Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: HP IPAQ Hw6915 Windows Mobile 6.1 Kurulumu [%100]

HP IPAQ Hw6915 Windows Mobile 6.1 Kurulumu [%100]

SPONSORLU BAĞLANTILAR
    Evet arkadaşlar, bütün sitelerde arayıpta tam bir bilgi bulamadığınız konuyu şimdi bütün detaylarıyla uygulayacağız.. Ben yaklaşık olarak 10-15 tane site dolaştım ve gördümki bu olayın tüm detaylarıyla anlatıldığı bi yer yok.. Öncelikle klasör içerisindeki dosyalar Adım Adım yaptımki hangi adımda sorun yaşanmışsa daha hızlı çözüm üreteyim diye..

Şimdi HP IPAQ hw6915 Telefonumuza WM6.1 kurma zamanı:

Kurulum için gerekenler:
    =========================================

1. HP IPAQ hw6915
    2. USB Bağlantısı
    3. Windows XP Kurulu bir bilgisayar (Mutlaka XP 32Bit kurulu olmalı yada bilgisayarınıza VMware ile sanal makina kurun)
    4. Activesync 4.5 Programı (Adım1 Klasöründe mevcut)
    5. Biraz program bilgisi =)

Kuracağımız sistemin özelliklerinden başlayalım..

Windows Mobile© 6.1 Professional
    CE OS 5.2.21057 (Build 21057.2.3.1)
    © 2009 Microsoft Corporation
    All rights reserved

Adım-1: Sistem kurmaya hazırlık

Bu adımda Adım1 kalasörü içerisindeki programı kullanacağız. Öncelikle Activesync 4.5 kurulu değil ise kuruyoruz ve kurulum bittikten sonra telefonu bağlıyoruz ve bağlı konumda gördüğümüze emin oluyoruz.. (activesync simgesi sağ alt tarafta yeşil olur) Daha sonra Adım2 ye geçiyoruz.

Adım-2: Telefona DLL dosyasını gönderme

Bu adımda telefonumuz bağlı konumda iken Adım2 klasörü içerisindeki "Command Prompt" isimli CMD Konsole dosyasını çalıştırıyoruz.. Siyah MS-Dos ekranına geldiğimizde oraya aşağıdaki kodu tamamen yapıştırıyoruz.

Kod:
    pdocwrite spl -n0 -b 0x20000 0 0x80000
    Enter'a bastığımızda telefonumuza bakıyoruz ve bir tane "itsutils.dll" kurulumu için izin istediğini görüyoruz kuruluma izin veriyoruz. ve kurulum bittikten sonra konsolu kapatıyoruz ve diğer adıma geçiyoruz.

Adım-3: Telefonu Kuruluma hazırlama (Bootloader Modu)

Bu adımda telefonumuzu USB den çıkarıyoruz ve aşağıda belirttiğim şekilde telefonu Bootloader moduna alıyoruz. Bunun için:
    "Telefonun Joyistiğinin sağ ve sol tarafındaki yani açma ve kapama tuşları ile joyistik arasında kalan iki tuşa elimizle basıyoruz ve daha sonra telefonun altında bulunan reset tuşuna kalemle dokunuyoruz"
    Bunu yaptığımızda telefonda Serial + HP Logosu + vG.39 yazısının olduğu bi ekranda buluyoruz kendimizi.. Adım3 Klasöründe bootloader mode resmini görebilrisiniz. Ve telefonu tekrar bağlıyoruz.. Bu sefer "HP Sync" olarak driver kurulumunun tamamlanmasını bekliyoruz.. Telefonu tanıdıktan sonra Activesync programında görmeyecektir zaten böyle olması gerekli.. Programı kapatıyoruz ve diğer adıma geçiyoruz..

