan bekledım belkı arka planda bır ıslem yapıdur dıye ama yapmıyor bu asamada kalan varmı?

GeRYLiM
27-10-10, 14:57
hocam şimdi şöyle bişi diyeyim öncelikle vereceğim linkteki dosyayı indir kenarda dursun

Link: http://hotfile.com/dl/78637314/be82923/downgrade23.zip.html

http://www.multiupload.com/3B3G8ZAWOY

multiupload linki de vereceğim yüklendikten sonra neyse ama tabi bunu uygulamadan önce goldcad yapman gerekebilir ondan dolayı telefonunu bi yedekle derim yedeklemek için de Mobile Backup II diye bir uygulama var ben sms kişiler ve aramaları yedeklemek için kullandım gayet başarılı tabi kişiler için HTC Sync programı ile de yedekleme yap outlook a yedeklesin geekebilir ben o şekilde de yaptım tabi programla geri yükledikten sonra kontak ları göemeyince Sync ile geri yükledim oldu tabi sms ve arama kayıtları programla geldi sorunsuz ondan sonra işlemlere başla goldcad için de link veriyorum

Link: http://hotfile.com/dl/78638653/daaf630/GoldCardTool-0.0.5.rar.html

http://www.multiupload.com/Y0FT9VBU0M

goldcard yapmak için forumda var linki aşağıda
link: http://www.ctrlpda.com/showthread.php?tid=17613

ondan sonra da yapacağını aslında XDA anlatmış ingilizcen varsa aynen buraya kliyorum anlamazsan anladığım kadarını tekrar yazarım.

Linux/Mac Installation

1. Download and extract the utility in a terminal:
$ unzip downgrade23.zip
$ cd desire_downgrade

2. Enable USB debugging on your phone. Ensure 'ask me' is set under 'Connect to PC' setting, and 'charge only'. Plug in your phone.

3. Run the utility.
$ sudo ./downgrade.sh

4. Wait for the process to complete.

If you chose not to downgrade, you can now flash any RUU.

Windows Installation

0. Install HTC Sync (driver required).

1. Extract the downloaded zip file fully (do not just click on the zip file).

2. Enable USB debugging on your phone. Ensure 'ask me' is set under 'Connect to PC' setting with 'charge only'. Plug in your phone.

3. Double-click on the win-down file.

4. Follow instructions and wait.

Notes - Please Read

You should remove the PB99IMG.zip file from your sdcard after completing.
This process will wipe all the data from your phone (except the sdcard).
The downgrade will work on branded phones only if a goldcard is inserted (without one: CID error).
The process will flash your recovery partition back to stock.
The downgrade installs an official (unbranded and unrooted) stock HTC ROM.
The downgrade does not depend on any version of HBOOT.
If the bootloader cannot find the PB99IMG file, try formatting the sdcard as FAT32 and try again.

bu arada driver gerekebilir telefonun için bootloader da onun driverini de yüklüyorum linki aşağıda

Link: http://hotfile.com/dl/78640102/6f5e195/android-usb-driver.zip.html

http://www.multiupload.com/5JXU0EHXPL

atladığım yada eksik olan bir yer varsa bana ulaşabilirsiniz.

emrullah2
27-10-10, 16:12
hocam şimdi şöyle bişi diyeyim öncelikle vereceğim linkteki dosyayı indir kenarda dursun

Link: http://hotfile.com/dl/78637314/be82923/downgrade23.zip.html

http://www.multiupload.com/3B3G8ZAWOY

multiupload linki de vereceğim yüklendikten sonra neyse ama tabi bunu uygulamadan önce goldcad yapman gerekebilir ondan dolayı telefonunu bi yedekle derim yedeklemek için de Mobile Backup II diye bir uygulama var ben sms kişiler ve aramaları yedeklemek için kullandım gayet başarılı tabi kişiler için HTC Sync programı ile de yedekleme yap outlook a yedeklesin geekebilir ben o şekilde de yaptım tabi programla geri yükledikten sonra kontak ları göemeyince Sync ile geri yükledim oldu tabi sms ve arama kayıtları programla geldi sorunsuz ondan sonra işlemlere başla goldcad için de link veriyorum

Link: http://hotfile.com/dl/78638653/daaf630/GoldCardTool-0.0.5.rar.html

http://www.multiupload.com/Y0FT9VBU0M

goldcard yapmak için forumda var linki aşağıda
link: http://www.ctrlpda.com/showthread.php?tid=17613

ondan sonra da yapacağını aslında XDA anlatmış ingilizcen varsa aynen buraya kliyorum anlamazsan anladığım kadarını tekrar yazarım.

