PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 0.facebook.com a nasıl giriyoruz?

untouchables221
10-02-11, 02:04
htc mega ile 0.facebook.com adresine giremiyorum. desteklenmediğini söyleyen m.facebook.com sitesi açılıyor. wap ayarları nasıl olacak acaba bilen var mı? web sitesindeki ayarlarla hiç bağlanamıyorum bile.
hattım AVEA.

efsane
10-02-11, 10:27
Tarayıcı değiştirip deneyin ! Burada http://www.ctrlpda.com/showthread.php?tid=24176 ilk mesajdaki uygulama yönlendirme yapmıyor doğrudan bağlanıyor deneyebilirsin.

untouchables221
10-02-11, 18:16
denedim ama malesef olmadı. teşekkür ederim yine de.
ben bunu bir kere kurcalarken yaptım ama bir sürü şeyi değiştirdiğim için tam olarak ne yaparak düzelttim hatırlamıyorum.

avea nın proxy numarası ve portlarını düzgün bir şekilde girersem olacağı kanısındayım. çünkü elle proxy girmiştim bunu hatırlıyorum. böylece avea 0.facebook a girdiğimin farkında oluyor, proxy sayesinde, ve böylece ücretsiz oluyor. proxy giriyorum ama bu kezde portları tutturamıyorum sanırım.

herkeste windows mobile cihazı olduğuna göre ücretsiz facebooka giren birileri bağlantı ayarlarını yazamaz mı? özellikle bağlantılar/gelişmiş/şebeke seç dedikten sonra hangi ayar seçili ve o bağlantının proxy ayarlarının gelişmiş penceresinde sırayla; http, wap, güvenli wap, socks satırlarında hangi sunucu portları girilmiş bunlar önemli.

efsane
10-02-11, 18:22
Ben Vodafone kulanıyorum yardımcı olurmu bilmem ama bende My Internet seçili iki alandada. Proxy alanı boş zaten Network Internet çentiği işaretli yani en üstteki kutucuk.

untouchables221
10-02-11, 18:51
proxy kullanmadan sadece apn "internet" girilmişse bağlanabiliyorum. ilginçtir aveanın ayarlarını tam olarak girmeme rağmen hiç bir bağlantı sağlayamıyorum. apn: wap kullanıcıadı:wap şifre:wap proxy olarakta 213.161.151.201 ve portda:9201 veya 8080 olmalı. ama hiç bir şekilde bağlanmıyor. sanırım tlfnda bir sorun var.

Fattur
20-02-11, 22:16
avea ile bende giremedim ama vodafone veya tcell ile girebiliyorum. Aveanın adı farklı bir biçimde yazıyor desteklenmiyor diyor...

fibroin
27-02-11, 18:08
arkadaşlar az önce avea müşteri teknik destek ekibinden aranarak bu konuyla ilgili bir görüşme yaptım,kısaca özetliyorum : bu konuyla ilgili telefonunuz windows işletim sistemli bir telefon olduğu için wap ı desteklemediğini,sadece internet üzerinden bağlanılabileceğini söyledi,dolayısıyla 0.facebook adresini hiç bir zaman kullanamayacağız ve ücretli yerden bağlanabileceğimi söyledi.
konuşma detayı bu şekilde,ne kadar doğru bilmiyorum ama konuyu burda sonuca ulaştıra bilecek bilgili arkadaşlar vardır mutlaka,yorumlarınızı bekliyorum.

untouchables221
28-02-11, 00:09
desteksiz sallamışlar. açıklayamadıkları durumları böyle yapıyorlar işte. telefonunuz şu sebepten dolayı desteklememektedir falan diye. ben ayarları bir kere doğru bir şekilde deneme yanılma ile yaptım. sonra malum windows telefonu ve formatladım. ama malesef bu kadar zor olduğunu bilmiyordum tekrar yapmasının. haliyle yapamadım. denerkende bir sürü kontorüm gidince bir daha uğraşmadım.
özetlemek gerekirse ben girdim üstte kocaman avea ile ücretsiz girildiği yazıyordu.

fibroin
28-02-11, 20:06
o zaman bunu bilen birisinin yayınlamasını beklemek zorundayız...