Adım-4: Telefona WM6.1 kurulumu yapma zamanı

Telefon bağlı (şarjı tam dolu) ve Activesync programı kapalı iken Adım4 klasörü içerisindeki "Sable_RUU.exe" programını çalıştırıyoruz. Karşımıza çıkan pencerede Upload butonuna basmamız yeterli ve telefonu bu noktada kesinlikle kapatmayın kablosuna dokunarak bağlantısının kesilmesine neden olmayın çünkü kurtarması mümkün olmayan sorunlara yol açabilirsiniz.. İlerleme oluyorsa kurulum başarılı bir şekilde tamamlanıyor demektir.. Kurulumun ne durumda olduğunu ayrıca telefonun ekranında da yüzde olarak görebilirsiniz..
    "Upgrade Finish" ekranını gördüyseniz ne mutlu size WM6.1 kurulumu tamamlanmıştır.. Telefonunuz yeniden başlıyor...

Adım-5: GPS'i kurulumu ve aktif etme

Bu adımda Adım5 klasöründeki bütün dosyaları telefona atarak aşağıda belirtmiş olduğum sıra ile kurulumları yapınız ve her bir kurulumdan sonra telefonu alttaki reset tuşuna basarak yeniden başlatın..
    1. Microsoft_.NET_Compact_Framework_1.0_SP3_Redistrib utable.cab
    2. gpsct_202.cab (Bu dosyayı kurulumda hata ile karşılaşırsanız atlayın)
    3. GPS_Quick_Position.cab
    4. 7-day_QuickGPS_Upgrade.cab

Adım-6: Wi-Fi kurulumu ve aktif etme

Telefonunuz WPA türü şifrelemelerdeki modemlerede erişebilmesi için bu adımı yapmalısınız.. Adım6 klasöründeki "WM6_WPA-PSK_Fix.cab" dosyasını telefona atın ve kurun, kurulum bittikten sonra telefonu yeniden başlatın..

Adım-7: Telefonunuza kurabileceğiniz bazı yazılımlar

Bu adımdaki dosyalardan istediğinizi kurabilirsiniz.. Extra veriyorum =) telefonda bulundurmak istersiniz belki diye =) Adım7 klasörü içeriğinde hangi programlar var bi göz atalım isterseniz.
    1. Facebook_v1.0.0.7p.cab: Facebook için bağlantı kurabileceğiniz güzel bir program
    2. GoogleMaps.cab: Google haritası üzerinden GPS yardımı ile konumunuzu bulma ve harita üzerindeki istediğiniz noktaya yol izleyebilme..
    3. operamini5wm.cab: Operanın WM'de en stabil çalıştığını düşündüğüm sürüm..
    4. WindowsLive_041F.PPC2005_arm.cab: Msn bağlantısı kurabileceğiniz çok güzel bir program
    5. YOUTUBE.cab: youtube videolarını izleyebileceğiniz süper bir program..

Adım-8: Daha önce telefonuma yükleme yaparken Bootloader modunda kaldım kurtaramıyorum yardımı

Bu adım daha önceden bu işle uğraşmış ama telefonu [Serial + HP Logo + vG.39] yani bootloader modunda kalmış olanlar için geçerli kurtarma adımı.. Daha önceden uğraşıpta bu moddan kurtaramayanlar telefonu bilgisayara bağlasınlar ve telefon USB yazısına döndüğünde ve sürücü tanımlama işlemi bittiğinde Adım8 klasörü içerisindeki "UNI_ExitBootloader.exe" yi çalıştırıp bir kaç saniyede bu moddan kurtulabilirler.. Eğer DLL eksik hatası alırsanız yanındaki DLL dosyalarını C:\Windows\System32 klasörüne atın ve bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra tekrar deneyin..

Adım-9: Bütün herşeyi yaptım ama ben eski WM5.0 Sistemimi özledim geri dönmek istiyorum diyorsanız

Bu adım sistemi geri eski haline getirmek içindir.. Üst taraftaki adımları Adım-1, Adım-2, ve Adım-3'ü yaptıktan sonra Adım-9'a geçersiniz.. Bu adımda Telefon bağlı iken Adım9 klasörü içerisindeki "Sable_RUU.exe" programını çalıştırıp Upgrade butonuna basmanız yeterli.. Yükleme bittikten sonra eski sisteminiz yeniden kurulmuş olacak..