Linux/Mac Installation

1. Download and extract the utility in a terminal:
$ unzip downgrade23.zip
$ cd desire_downgrade

2. Enable USB debugging on your phone. Ensure 'ask me' is set under 'Connect to PC' setting, and 'charge only'. Plug in your phone.

3. Run the utility.
$ sudo ./downgrade.sh

4. Wait for the process to complete.

If you chose not to downgrade, you can now flash any RUU.

Windows Installation

0. Install HTC Sync (driver required).

1. Extract the downloaded zip file fully (do not just click on the zip file).

2. Enable USB debugging on your phone. Ensure 'ask me' is set under 'Connect to PC' setting with 'charge only'. Plug in your phone.

3. Double-click on the win-down file.

4. Follow instructions and wait.

Notes - Please Read

You should remove the PB99IMG.zip file from your sdcard after completing.
This process will wipe all the data from your phone (except the sdcard).
The downgrade will work on branded phones only if a goldcard is inserted (without one: CID error).
The process will flash your recovery partition back to stock.
The downgrade installs an official (unbranded and unrooted) stock HTC ROM.
The downgrade does not depend on any version of HBOOT.
If the bootloader cannot find the PB99IMG file, try formatting the sdcard as FAT32 and try again.

bu arada driver gerekebilir telefonun için bootloader da onun driverini de yüklüyorum linki aşağıda

Link: http://hotfile.com/dl/78640102/6f5e195/android-usb-driver.zip.html

http://www.multiupload.com/5JXU0EHXPL

atladığım yada eksik olan bir yer varsa bana ulaşabilirsiniz.

hocam ilgin ve anlatımın için tesekkur ederım ama bunuda denedım sonuc yıne hüsran ben cihazı satmaya karar verdım htc desire hd almaya karar verdım bu cihazı almak isteyene 850 tl ye satabılırım cıhaz cızıksız sorunsuz 20 gunluk cıhazdır.

Depape
14-11-10, 01:22
elimde hboot u 0.93.0001 olan bir cihaz var bunu nasıl yapmam gerekir peki ?

szaim
23-11-10, 06:14
Az önce HBOOT'u 0.93 ile başlayan 2.2'li Desire'ımı unrevoked ile root ettim. İşlemi Windows 7 üzerinden yaptım. Dikkat edilmesi gerekenler:
- Windows için modifiye edilmiş HBOOT sürücülerini kurarken, talimatlarda, Power ve Vol- tuşlarına basarak cihazı açınca çıkan menüde HBOOT USB PLUG'ı seçin yazıyor, oysa cihazı USB ile PC'ye bağlamadan bu yazı çıkmıyor. Bu aşamada cihazı USB ile PC'ye bağladım ve işlemlere öylece devam ettim.
- Unrevoked'un Windows için olan reflash_package.exe programını çalıştırınca, USB üzerinden telefonu bağlamama rağmen cihazı bulamadı. Bilgisayarıma daha önce HTC Sync programını kurmamıştım. Bu programın son sürümünü indirdim ve programı kurmaya başladım. Kurulumdan önce 4 sürücü (MS XML, Adobe AIR, HTC USB ve HTC Sync driverları) kurmak istedi, onay verdim. Bu sürücüler kurulduktan sonra HTC Sync programının kurulumuna geçtiğinde, bu kurulumu yapmadım, iptal ettim. Unrevoked işlemine bu şekilde devam edince, telefonu tanıdı.
- Bu basamak belki gereksiz olabilir, ama ben yaptım. Reflash_package.exe programını WinRAR ile bir klasöre açtım. İçinden çıkan reflash.exe programını Administrator olarak çalıştırdım.

