Toplam 5 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 47 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: HD2 (Leo) Android Kurulumu Resimli AnLaTim

OttomanBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Administrator
    Norway_chess

Norway

HD2 (Leo) Android Kurulumu Resimli AnLaTim

Birçok Arkadaşımız Cıhazına Android İşletim Sistemini kurmak ister, lakin nasıl kurulacağını bilmediklerinden ve/veya Cıhazına zarar geleceğini düşündüğünden bu işlemden vazgeçmektedirler.

Şimdi aşağıdaki adımları takip eder isek kurulumun ne kadar kolay olduğunu anlamış olacaksınız. Haydi hep birlikte Cıhazımıza Android İşletim Sistemini kuralım.

Öncelikle dikkat edilmesi gereken şey, Cıhazımız üzerinde kurulu olan WM Romunun Android Compatible yani Android uyumlu olmasıdır. Orjinal romlar genelde Android uyumlu değildi. Bu yüzden Costum Rom kullanılması tavsiyemdir.

Bu işlemi Bilgisayarımız üzerinde yapıyoruz:

1 - ki aslında gerek yoktur lakin bu işlemi garantiye almak için Hafıza Kartımıza format atıyoruz (Fat32).
    2 - Paylaşımını yaptığımız ve sizlerin beğendiği herhangi bir Android yazılımını bilgisayarımıza indiriyoruz.
    3 - İndirdiğimiz Dosyayı RaR dan çıkartıyoruz. Bakınız Resim

4 - Rardan çıkarttığımız dosyayı, ardından içerisinden çıkan "Android" isimli dosyayı da çift tıklayarak, dosyayı tamamen açmış oluyoruz. Bakınız Resim

5 - Şimdi Cıhazımızı "Disk Sürücüsü" olarak tanıtarak Bilgisayarımıza bağlıyoruz.

6 - Bilgisayarımız üzerinden Cıhazımızın Hafıza Kartını açıyoruz ve daha önce açmış olduğumuz Android dosyalarını olduğu gibi Cıhazımızın Hafıza Kartının ön yüzüne atıyoruz. Bakınız Resim

7 - Kopyalama işlemi bittikten sonra Cıhazımızı Bilgisayarımızdan ayırıp işleme Cıhazımız üzerinden devam ediyoruz.

Bu işlemi Cıhazımız üzerinden yapıyoruz.

8 - Cıhazımızın "Menü" bölümündeki "File Explorer/Dosya Yöneticisi"ne gelip öncelikle "UP/Yukarı" diyoruz. Ardından "Storage Card/Hafıza Kartı" nı seçiyoruz. Bakınız Resim

9 - Storage Card yani Hafıza Kartımızın içerisine eriştiğimizde içerisine taşıdığımız Android dosyalarını göreceğiz. Bu dosyalardan öncelikle "CLRCAD" isimli dosyaya bir kere dokunup, ardından "HARET" isimli dosyaya dokunuyoruz. Ve Androidimiz kurulmaya başlıyor. Bakınız Resim.

İlk Kurulum işlemi Hafıza Kartınızın boyutuna göre 2 lia 10 Dakika arası sürmektedir.

Android ilk açıldığında genelde içerisinde Türkçe bulunmamaktadır. Lakin Menü içerisinde bulunan "Market" isimli program ile "MORELOCALE 2" isimli dosyayı aratın ve cıhazınıza indirin, ardından kurun. Kurduktan sonra Türkçeyi seçin. Cihazımız tamamı ile Türkçedir.

Kurulum bittikten sonra tavsiye olarak Androidinize bir reset atın, ki cıhazınız seri bir şekilde çalışsın.

Ha unutmadan, Cıhazınızı kapatıp/açtığınızda otomatikman WM e geçiş yapacaktır. Tekrar Androidi kurmak için 9. Maddedekileri yapıyoruz.
    Bakınız Resim.

Hayirli Ugurlu OLSUN ....

