Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Android Tablet'im için hangi USB 3G modem?

Android Tablet'im için hangi USB 3G modem?

Sponsor Bağlantılar
    Merhabalar.
    Ben bir Notion Ink Adam aldım. Android 2.2 işletim sistemi var. Cihazın özelliklerine burdan bakabilirsiniz: http://www.notionink.com/techspecs.php .

Ben bu Android tablet için USB 3G modem almak istiyorum. Bu konuda çok araştırma yapım ama çok az döküman buldum. Bulduğun en yararlı döküman yine bir Türk forumundaydı ve orada Huawei E1750'nin çalıştığını söylüyorlar.

Ben kendime 21.6 Mbps'lik bir modem almak istiyorum. Acaba Huawei E182E alsam tabletimde çalışır mı emin olamıyorum. Bu konuda bana yardım edebilecek bir arkadaş var mı?

(Bu arada Turkcell ve diğer USB modemlerin, neden olduğunu bilmesem de Android işletim sistemiyle çalışmadığını biliyorum. Sanırım Turkcell'in yazılımından olsa gerek)

Yardımınıza çok ihtiyacım var.
    Her türlü bilgi için şimdiden teşekkür ederim.

Acemi Er

RE: Android Tablet'im için hangi USB 3G modem?

Merhaba Can arkadaşım Forumda yazmış olduğun 3G Vınn problemini birebir yaşıyorum . İnfatom Arm 220 android 2.1 isletim sistemli Super Pad bir tablet PC de aynı sorunu yaşıyorum .Türkcell E176 Vınn ile uyum sağlamıyor eğer araştırmalarında bir Çözüm bulduysan bilgi verirsen savinirim saygılar Çağlar.İzmir.

Acemi Er
    Turkey_Vodafone

Turkey
    Piranha Android Tablet Bilgisayar,

VINNWİFİ Tp-Link özelliği bulunan modemlerde herhangi bir ayar yapmadan kablosuz ağ (Wi-Fi) üzerinden internete bağlanabilirsiniz.

3G modemler Android işletim sistemine uyumlumudur; 3G modem modelleri orjinal yazılımlarıyla Android işletim sistemiyle uyumlu olarak çalışmaktadır. Ancak operatorler bazı 3G modem yazılımlarında kısıtlama yapabilmektedir.

Piranha Android Tablet Bilgisayarda 3G Modem Kurulumu.

1. 3G modeminizde kullandığınız hattın PIN kodunu iptal edin,
    2. Ayarlar bölümüne girip Wifi bağlantısını kapalı konuma getirin,
    3. 3G modeminizi usb girişine takın (bazı modellerimizde otg kablo kullanılmaktadır),
    4. 3-4 dk içerisinde modem ışığı yeşil renkten (bazı modemlerde kırmızı) mavi renge dönüşecek,
    5. Tabletin sağ alt köşesinde şebeke sinyal göstergesi belirecek. Şebeke sinyal göstergesi 1 dk içerisinde mavi renge dönüşüp 3G uyarısı gelecek. Bu işlemlerden sonra modem bağlantınız tamamlanmış olacak.
    6. Yukarıdaki işlemlerden sonra şebeke sinyal göstergesini göremiyorsanız; Ayarlar/Diğer/Mobil Ağlar/Erişim Noktası Adları bölümüne girin şebeke isminin yazılı olduğu alanın sağ köşesindeki tiki işaretleyin. Bu menüden çıktıktan sonra 1 dk içerisinde modem bağlantınız kurulmuş olacak.

Turkcell 3G modem kullanıyorsanız aşağıdaki ayarları yapmanız gerekecektir.

1. Ayarlar/Diğer/Mobil ağlar/Erişim Noktası Adları bölümüne girin,
    2. Turkcell yazan yere tıklayın,
    3. İsim = Turkcell 3G
    4. APN = MGB
    5. MCC= 286
    6. MNC= 01
    7. Kimlik Doğrulama Türü= PAP veya CHAP
    8. APN Türü= default

Yukarıdaki ayarları yaptıktan sonra geri tuşuyla menüden çıkın 3-4 dk içerisinde Turkcell 3G modeminiz sorunsuz bir şekilde internete bağlanacaktır. Pro Tab 7 ver Business Tab 7 modellerimizde ayarları menü/kayıt seçimiyle kaydedin.

ÖNEMLİ: Bazı 3G modem modellerinde otomatik dosya sistemini iptal etmeniz gerekebilir. 3G modeminiz kısıtlıysa kısıtlamasız yazılım dosyalarını 3G modeminizin site adresinden indirebilirsiniz.

Hi-Link destekli 3G modem kullanıyorsanız;

1. 3G modeminizde kullandığınız hattın PIN kodunu iptal edin,
    2. Ayarlar bölümüne girip Wi-Fi bağlantısını kapalı konuma getirin,
    3. 3G modeminizi usb girişine takın (bazı modellerimizde otg kablo kullanılmaktadır),
    4. 1-2 dk içerisinde modem ışığı yeşil renkten (bazı modemlerde kırmızı) mavi renge dönüşecek,
    5. Ayarlar/Diğer/Ethernet seçeneğine girin,
    6. Use Ethernet kısmındaki tiki işaretleyin,
    7. İnternet bağlantınız tamamlandığında, ekranın sağ alt köşesinde ağ bağlantı ikonu belirecektir. Bu işlemden sonra Hi-Link destekli 3G modeminizle internet bağlantısı kurmuş olacaksınız.

Piranha Destek Cevaplıyor dan alıntıdır.

Er
    Turkey_Vodafone

Turkey
    arkadaslar ben turkcell wınn aldım mf667 modeli fakat tabletimden giremiyorum sıtede verılenleride yaptım hala bir cözumu olmadı bana yardımcı olabilirmisinizz.tessekkurler

Er
    Turkey_Vodafone

Turkey
    arkadaslar ben turkcell wınn aldım mf667 modeli fakat tabletimden giremiyorum sıtede verılenleride yaptım hala bir cözumu olmadı bana yardımcı olabilirmisinizz.tessekkurler kimse yokmu unu yapan acabaa...

Acemi Er
    Turkey_Vodafone

Turkey
    Sponsor Bağlantılar
    arkadaslar ben turkcell wınn aldım mf667 modeli fakat tabletimden giremiyorum sıtede verılenleride yaptım hala bir cözumu olmadı bana yardımcı olabilirmisinizz.tessekkurler kimse yokmu unu yapan acabaa...

kardeş aynı dert bndede vardı bütün herkesin yarasına merhem olacak olan bu aleetir link aşagıda hemde wireleess görevi görüyor cok faydalı umarım işinizi görür ki görmemesi mumkun degıl mf667 falan kablo baglantı ıvır zıvırla ugrasmazsınız
    http://www.hepsiburada.com/liste/dar...oryId=60001272
    Konu tnkuzmonb tarafından (09-06-13 Saat 23:06 ) değiştirilmiştir. Sebep: eksik

Bu Konu İçin Etiketler