Bu şekilde cihazı root edebildim. Şimdi sıra, güzel bir ROM bulmakta:)

burokoli
20-12-10, 14:36
hocam benm versiyon 0.93.xxxx yani ilk başta dediğinden hangisini uygulamam gerekiyor ?

ultrAslan
20-12-10, 14:50
http://www.ctrlpda.com/showthread.php?tid=20095
buradan yap hocam..

burokoli
21-12-10, 23:01
beyler ben unrovolked işlemini sanırım yaptım.yani root ettiğimi düşünüyorum bunu nasıl anlayabiliriz ? ve rom hangisini yükleyim en iyisi hangisi ? 0.93 lü benim 2.2 froya desire.

burokoli
21-12-10, 23:31
tamam arkadaşlar root oldu sanırım ama şimdi asıl sorun rom hangisi en iyisi ve nasıl kurucaz lütfen yardım ...

tarkan75
22-12-10, 15:22
merhaba herkese ben vodafondan alınmış 2.2 cihaza sahibim..unrevoked ile rootladım 0.93 olduğu için rom manegerden recoveryi kurdum amacım RCMixHD v0.14b adlı romu kurmaktı..bir arkadaş clockwork ile bölümleme yapılmayıp AmonRa recovery atmak olduğunu belirtti onuda yapyım ama telefonu recovery modda açtığımda hala bölümleme göremiyorum..wipe ve factorry yapmadım ondan mıdır acaba...yada direk rom manegerden 512 mblik yer ayırıp ordan mı kursam romu yardımcı olursanız sevinirim..

ridvan79
23-12-10, 19:16
amonra recovery partion sd bölümü vardır ona basin e tekrar içinde partion sd ilk sırada bulunur ona tekrar basın ve işlem süreci başlar swap çıkar optik mousela telefonda aşağı yukarı yaparak değeri belirsiniz swap değeri 0 olması gerekiyor tekrar optikle basın ext2 çıkacak onuda aşağı yukarı oynatarak değeri belirleyin stabil değer 1024 mb dir tavsiye edilen budur daha fazla imkanı olan varsa 2048 mb kadar çıkabilir sonuçta rom buraya kurulur sdcard ext2 bölümüne. sonra tekrar onaylayın işlem başlar

hrnkaan
26-12-10, 14:37
benım bootloader versiyonu 0.93 xxx bu rom yükliyemiyeceğim anlamına geliyor ?

burokoli
27-12-10, 04:40
yok dostum yüklersin. clockwork ile root yap önce gösteriyorlar ardından yükle bi tane.

burokoli
27-12-10, 06:59
Bende clockwork recovery var bunu silip amonra yüklemem mümkün mü ? nasıl yapılacak lütfen anlatırmısınız ?

modelci54
04-01-11, 15:23
benim telefonumda HBOOT-0.93.0001 yazıyor bootloader versiyon hangisini yüklemem gerekiyor ? yardımcı olabilirmisiniz ?

ridvan79
05-01-11, 10:48
burda sitede anllatık burokoli yazdım nasıl olduğunu hatta sanada yazdım onları bir oku bakalım unveroked yapacaksın yine onda bir seçenek var custom recovery diye bak incele

ultrAslan
05-01-11, 11:20
hocam o arkadaş çokttaaaan halletmiş :D

ridvan79
05-01-11, 15:00
ne bilim ersin ne bilim her yerde yazmış adamı takip edemiyorum bakıyorum bir yerde sorun var bakıyom bir yerde halletmiş hala dağınık düzensiz ondan sonra çöz sorunu :)

ultrAslan
05-01-11, 15:07
evet haklısın, neyse bizim yapmamız gereken yardım, abartmadan istemeyi bilirlerse her şekilde varız.. :)

lochtan
06-01-11, 17:26
Bende hdboot-0.93.0001 yazıyo ne yapmam lazım ilk adımı geciyo fakat recovery bir türklü olmuyor.

ogunn
06-01-11, 17:53
yükleyin clockworkmod son sürüm her türlü ihtiyacınızı giderir..RA ya gerek yokki. üzerinde kurulu is eindirin sitesinden recoveryde zip ile update edin cihazı

sergerdar
24-01-11, 19:52
ra recovery clockworktan daha iyi.

ridvan79
25-01-11, 00:46
evet yasinin dediği gibi amon ra desire recovery kullanış ve içeriği ile daha iyidir tavsiyem ra recovery flashlamanız

hrnkaan
25-01-11, 14:55
Arkadaşlar yaklaşık olarak 25 gündür bu telefonu root etmeye ve yazılım yüklemeye çalışıyorum. telefonum vodafondan alınma boot versiyonu yanlış bakmadıysam 0.93 le başlıyor. acaba ANKARA 'da bana birebir yardım edebilecek varmıdır aranızda ?

macromedya
07-02-11, 19:06
Htc desire telefonumu yeni aldım, bu yer sıkıntısı ve market olayları yuzunden custom rom kurmak istiyorum. Telefonumu rootladım, telefonun yazılım bilgileri aşağıdaki şekilde şimdi ne yapmam gerekiyor acaba.