Adım-10: WM6.1 Türkçeleştirme

Malesef halen bu konu üzerinde çalışmaktayım.. Ama en kısa zamanda bu alanıda güncelleyeceğim..

Download:

SONUC:

Ben herşeyi en ince ayrıntısına kadar açıkladığımı düşünüyorum, bunların hepsini yapmadan önce dilerim bu yazıma kadar okumuş olursunuz.. Unutmayınki ROM yazmak telefonu garanti kapsamı dışına çıkarır ve doğabilecek bütün sorunların sorumluluğunu üzerinize aldığınızı belirtmiş olursunuz.. Ben kendim araştırdım kurdum ve kurduğum gibi anlattım.. Şimdiki sistemden çok memnunum kendi orginal sisteminden bile hızlı olduğunu söyleyebilirim.. Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.. Bir sonraki uygulamada görüşmek üzere..
    (Berk Hamza HAKYOL)
    Konu hamzahakyol tarafından (29-04-11 Saat 16:14 ) değiştirilmiştir.

Acemi Er

Bugüne kadarki en güzel paylaşımı ayakta alkışlıyorum. Yapılamayanı yaptınız. 6915'ime kurdum ve mükemmel oldu. Teşekkürler, elinize sağlık...

önemli değil.. =) ben 2 gün uykusuz kaldım ve çince yazan sitelerde dahil olmak üzere sayısız sitede dolaştım kesin bişey yok olanlarsa anlaşılmayacak derecede, yada zaman aşımından dosyalar silinmiş.. Bütün bulduklarımı birleştirip böyle bişey yapmak istedim.. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.. Herkese iyi günler..

Acemi Er

harika anlatım harika çalışma emeğinize saglık tesekkürler.

yeremya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Onbaşı

paylaşım için teşekkürler..
    wm 6.5. olsa ne iyi olurdu....
    Ebuzer markusyeremya/romantikmüzisyen.

Acemi Er

valla allah razı olsun. süper bir paylaşım. bende hani türkçeleştirme konusunda bişiler yapıp paylaşmak istedim ama henüz bir arpa boyu yol alamadım ama azimliyim inşallah bir gelişme olursa paylaşırım. Tekrar teşekkürler.

Acemi Er

eline sağlık

Acemi Er
    Turkey_Turkcell

Turkey
    eline sağlık kardes çok güzel olmuş yalnız bi kaç sorunla karsılastım yardımcı olabilirmisin?

1.sms geldiği zaman telefon ne calıyor ne titriyor hard reset attım düzelmedi (smileysms ne işe yarıyor?)

2.today menüsünde sarjın nekadar kaldığını gösteren paneli bulamadım
    3.içine java da koyarsan iyi olabileceğini düsünüyorum

geri kalanlar 4-4lük tekrar eline sağlık

Acemi Er
    Turkey_Turkcell

Turkey
    ses problemini ringo mobile adlı programla çözdüm
    todeydeki sarjın nekadar kaldığını göstern o panelide tema yükleyerek hallettim lakin yeni bir sorunla karşılaştım
    GPS orjınal wm5 yüklü iken tomtom 2008 sürümünü kullana biliyordm fakat şimdi bütün gps yazılımlarını denedim neredeyse gps calışmıyor acil yardım istiyorm arkadaslar

Acemi Er
    Turkey_Avea

Turkey
    SPONSORLU BAĞLANTILAR
    merhaba kolay gelsin,

ben dediğiniz bütün işlemleri sırası ile yaptım yalnız adım4 de Sable_RUU.exe çalıştırdığım 1-2 dk sonra bana bu hatayı veriyor.(Client_GetOSVer Fail!!Error:501)ve dediğiniz gibi hp sync olarak driver kurulumunu daha önceden kurmuştum tekrar yüklemiyor dediğim hatadan dolayı ileri gidemiyorum ne yapmalıyım yada yanlış gittiğim nokta neresi yardımcı olursanız sevinirimm....

Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bu Konu İçin Etiketler