Toplam 6 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 53 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: telefon açık, çağrı-sms gelmiyor, arama yapılamıyor

Onbaşı

telefon açık, çağrı-sms gelmiyor, arama yapılamıyor

Sponsor Bağlantılar
    Arkadaşlar, problemi Şengüllerin teknik servisine de yazdım, gönderdiğim mailı aynen buraya da yazıyorum ki benzer sorun yaşayan kimse olduysa fikir alışverişi yapalım.

Mehmet Bey yeniden merhaba,

Yine LG-GM735 cihazımla ilgili bir konuda danışmak istiyorum.Sorun biraz tuhaf olduğu için önceden bilgi sahibi olmanızın faydalı olacağını düşündüm.

Cihazımda yaşadığım problem, telefonun bazı zamanlar, şebeke açık görünmesine rağmen çağrı/sms almaması, ve çağrı gönderememesi.Açıkçası resmi olmayan wm6.5 romlar da olmak üzere, resmi olan birkaç rom denedim, ve durum aynı görünüyor.Önceleri bunun sebebinin, igo8 dediğimiz navigasyon programının kullanılmasından sonra, cihazın hafızasında oluşan bir “memory leak” ten kaynaklandığını düşünüyordum ancak sonraki tecrübelerim beni daha da ürkütücü şeyler düşünmeye doğru itti.

Son 3 gündür , özellikle evden çıkıp, servis beklediğim durağın orda, özellikle telefonumun çağrı alıp almadığını, mesela kendimi arayarak test ediyorum.Bu sabah fark ettim ki, asansörü kullanırken, bir ara şebeke kesiliyor, ve asansörden inince şebeke yeniden geliyor.Ve 3 gündür gözlemlediğim olay, durağa gelip telefonu kontrol ettiğimde, telefon kesinlikle arama yapmıyor.Özellikle evden çıkmadan test ettiğim ve düzgün çalışan telefon, oraya geldiğimde ve sonrasında , telefonun phnoe kısmını on/off yapmadıkça çağrı almadı.Defalarca kez aranıp da telefonumun çalmadığı, sms lerin ulaşmadığı zamanlar olmuştu.Bu olay çeşitli başka mekanlarda da başıma gelmişti, ama olay tamamen rastlantısal göründüğü için hiçbir fikrim yoktu.Bu arada şebeke olarak auto değil 2G kullanıyorum, pil tüketimi daha az olduğu için.Bunu yapmamın bir diğer nedeni ise, 3G de telefonun çekimi 10/20 metrede bir inanılmaz değişiklikler gösteriyor, ama 2G de hiç bu tip bir sorunum yok.Şöyle bir örnek vereyim, Hasanpaşa adliyesinde bütün avukatlar hakimler cep telefonuyla konuşurken rahat rahat, 3G şebeke açıkken benim telefonum şebeke bulamıyordu, sonra 2G ye alınca bu sorunu hiç yaşamadığımdan, 2G ile devam ettim.

1) Telefonumun GSM kısmında bir sorun olabilir mi?
    2) Öncelikle sebep 2G kullanmam olabilir mi , ve daha önce hiç bu tip bir şikayetle karşılaştınız mı, bildiğiniz bir çözüm var mıdır ?
    3) Cihazı yaklaşık 20 gün evvel dokunmatik için servisinize getirmiştim ve 20 dakikada olayı çözmüştünüz, bu tip bir arızada cihaz serviste ortalama ne kadar bekleyebilir?

Bugün bir rom daha deneyip, Turkey_other_v10j , çıkan sonuca göre cihazı size getirmeyi düşünüyorum, sizce ne yapmak gerek?

diyerek olayı bağladım henüz cevap gelmedi.

Binbaşı

RE: telefon açık, çağrı-sms gelmiyor, arama yapılamıyor

adam bu yazının hepsini okurmu sanmıyorum ben bile sabır ve inatla okudum yoruldum sıkıldım bunaldım vs.

keşke az ve öz yazsaydınız hem daha sağlıklı çözüm sunarlardı

Onbaşı

Alıntı a.b.d. Nickli Üyeden Alıntı
    adam bu yazının hepsini okurmu sanmıyorum ben bile sabır ve inatla okudum yoruldum sıkıldım bunaldım vs.

keşke az ve öz yazsaydınız hem daha sağlıklı çözüm sunarlardı
    Sorunun ne olduğunu anlatmak için detay gerekli.Yoksa yüzeysel kalıp cihazlar defalarca kere servislere gidip geri geliyor.Hocam anlaşılan bu sıcaklar seni biraz fazla bunaltmış ve sıkmış.Biz düzgün yazalım da adam okur ya da okumaz, gerisine sonra bakarız.