Okuduğum kadarıyla Goldcard yapıcam ancak ondan sonra rom downloader yapmam gerekiyormu gerekiyor ise handi rom downloader ile yapacağım. İlginiz için teşekkürler.

Andoid Sürümü
2.2

Anabant Sürümü
32.49.00.32U_5.11.05.27

Kernel Sürümü
2.6.32.15-ga26ecbd
htc-kernel@u18000-Build-149 #1

Build Numarası
2.31.184.3 CL269820 release-keys

Yazılım Numarası
2.31.184.3

Tarayıcı Sürümü
Webkit 3.1
-----------------------------------
ROOT BILGILERI
-----------------------------------
BRAVO PUT3 ship S-ON
HBOOT-0.93.0001
MICROP-051D
TOUCH PANEL_SYNW0101
RADIO-5.11.05.27
AUG 10.2010.17:52:08

sergerdar
07-02-11, 19:08
ana menüde süperuser diye bir simge geldimi.

macromedya
08-02-11, 09:57
Evet Superuser diye bir uygulama var. Cihazıma yazınızı okumadan hemen önce ClockworkMode recovery v2.5.0.7 versiyonunu kurdum onunla devam edebilirmiyim? yada kaldırmam gerekiyorsa nasıl yapabilirim?

Kaldırdıktan sonra goldcard yapmadan yeni bir rom kurarsam daha sonra gold card yapınca sanırım yeniden kurmam gerekecek doğrumudur?

sergerdar
08-02-11, 10:53
Eğer recovery menüsü varsa zip uzantıli romu hafıza kartına atın wipe cache leri yapin.romu kurun.

progenix
04-03-11, 02:19
Ben telefonu vadofone ile yeni aldım. Hiçbirşey kurmadım, ancak telefondaki bilgiler aşağıdaki gibi. yani yukardaki arkadaşın ki gibi. Android marketi nasıl yükleyeceğim ?

Andoid Sürümü
2.2

Anabant Sürümü
32.49.00.32U_5.11.05.27

Kernel Sürümü
2.6.32.15-ga26ecbd
htc-kernel@u18000-Build-149 #1

Build Numarası
2.31.184.3 CL269820 release-keys

Yazılım Numarası
2.31.184.3

Tarayıcı Sürümü
Webkit 3.1

mandal
05-06-11, 16:10
Selam arkadaşlar benim HTC desire dün akşam birden kapandı yeni rom yüklerken ve sistem çöktü cihaz açılmıyor bootloader ve recovery modunda açıncada pc cihazı görmüyor Qualcomm CDMA Teknolojileri MSM driver soruhu veriyor ve öyle bir driver bulamadım sizin yukarıda bahsettiğiniz herşleyi yaptım hiç birşey olmuyor, zaten step1 konut işleminde failed veriyor hafıza kartını görmüyor pc o yüzdende custom rom yükleyemiyorum.Recovery modda açınca cihaz 10 saniye sonra kendini resetliyor.
Benim ne yapmam lazım bunların dışında bir yardım ederseniz sevinirim.

timursahiner
05-06-11, 16:39
Fastboot uzerinden yada hboot uzerinden orjinal ROM yuklemelisin adb ilede yapabilirsin

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

mandal
05-06-11, 16:53
Hboot dan yükleyemedim failed verdi.adb den yüklemeyide bilmiyorum açıklamalı anlatımı varsa link atarmısın.

timursahiner
05-06-11, 16:58
Daha once paylasmistim bi linki bakayim buraya yazarim

timursahiner
05-06-11, 17:00
Ben simdi android genel sorunlar ve cozumler bolume konu aciyorum

timursahiner
05-06-11, 17:18
Burdan yukleyebilirsin
http://www.ctrlpda.com/showthread.php?t=76970

Adb ile fastboot uzerinden orjimal ROM yukleme

Crack
02-05-12, 23:16
steep1 i basarıyla uyguluyor
ancak steep2 ye gelince,

pushing required files to device...
*deamon not running. starting it now *
*deamon started successfully *
error: device not found

Pushing update file to device sdcart - this way take a few minutes ...

