Toplam 51 Sayfadan 1. Sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 501 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: [FINAL] Samsung Omnia i900 Türkçe Dil Paketi

efsane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Sitenin Kurucusu
    Turkey_Vodafone

Turkey

[FINAL] Samsung Omnia i900 Türkçe Dil Paketi

Sponsor Bağlantılar
    EYRON firması tarafından hazırlanmış olan bu dil paketi ile Samsung Omnia cihazınızı artık %100 Türkçe yapabiliyorsunuz.Öncelikle ctrlpda.com FIX dosyası cihaza kurun reset yapın.Sonra LANG_EYRON.cab dosyasını cihazınıza kurun.Ardından LANG_MUItur.cab dosyasını cihazınıza kurun.Cihazınızı kapatıp-açın.hepsi bu kadar.

---------------
    ctrlpda.com FIX dosyası
    ---------------

Yukarıdaki dil paketini cihaz dil İngilizce DIŞINDA olanlar için kısayol dosyaları.Mesela I900 cihazınız Almanca ve siz üsteki paketi cihaz kurdunuz ama başlat menüsü ve kısayollar kayboldu.Burada hazırladığım paketide cihaza kurun ve cihazınızı kapatıp açın.Tüm kısayollar Türkçe olarak gelmiş olacaktır.Kısayolları bizlerle paylaşan hakanamca'ya teşekkür ederim.

Kurulum sırası:
    1_ctrlpda.com I900_FIX.cab
    2_CTRLPDA_LANG_EYRON.cab
    3_CTRLPDA_LANG_MUItur.cab

Tek Paket:
    Samsung Omnia I900 WM6.1 Türkçe Dil Paketi + Fix (Şifre: ctrlpda):
    İndir: http://www.multiupload.com/FUW05O8NRR
    http://www.4shared.com/file/7OIkNZeV...PDA_PAKET.html

------
    [size=x-large]I900 WM6.5 Türkçe Dil Paketleri[/size]
    Hazırlayan: efsane

http://www.ctrlpda.com/showthread.ph...-Dil-Paketleri

wm6.5 kullanıyorsanız üsteki bağlantıdan hazırladığım dil paketlerini kullanarak cihaıznızı Türkçe yapabilirsiniz.
    ------

BAZI KISAYOLLARIM KAYIP NEREDELER ?
    - Türkçe paketle birlikte cihazınızda bulunan standart kısayollar sisteminize yüklenecektir.Sonradan yüklenmiş uygulamaların kısayolları yine cihazınızda \windows içerisindeki Start Menu klasöründedir (İngilizce chazlar içindir.Diğer dillerdeki örneğin Fransıca dilindeki cihazlarda kısayollar Menu Démarrer klasöründedir).Kendi kısayollarınızı \windows\Start Menu kasöründen alıp \windows\ctrlpdacom\Programlar klasörüne atarak kullanabilirsiniz.
    Eklenmiş Dosyalar
    Konu efsane tarafından (05-05-12 Saat 10:30 ) değiştirilmiştir.

Acemi Er

RE: Samsung Omnia i900 Türkçe Dil Paketi

samsung omnia l 900 türkçe dil paketini telefonda program files in içine attım.ancak program kurulmuyor fransızca " bu paket pc için sağlıklı bir uygulama değildir' şeklinde uyarı veriyor.yardımcı olursanız sevinirim.

Turkey_Vodafone

Turkey

İlk mesajda ki adımları uygulamada hata yaptığınızı sanıyorum.İlk olarak LANG_EYRON (dosyaların geçerlilik kazanması için gereken sertifika yoludur) dosyasını cihaza kurunuz.Ardından LANG_MUItur dosyasını kurunuz.Siz sanırım zip içinden çıkan .exe dosyasını cihaza atıp çalıştırmayı denemişsiniz.EXE dosyasını da bilgisayara çıkartıp klasör içindeki 2 dosyayı cihaza kurmalısınız.

Acemi Er

çok sağol hemen deniyorum.teşekkürler[hr]
    efsane ordamısın[hr]
    öncelikle sagol.cihaz türkçe oldu ancak başlat menüsünde hemen hemen hiç seçenek kalmadı.yani cihazın ayarlarının çeşitli seçeneklerinin olduğu bölümler kayıp,daha önce olmayan üç secenek var.bu şekilde kullanmak istemessem eskiye nasıl dönebilirim

Acemi Er

slm usta bende samsing i900 var fransizca. satup dosyasini windowsta kurmaya çalisiyorum fakat internet tarayicisini aciyor yardim edermisin

Turkey_Vodafone

Turkey

Alıntı sindoma35 Nickli Üyeden Alıntı
    slm usta bende samsing i900 var fransizca. satup dosyasini windowsta kurmaya çalisiyorum fakat internet tarayicisini aciyor yardim edermisin
    Merhaba.Bilgisayarınıza WinRAR programını kurmanız lazım.

