Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: s-off işlemi nedir ?

Onbaşı

s-off işlemi nedir ?

xda forumunda gördüyorum. S-on ve s-off diye bir şeyler var s-off tam olarak nedir ve ne işe yarar. İşe yarayan bir şeyse nasıl yapılır bilen biri var mı acaba.

Benim s-off tan anladığım telefonun hafızasına müdahale edilebildiği. /system, /data ve /cache e ayrılan bölümlere müdahale edebiliyorsunuz böylece telefon hafızasından yer kazanıyorsunuz ama yanlışta olabilirim. Bundan dolayı burada sorma gereği duydum yapan bilen biri varsa açıklarsa sevinirim.

Acemi Er

RE: s-off işlemi nedir ?

valla coni kardes bende bu sınırsız hafıza olayına takıldım sora bu s-off filanda mı sorun var diye gunlerim gitti lakin bıraktım artık simdi yukledim starburst u 1 gb filan tel hafızası var daha da kurcalamıcam .. senin bu soruna biri cevap verirse bizde ogrenmiş oluruz...neler ogrendik neler valla burası olmasaydı yanmıştık..

sergerdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Super Admin
    Turkey_Avea

Turkey

S-OFF’u açılımı Security Off’tur. HTC’nin kendi telefonlarında kullanıcının sertifikasız Recovery, ROM veya boot dosyalarını yüklemesine izin vermeyen sistemdir. Bu şekilde kısıtlanmış HTC telefonları bu yöntem ile çözülür. S-OFF’un yararı telefonu istediğiniz gibi şekillendirebilmenizdir. Bu durum root erişimi sağlar ve bilindiği gibi garanti kapsamından çıkılmasına yol açar..

Astsubay Çavuş

yasin e ek olarak şunu söyliyeyim sstemin bazı dosyalarına erişim hakkınız yoktur. sadece oku seçeneğiniz vardır.. Off olunca yazma okuma silme gibi haklarada sahip olursunuz... bu hangi sistem dersek : splashscreen dosyası mesela en basit şekliyle örneklemek gerekirse.rom içi dosyalar değil flash içi dosyalar bunlar

sergerdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Super Admin
    Turkey_Avea

Turkey

teşekkürler.

Bu Konu İçin Etiketler