Now wipe and apply rootedupdate.zip from the recevery image menu.

diyor ve atıyor. bunu hem windows ta hem de linux da denedim. 2sinde de sonuc aynı.
sorun ne olabilir?
biri yardımcı olmazsa teli değiştiricem. o derece sıkıntı yarattı.
help me pls

sergerdar
02-05-12, 23:17
pc de htc sync yüklü mü kardeş.bir de cihazın hata ayıklama akti,f mi

Crack
03-05-12, 02:33
Htc sync yuklu hata ayiklama da aktif.
Mesela teli fabrika ayarlarina donderiyorum tr dil destegi olmiyor. Marketten indiriyorum..

Mesela reflash i direk exe den calistirinca islemler yuruyo tel kapanip bootloader den aciliyor sonra yuklemeleri yapip tekrar acildiktan sonra DONE yi goremiyorum.. booting... deyip orayi gecmiyor pc de. Do you firmware new? gibilerinden bi hata yaziyor pc de..

Acaba telin herhangi bi versiyonu mu uyumlu degil? En az 5 tane desireye bu uygulamayi yaptim. Simdi kendime aldim desire ama olmuyor. Var bi tuhaflik. Mesela orj sarjindan baska sarj aletini bile kabul etmiyor. Ne kadar ilginclik varsa mevcut..

Bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim.

ultrAslan
03-05-12, 02:35
Orjinal şarj aletini kabul etmeme bir kere başıma gelmişti hatırlayabilirsem söyleyeceğim.. hangi cihazdaydı onu hatırlamaya çalışayım.. :(

Crack
03-05-12, 11:57
benim ki sadece orjinalini kabul ediyor digerlerini etmiyor. ben onu sorun olarak gormuyorum suan icin.
yeterli alan yok deyip duruyor. sunu root etmem lazim.
yok mu yardimci olabilecek kimse

sergerdar
03-05-12, 12:13
http://www.ctrlpda.com/showthread.php?76195-REHBER-HTC-Desire-S-Off-i%C5%9Flemi-ve-HBOOT-flashlama%28Data-Romlar-i%C3%A7in%29

Bu konuyu kullanarak cihazı s off yapınız.

Crack
03-05-12, 13:29
hocam verdigin linkte ki konuda da paylastim.
sistem kapaniyor.

linux yuklu bi pc de
digerinde de win7

zannedersem ilk asamada teli goruyor daha sonra gormuyor.
mesela pc ye uzaktan baglanip yardimci olma sansiniz var mi ?
yahut anlik msjlasma servislerinden birine uye misiniz?

sergerdar
03-05-12, 13:36
Windows ta yapacaksın işlemleri.java yüklü olsun pc de.

Crack
03-05-12, 13:44
hocam windowsta da denedim. kendim bilgisayar isindeyim. java felan hepsi tam.

dedigim gibi bu telefonlardan en az 5 tane yapmisimdir. sitede upload edilen tum dosyalar neredeyse arsivimde var zaten. bunlari duruma asinayim alaminda yaziyoum. fakat bu telefon da bi tuhaflik var. android 2.3.3 yuklu. bi ust versiyonunun exe sini buldum onu bile yuklemiyor.

eminim ki cok kil bi yerde ufak bi hata yapiyorum ama nerde..

sergerdar
03-05-12, 13:48
2.3.3 sadece alpharev in yöntemiyle d off ve root oluyor.başka yöntemi yok.

Crack
03-05-12, 14:00
peki root yapmadan direk s-off işlemini yapmaya çalışsam problem olmaz değil mi ?

sergerdar
03-05-12, 14:34
Bir şey olmaz.

sergerdar
03-05-12, 14:37
Yada 2.3 ten 2.2. ye downgrade yapacaksın.xda da var.

Yada google ye desire 2.3 to 2.2 downgrade yaz çıkar.

sergerdar
03-05-12, 14:37
Elinde goldcardin olsun mutlaka.

Crack
03-05-12, 19:20
s-off yapabildim ama yine reflash i yemiyor

Error: Failed to get root. Is your firmware too new ?

diye bi hata verip kaldi.

suan su room dan kurtulabilir miyim? yoksa bu reflash ı da muhakkak halletmek mi gerekiyor ?

sergerdar
03-05-12, 19:48
Reflash 2.3 te ise yaramaz.s off yaptiysan unlockroot ile veya supertool ile root olmayı dene.