Turkey_Vodafone

Turkey

Alıntı hatt Nickli Üyeden Alıntı
    çok sağol hemen deniyorum.teşekkürler[hr]
    efsane ordamısın[hr]
    öncelikle sagol.cihaz türkçe oldu ancak başlat menüsünde hemen hemen hiç seçenek kalmadı.yani cihazın ayarlarının çeşitli seçeneklerinin olduğu bölümler kayıp,daha önce olmayan üç secenek var.bu şekilde kullanmak istemessem eskiye nasıl dönebilirim
    Cihazı daha önce hangi dilde kullandığınızı ve cihaz içinde bulunan windows içerisinde ki klasörlerin isimlerini veya resimlerini gönderirseniz hemen halledelim.Toplamda 20 ye yakın klasör olması gerekiyor.Geriye dönmek için Ayarlardan 2. sekemeye tıklayın.Program ekle-kaldırdan kaldırın ve cihazı tekrar bağlatın.Fakat dediğim gibi bu normal bişey dediğim ayrıntıları gönderin halledelim.

selam arkadaşlar. öncelikle paylaşım için teşekkürler. sorunum şu şekilde; i900 almanca olan bir cihazım var. buradaki türkçe dosyayı kurdum ve neredeyse %100 oranında türkçe oldu. fakat bu seferde Programlar menüsüne tıkladığımda bomboş görünüyor! dolayısıyla telefon menüsündeki araçların dışında hiç bir şey kullanılmıyor. Fakat dil paketini kaldırdığımda her şey eskisi gibi oluyor ve programlar menüsüne ulaşabiliyorum. ben türkçe olarak kullanmak istiyorum. Fakat Programlarıma neden ulaşamadığımı anlamış değilim. Bu konuda bilgisi olan veya yardımcı olacak arkadaşlar olursa sevinirim. şimdiden teşekkürler...

Turkey_Vodafone

Turkey

Dil paketini kurduğunuzda Başlat altında bulunan öğeler kayboluyorsa !

- Cihazınızda windows içerisine girin.Burada ki klasörlerde Start Menu adında bir klasör göreceksiniz.Aynı dizinde Türkçe paketi kurmadan önce cihazda hangi dil paketi yüklüyse o dilde Start Menu karşılığı olan bir klasör daha olacaktır.Örneğin Start Menu karlışığı Almanca da Anfang Menü , Fransızca da Début Menu , Rusça da Cтарт меню gibi isimlerle yazılır.
    Özetle ,
    Windows içerisinde ki Start Menu klasörünün yanında bu yukarıda yazdığım klasörlerden birisi olacaktır.Onun içerisinde ki dosyaları kopyalayıp,Start Menu klasörünün içersine yapıştırın.

Detaylı olarak anlatayım:

Kullandığınız cihaz Rusça diyelim.Bu Türkçe dil paketini kurdunuz ve Başlat altında ki öğeler kayboldu.Cihazınızı bilgisayarınızla eşitleyin.Bilgisayarınızdan cihazınızda bulunan windows içerisine girin.Orada 20 ye yakın veya fazla klasör göreceksiniz.Bunlar StartUp Strat Menu gibi klasörlerdir.Rusça dilde Start Menu karşılığı Cтарт Mеню dü sanırım.Şimdi bu klasörün içerisine girin ve orada bazı kısayolar ve klasörler göreceksiniz.Kısayolların yanında klasör olarak программы ı göreceksiniz bunun içerisinde de игры adında bir klasör daha göreceksiniz.
    Yani
    Cтарт Mеню=Start Menu , программы=Programs , игры=Games klasörlerine tekamül ediyor.
    Şimdi yapmanız gereken son iş,
    Cтарт Mеню klasörü içerisinde ki kısayolları Start Menu klasörü içerisine kopyalayın.
    программы klasörü içerisinde ki kısayolları Programs klasörüne kopyalayın.
    игры klasörü içerisinde ki öğeleride Games klasörüne kopyalayın.
    Artık eski dosyalarınıza ulaşabilirsiniz

Mantık olarak: Diller farklı olduğu için klasör isimleride farklıdır.Bu aslında koca Microsoft ve dil paketi hazırlayan firmaların büyük bir hatasıdır fakat bunları malesef tespit edemiyorlar.Farketmemelerinden kastım şu ki,dil yama dosyalarında dosya yükleme konumları belirlenmiştir.Bunları ilk başta İngilizce olarak yazmaları gerekiyor.İkinci hata initflashfiles.dat dosyasındadır.Dil paketini hazırlayan firmalar veya Microsoft,initflashfiles.dat dosyasına eklenti hazırlaması gerekiyor ama malesef...

Diller ve anlamları:

Almanca;
    Games->Spiele
    Programs->Programme
    Start Menu->Anfang Menü

Rusça;
    Games->игры
    Programs->программы
    Start Menu->Cтарт Mеню

Fransızca
    Games->jeux
    Programs->programmes
    Start Menu->début Menu

Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

Eğer settings bölümüne ulaşamazsınız aşağıdaki dosyayı cihaza atıp çalıştırın.
    Eklenmiş Dosyalar

Acemi Er

Sponsor Bağlantılar
    slm efsane
    hp ipaq icin de bu program kullanilabilirmi

Toplam 51 Sayfadan 1. Sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Bu Konu İçin Etiketler