---- Fatih Özoglu----

Uzman Onbaşı

RE: HD2 (Leo) Android Kurulumu Resimli AnLaTim

tesekkurler Fatih kardesim.
    zamaninda boyle bir aciklama olsaymis ,sabahlara kadar uykusuz kalmayacakmisim demek ki:-)
    isin sakasi...
    Bir sorum olacak..MDJ Froyo HD V.4.3 yani http://www.ctrlpda.com/showthread.php?tid=21504 yukledim,cooooook memnunum yalniz,cihazin batarisi bitince yada cihazi yeniden baslatmama gerektiginde hali ile wm ile basliyor,buna itirazimiz yok tabi yalniz sd kartindan android romu tekrar calistiriyoruz onada itirazimiz yok yalniz android rom baslamiyor,forumda bir arkadasim .data filini sil dedi yaptim,netice guzel ama benim ogrenmek istedigim bu bizim .data fili herzaman kendini kaydediyor...yani ben androidi calistimadan once her seferinde .data dosyasini hemen silip oyle androidi yukluyorum.Bunun bi caresi varmi..?

valla benim bile beynim dondu anlatirken umarim anlamissindir:-)

Norway_chess

Norway

Anladim sayilir abi silmeye gerek yok aslinda ben hic silmedim simdiye kadar ..... hep karta girip once clrcat sonra haret "e tikliinca andrpid kuruluyor ... ardindan winmoya geciyorum ve tekrar ardindan androide geciyorum ayni islemi yaparak yani hic bisey silmiyorsun ....

Uzman Onbaşı

haklisin fatih..bu kurdugum androidden oncekilerde boyle bir sorun yasamamistim,yani wm den androide sorunsuz geciyordum.Ama bu bizim meshur android yani yukarida vermis oldugum link,resetleme yapinca yada yeniden baslatinca ilerleme olmuyor illede sd kartindaki .data dosyasini silmem lazim..silmek sorun degilde bu dosya herzaman kendini yeniliyor dersem gulme olurmu?
    nezaman resetleme ihtiyaci duysam,.data dosyasini silip oyle androidi baslatiyorum...silmeden baslatsam ,hayatta android baslamiyor,ve ben tekrardan kurmam gerekiyor..
    neyse kardesim,bosver..ben her seferinde .data yi silerim sorun degil,yada yeniden baslatmam..
    lykke til, snart jul og ferie,du må hilse kona og barn..
    god jul!

Norway_chess

Norway

Hilse Tilbake... ja æ har feria ålså fire dage ohh veldig gooo .... go jull hilse din barn.. wi snakkes ...

nejdet can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Çavuş

Elinize sağlık Fatih abim güzel anlatım olmuş...
    .-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-..-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.
    .: En Büyük dert dertsizliktir. :. { My Favorite } Dell Streak 2.2.2

Okan Kuzu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Super Admin
    Turkey_Avea

Turkey

Alıntı agder Nickli Üyeden Alıntı
    tesekkurler Fatih kardesim.
    zamaninda boyle bir aciklama olsaymis ,sabahlara kadar uykusuz kalmayacakmisim demek ki:-)
    isin sakasi...
    Bir sorum olacak..MDJ Froyo HD V.4.3 yani http://www.ctrlpda.com/showthread.php?tid=21504 yukledim,cooooook memnunum yalniz,cihazin batarisi bitince yada cihazi yeniden baslatmama gerektiginde hali ile wm ile basliyor,buna itirazimiz yok tabi yalniz sd kartindan android romu tekrar calistiriyoruz onada itirazimiz yok yalniz android rom baslamiyor,forumda bir arkadasim .data filini sil dedi yaptim,netice guzel ama benim ogrenmek istedigim bu bizim .data fili herzaman kendini kaydediyor...yani ben androidi calistimadan once her seferinde .data dosyasini hemen silip oyle androidi yukluyorum.Bunun bi caresi varmi..?

valla benim bile beynim dondu anlatirken umarim anlamissindir:-)
    hocam ayni romu bende kullandim ve hic oyle birsorunla karsilasmadim sanirim hala da bende o rom yuklu ne zaman acarsam aciliyor birsey silme geregi duymuyorum

abey ellerine saglk cok guzel bir anlatim olmus...

Astsubay Başçavuş
    Turkey_Avea

Turkey

Android Loader kullanırsanız açılışta soruyor wm'mi Android'mi diye hangisini seçerseniz o açılıyor ayrıca wm açıkken masaüstüne Android kısayolu oluşturup hafıza kartına girmeye gerek duymadan tek tıklamayla Android'e geçebiliyorsunuz ayrıca bu sistemde geçiş esnasında mavi ekranda kalma olayıda yaşanmıyor.
    SEV SENİ SEVENİ PERİ İSEDE,SEVME SENİ SEVMEYENİ HURİ İSEDE

Benim şöyle bir sorum olacak..Cihazı tekrar re-root yaptığımızda ya da kapatıp açtığımızda, Windows'a girilmeden Android açılamıyor mu ? Her seferinde 9.Madde'dekileri mi takip etmemiz gerekiyor ?

Onbaşı

evet....

Toplam 5 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bu Konu İçin Etiketler