Uzman Çavuş
    Turkey_Vodafone

Turkey

arkadaşım bazen bendede aynı sorun oluyor fakat ben g-alarm dan şüpheleniyordum. çünkü bir defe dikkatimi çekti alarm çaldıktan sonra ben alarmı kapatınca böyle bir sorunla her zaman değil yalnız karşılaşıyorum. bilmiyorum belki de alarmdan değil başka bişeydendir ama çok sık değil çok nadir oluyor. bendede genelde sadece sabah birkaç defa başıma geldi aynı olay

Onbaşı

Alıntı sera2714 Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşım bazen bendede aynı sorun oluyor fakat ben g-alarm dan şüpheleniyordum. çünkü bir defe dikkatimi çekti alarm çaldıktan sonra ben alarmı kapatınca böyle bir sorunla her zaman değil yalnız karşılaşıyorum. bilmiyorum belki de alarmdan değil başka bişeydendir ama çok sık değil çok nadir oluyor. bendede genelde sadece sabah birkaç defa başıma geldi aynı olay
    Sabah alarm çaldıktan sonra cihazı kontrol ediyorum sorun yok, 10 dakika sonra bu sorun oluyor ve çıldırıyorum.Sende bu olay hangi romlarda oldu? wm6.5 mi yoksa resmi 6.1 sürümlerinde mi?

Albay

deneme 1) sim kartınla başka bir telefonla günaydın diyerek aynı servis bekleme noktasına gitmek.

deneme 2) başka bir sim kart ile GM735 ile güne başlamak ve servisi beklerken yine aynı asansör macerasını denemek.

sim kartın bir sorunu olabilir. Olmazsa sorun illahaki servise gönderilcek. gitcek gelcek gitcek gelcek yapıcak birşey yok. Serviste bu tip sorunları kaale almaları çok zor çünkü sizin kullandığınız gibi kullanmıyorlar sonuçta. Adam sim kartı takıyor alo dioyr tamam çalışıyor diyor.

Binbaşı

Alıntı selduman Nickli Üyeden Alıntı
    deneme 1) sim kartınla başka bir telefonla günaydın diyerek aynı servis bekleme noktasına gitmek.

deneme 2) başka bir sim kart ile GM735 ile güne başlamak ve servisi beklerken yine aynı asansör macerasını denemek.

sim kartın bir sorunu olabilir. Olmazsa sorun illahaki servise gönderilcek. gitcek gelcek gitcek gelcek yapıcak birşey yok. Serviste bu tip sorunları kaale almaları çok zor çünkü sizin kullandığınız gibi kullanmıyorlar sonuçta. Adam sim kartı takıyor alo dioyr tamam çalışıyor diyor.
    artı dangılla şebeke frekansları ölçülüyor sorun yok diyor olay bitiyor

artı olarak bulunduğunuz noktada baz istasyonuda sorunlu olabilir vs..
    ama arza varsa yolla servise yapsınlar garanti bunun için var

Onbaşı

Alıntı a.b.d. Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı selduman Nickli Üyeden Alıntı

artı dangılla şebeke frekansları ölçülüyor sorun yok diyor olay bitiyor

artı olarak bulunduğunuz noktada baz istasyonuda sorunlu olabilir vs..
    ama arza varsa yolla servise yapsınlar garanti bunun için var
    Hocam sorun sadece o noktada olmuyor tabii ki.Başka yerlerde de zaman zaman oldu.Bir de şimdi 3G ye alıp, v10j ile deniyorum, diğer bütün romlardan işkillendiğim için, ama açıkçası pek de umudum yok.İşin garibi, cihaz ilk aldığımdan beri deneme tahtası olduğu için, bu sorunun önceden de var olup olmadığını bilmiyorum.Tüm bunlara ek olarak ogi r3 sürümü de aynı problemi kesinlikle tetikliyor, 2-3 kez ogi açılıp kapanınca aynı sorun kendini gösterebiliyor.

Account not Activated
    Turkey_Vodafone

Turkey

hocam aynı problem bendeki Rhodiumdada var hd ye taktığımda sorun olmuyor ama diğer cihazımda bu problemi yaşıyorum ve araç ile seyahette hep ikitellide aynı sorun oluyor ve sebeke olduğu halde ulaşılamıyor vede arama yapmıyor öylece arıyor gibi duruyor menüden kapatıp açınca düzeliyor 5 tane rom ve 3 adet radio rom değiştirerek denedim sonuç vermedi bu olay olduğu anda vodafonu aradım ve şebekede aktif göründüğünü söyledi bana kalırsa donanımsal ama bunu 3g yi açıp kapatarakta denedim faydası yok her gün yeni bir deneme yapıyorum şimdilik olanlar bunlar.. haa bir ara daha sık yapıyordu bir yerde sunu okudum başka şebekeye geçip onun ayarlarını yükledim kapatıp açıp tekrar denedim o olmadı ...

Cezalı
    Turkey_Vodafone

Turkey

Sponsor Bağlantılar
    dostum bence servise gönder hiç uğraşma bu tip sorunlar ciddi sorunlardır ve büyüyebilir

Toplam 6 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bu Konu İçin Etiketler